Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Butcher82 #24 üzenetére

    Műanyagból szerintem lehetne jót csinálni, viszont az meg azért tűnne gagyinak, mert jobban karcolódna. Ha kell a vezeték nélküli töltés, a legtöbb ember inkább szavaz szerintem az üveg hátlapra a műanyaggal szemben. A gyártók örülhetnek, hogy az üveg lett a prémium! :D Jelenleg én a fémet választanám vezetéknélküli töltés nélkül, ha lehetne, de már alig van gyártó, aki ilyet csinál, ráadásul ez csak egy szempont a sokból.

    Kerékpároknál is ez volt, amikor bejött az acél helyett az alumínium meg a karbon. A karbon nem bírja az ütődést, törik, viszont könnyű, az alumínium pedig az acél és a karbon között van ilyen szempontból, de nyilvánvalóan visszalépés az acélhoz képest. Mindegyiket fejlesztik, és szerintem mégsem lesz egyik sem olyan ütődésálló, mint az acél. Viszont nem véletlen, hogy a kezdeti alumíniumötvözetet már régen elfelejtették, lett jobb, erősebb, ütésállóbb. Régebben elég sokszor tört el az alu váz egy hirtelen, nagy terheléstől, mára már lényegesen előrébb vagyunk; ez a folyamat fog lejátszódni a mobilok alumíniumötvözeteivel is, nem véletlen, hogy marketinget is építenek a jobb alapanyagra időnként egyes gyártók. Csak nem mindenkit érdekel a téma, sokaknak ez a fejlődés unalmas, illetve nem túl fontos.

    Na meg igen; miért kell egy mobilnak 6mm vastagnak lennie? Inkább legyen 8-9mm, de zsebre merjem vágni simán, akár erőből!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák