Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angyalpc2

    aktív tag

    "továbbra is az a baj, hogy a tapasztalatom nem medicalból származik."

    vs.

    "Nemrég egy 32 éves csajt neveztek ki az R&D igazgatójává úgy, hogy előtte a beszerzésen volt senior beszerző és marketingből van BSc diplomája, előző munkahelyén pedig sima customer services volt."

    Sok mindenhez fog érteni.... (mikor 1-1 mérnök 10-20 évet is tanul masszívan mire úgy mondjuk képben lesz és sok esetben csak a már korábban látott dolgok miatt sikerült megoldani).

    Az ilyen cégeket ott kell hagyni a picsába. Oda kell menni az igazgatóhoz és mondani, hogy 2 lehetőség van, vagy változtattok vagy szevasz úgy unblock az egész részleg. egyébként mikor ilyen húzások vannak, akkor ott bezárások szoktak lenni és az nem titkolt feladata, hogy csökkentse a kiadásokat.Itthon is ez megy, hallom exkollégáim barátaim. Azt se tudja 1-1 vezető mi fán terem 1-2 alap dolog (mert nem is mérnök) és "vezeti" jah leriportozza a csoport munkáját igen jó pénzért.

    Valahogy belecsöppentem egy Phillips-es netesfórumba, ahol arról volt szó hogy ment csődbe és mik voltak az okok és megszólaltak olyanok, akik vagy akiknek az apjuk ott dolgozott, ismertek magas rangú embereket. CEO-kat R&D vezetőket fejlesztőket...(vagy éppen alattuk dolgozott) és 1 dolog volt közös minden hozzászólásban, hogy az egész ott baszódott el, hogy lófasz senki arrogáns, olykor nárcisztikus vezetőket raktak kulcs pozíciókba, nagy volt a bullshit duma, szakmailag nulla emberek tipikusan pénzügyes, HR-es marketinges jogász emberek, úgy fogalmaztak "new management style" a korai 1990-es években, ugyan ezt végigjátszották, hogy a szakmailag okos mérnökvezetők fölé behúzták őket..azok meg felmondtak és elkezdett hígulni az R&D. Fejlesztés elmaradt. Pénz apadni kezdett, a hatalmas fizetésen tartott vízfej miatt, amiért újra az fejlesztésektől vették el a pénzt. spirál. Ugyan azt élték át, mint a mi magyar cégeink elvesztésekor. És nem csak hollandok, hanem németek angolok, franciák is beírták és hasonló tapasztalatokat osztatok meg.

    egy manager képzésen volt egy 20-on éves csaj(igen csinos :), kiderült az egyik magyar multinál egy egész részlegért felelt, egy termékfejlesztésért amire feltették a cég jövőjét, de semmi köze nem volt igazándiból(végzettség szerint se), mi is kell egy ilyen mérvű termék fejlesztéshez marketinghez, gyártáshoz hogy mi is kell hozzá, hogy a konkurenciát hogy lehetne lenyomni, mivel jobb mint a többtucatnyi másik cég terméke, vagy a kínaiak. Látszott rajta, egyszerűen hiányoztak az évek a lépcsők....végül a cég csődbe ment lásd hírek(nem rajta múlott akkor már haldoklott). Eközben én olyan termékért feleltem évek óta, ahol 1 apró elbaszás és a YT-on fröcsögnek majd mekkora szar a brand, és eközben esély nincs érdemi előre lépésre...én a csaj helyében lettem volna rápörögtem volna mint a turbócsiga.

    Megfordult a világ vagy 20 éve. És a mérnök a programozó egy csicska lett egy bérrabszolga(nyugaton legalább fizetik, itthon még az se). A marketing a pénzügy a hr meg csinált magának egy fontoskodó értéket nem teremtő, adminisztratív állást jobb fizetésért.
    Ezzel se lenne semmi gond, de az hogy 20-on éves totál pályakezdők mondják meg a tutit, meg döntenek egész életekről karrierekről...az nonszensz. Lásd állás hirdetések, interjúk, ül egy Hr-es külsős cégnél...közük nincs semmiféle szakmai dologhoz. Most jönni fog az AI és az egész kreált túlhájpolt szakmájuk unblock megy a lecsóba.
    Gondolkodtál már azon, hogy ha jól fizetnék az embereket a pénzügy HR, akkor nem lenne elvándorló demotiválatlan ember? De ha nincs fluktuáció, akkor nincs szükség HR-se. A 80-as évekig a HR úgy globál szinten egy adminisztratív semmi osztály volt. Nézd meg ma, meg milyen fejpénzes fejvadászok vannak kezdve a linked-en stb zsákszámra.
    A cégek saját maguk generálták a problémát meg az ezzel járó veszteséget is.

    Mellesleg milyen pénzeket szórnak most villamosmérnököknek NPI (New Product Introduction) termék fejlesztési, termelési mérnököknek ott Írországban?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák