Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    képeket láthatnánk kész kajákról? :) mivel főz-turmixol-darál, ezért leginkább szószos-mártásos-szaftos cuccokban van igazán otthon?

    ui: sütni is jó dolog és az se nagy ördöngősség... 2 napja vettem 1.5kg oldalast hazafelé, 15:30kor felvettem fiunkat az óvodánál... otthon kevertem mézes-mustáros-fokhagymás cuccot, bekentem a húst, kb 180fokon fólia alatt zsírban attam neki 1.5 órát (15:50kor már a sütőben volt), utána meg fólia nélkül párszor átforgatva 200fokon légkeveréssel készre sütöttem... lehetett volna jobb, ha előbb megvan az ötlet és pár órát tud pácolódni, de így is jól sikerült :K sütéshez szerintem annyi tudás sem kell, mint főzéshez és nagyon jó dolgokat össze lehet hozni

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz MasterDeeJay #13 üzenetére

    a kukta nálam is fent van a listán :DDD ...arról nekem anyukám ugrik be mindig, hogy pl körömpörkölthöz mindig előkerült ...most karácsonyra meg asszonnyal beszélgettünk, hogy nekem mégis mi kellene... általában ötletem sincs, hogy mit szeretnék... végül egy bosch cutter lett :D (alapanyagok előkészítésénél nagy hasznát fogom venni és könnyű tisztán tartani)

    ...ami nekem kedvenc a konyhában, az a légkeveréses elektronyos sütő: kb 2-3 éve lerohadt a régi gázos tűzhely sütő része és elkapott a harci ideg... az volt az a pillanat, hogy "na most akkor veszünk eletromosat" :K 2006ban költöztem el szüleimtől, előtte max tejes pitét sütöttem és onnantól kezdve mindent... de kizárólag gázos sütővel... ha magamat kell osztályoznom, akkor 5-ös skálán kb 2-3 pontokat adnék azokra, amiket készítettem... ehetők lettek a kaják, de közel nem tökéletesek... a gázos sütő inkább égetett meg szárított, ha nem figyeltem... már kezdtem azt hinni, hogy ez nekem soha nem fog normálisan menni... aztán lett elektromos sütő és innentől kezdve semmire nem adnék 4-esnél rosszabb osztályzatot :K lehet szó piskótáról, pogácsáról, pizzáról, sajtos rúdról, apró teasüteményről, sült húsokról, vagy bármiről... sőt rászoktunk, hogy rántott cuccokat is sütőben készítünk minimális olajhasználattal, sütőpapíron... jobban sikerülnek, mintha olajba dobálnánk... nincs az az isten, hogy még egyszer az életben gázos sütővel szórakozzak

    ui: ja nemrég "szuvidáltam" is kacsacombot a sütőben (zacsiba mellé dobva hagyma, fűszerek, só, majd vákumfóliázva) :) ...istenire sült utána

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz futo001 #17 üzenetére

    miért nem egyszerűbb kajákkal próbálkoztál? :) a főzés-sütés is olyan, hogy érdemes apránként haladni, közben gyűjteni a sikerélményeket... 10+ éve én is próbálkoztam padlizsános muszakával, amire ráment több órám, csomó lépésből állt és a "jó" gázos sütőben kicsit elcsesztem a végén... ehető lett, de soha többet... inkább főztem volna helyette egy jó pörköltet, ami egyszerű és tutira jól sikerül :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz totron #21 üzenetére

    volt berakva alufóliába csomagolt cserép :DDD ...anélkül fogyasztásra alkalmatlan szenet lehetett volna vele előállítani... (oké, ezek tényleg alsó árkategóriás sütők voltak... az elektronyos drágább, de kategóriájában egy elég alap tűzhely és teljesen más dimenzió a kettő)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz zone #25 üzenetére

    Ja, nálunk a teteje gázos, mert panelban átalánydíjas a gáz... azt a részét szerelővel köttettük, mert ami csap fel volt rakva, az se volt épp szabályos... ezen kívül a kapcsolótáblától elhúztam kábelcsatornában egy 16amperes ágat a tűzhelyig, kiraktam egy konnektort és annyi... ez különálló tűzhely, villásdugóval ellátva... eszik valami 2kW körül maxon hajtva... ha beépíthető eletromos sütő+főzőlapot akartok, azokat szintén direktbe kell ráhúzni a kapcsolótáblára, mert külön-külön is nyelhetnek vagy 2+2kW-ot... itt már elgondolkodtató, hogy az áramszolgáltatótól kérjetek-e felfelé bővítést, ha a nagymegszakító 20-25amperes (ezt ingyen megteszik kérésre... mi is gondolkoztunk rajta, de egyelőre elnapoltuk, mert valószínű idén úgyis költözünk: addig meg figyelünk, hogy a mosógép-szárítógép-mosogatógép-sütő négyesből egyszerre max 2 menjen)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz futo001 #40 üzenetére

    nekem is a főzés felér egy meditációval :) napi munka után egyszerűen kikapcsol, eltereli a gondolataimat... szervezem a fejemben, hogy mit-mi után, módosítok néha a megszokott dolgokon... azt a részét is szeretem, hogy szépen bepakolok utána a mosogatógépbe, amiben megvan mindennek a helye... megnyugtat, hogy rendszer szerint bekerülnek a koszos edények, majd utána kikerülnek onnan... minden a helyére :) egy pszichológus szerintem hosszan tudna elemezgetni, de nem érdekel

    ...rántottát én hagyományosan szeretem, mindenféle extra nélkül... sokáig próbálkoztam vele, mert nem tudtam elképzelni, hogy szállodákban a svédasztalos reggelihez miként készítik... hasonló volt kb mindenhol, de hasonlóra nem tudtam elkészíteni... utána tudtam meg, hogy spórolás jegyében tesznek bele vizet és lisztet, amivel dobni lehet rajta és a 3tojásos rántotta kb 4-nek tűnik :DDD ...3 tojáshoz kell 1 evőkanál víz és 1 kiskanál liszt... tojás, liszt, víz, só... esetleg hagyma... esetek nagy részében ennyiből készítem és hasonló ízre+állagra, mint a szállodai :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #72042496 #42 üzenetére

    ...csak abból nem lesz vacsora :DDD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Somatom #46 üzenetére

    ez egy melegítő-keverő-turmixoló automata, megtámogatva app-al :) nem fog neked hagymát pucolni meg szalonnát sütni... sőt esélyes, hogy hurkát tölteni sem :DDD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Somatom #48 üzenetére

    nála láttam hasonló megoldást, de ő tarját főz így az út alatt szendvicsbe :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz totron #59 üzenetére

    Én is így látom... laikusként élveztem azt a néhány videóját, amit láttam :) ...én amúgy a 120éves vályogház videójával akadtam rá...

    Nem vagyok szakmabeli, de láttam már pár tucat belföldi kamionost, akik közel nem olyan romantikusan beszéltek a szakmáról, mint ő...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák