Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Nuada herceg #6 üzenetére

    Én elsőre kb 10 napig bírtam, aztán elkezdtek megbetegedni és onnantól bedőlt az egész. :D
    Sajnos nincs jó tutorial mode, hiába írja a tanácsokat balfelül, nem mindig egyértelmű mit kéne hogyan.

    Második újrakezdésre már tudtam mire kell odafigyelni.
    A sorrend kb. ez:
    - Tent építése
    - Nyersanyagok összeszedése emberekkel

    - Első Kórház építése (néha jön 1-2 napos fagy az elején és amíg nincs jó heating addig pár embernek lefagy a keze,lába amit ápolni kell de ha hamar építesz kórházat akkor azt a párat tudják kezelni)
    - Workshop építése (hogy minél hamarabb elkezdődjön a fejlesztés)
    - Food csináló (ebből elég 1)
    - Hunter house kiépítése (ebből min. 2 kell)

    - Bacon kifejlesztése, építése (elég 1)
    - Expedíciós csapat (elég 1) elküldése minél hamarabb (és nagy kört kell velük tenni azaz sok ? helyre elmenni velük, nem rögtön visszahívni őket)

    - Heat Level 1 kifejlesztése
    - Heat Range level 1 kifejlesztés (elég az 1. szint az első 10-15napig)

    - Sawmill (eleinte elég 1, de jó ha 2 is van) építése (a felszedhető nyersanyag hamar elfogy így ez kelleni fog, plusz építkezéshez is kell fa)
    - Coal, Steel Bányák (2-2db) építése (szintén elfogy a felszedhető coal, felszedhető steal a pályáról, ezért ezt is ki kell fejleszteni)

    Ekkor elvileg a helyzet a következő lesz elméletileg:
    - Van elég ház a lakóknak = senki nem homeless, azaz senki nem fagy le automatikusan
    - Van min. 1 kórházad = ha valaki beteg lesz (bár elején nem szoktak) akkor még korán tudják kezelni őket és nem lesz túlterhelt a kórház
    - Van 1 kajás+2-3db hunter house-od = lesz elég kaja, kis népességhez ennyi elég az elején
    - Van (fejlesztés után) Bacon-öd = az expedíciós csapattal szeded a nyersanyagokat és a túlélőket
    - Van (fejlesztés után) Sawmilled és Coal,Steel bányád = a nyersanyag bevételed stabil lesz

    Amire ha odafigyelsz akkor sokat segít: az expedíciós csapat. Általában nyersanyagot találnak, de van hogy túlélőket is, de akkor min. 20-40 főt ami sokat segít. Néha találnak akkumulátort is (steam core) de az csak később fog kelleni a robotokhoz. Ha túlélőket találsz akkor kísérd őket vissza az expedíciós csapattal együtt, mert ha maguktól mennek akkor útközben meghal pár.

    __

    A winterfallból érkező túlélő a főküldetéshez tartozik, azaz ő mindig jönni fog a játék kb. 60%-nál. Mivel rossz hírt hoz, ezért elkezdenek pánikolni az emberek. Az elején én se értettem mivan, gyorsan fel is kúszott 30-ról 160-ra. Én onnan vittem le kb. 30-ra. (a maradékot pedig meggyőzték a Faith Keepers-ek... bottal és ököllel :D )
    A tendencia akkor csökken ha növeled a HOPE-ot. Hiába van elég fűtés, kaja, kórházi ellátás, stb... tehát minden frankó, akkor is sokszor (valamiért) bajuk van és csatlakoznak a Londoners-esekhez.
    Én FAITH-re mentem de a 3. mellékküldetésben (refugee 2. scenario a főmenüben) ORDER-el kezdesz alapból így láttam annak is milyen lehetőségei vannak és kb. ugyanaz.
    Mindkettő (order vagy faith) arra jó, hogy ha kifejleszted akkor tudod bizonyos képességekkel növelni a HOPE-ot, csökkenteni a piros csíkot, kordában tartani a népet. A hit esetén min. 2 templomot kell építeni meg 1 nagyobbat, illetve kis megemlékezős helyeket a workplace-ek közelébe. (ehhez még sokat segít ha az Adaptionnál a Temetésre+Gyászmenetre mentél és nem a hullaégetésre)
    Érdemes kifejleszteni teljesen bármelyikre mész (order vagy faith), mert lesznek képességek amiket ha benyomsz akkor rögtön növekszik a HOPE, stb...ezzel elkerülhető a game over. Pl. a hitnél a templomnál lesz 2-3-4 ikon is, amiket ha benyomsz akkor kb. a fél HOPE csík feltöltődik azonnal ;)

    Az már a te döntésed hogyan építed ki a bázist és hogy csak emberekre hagyatkozol vagy építesz robotokat is. Az emberek annyiból jobbak, hogy 100%-on dolgoznak, míg a robotok csak 60% (majd fejlesztés után 70-80%) de a robotok nem fáznak a hidegben, nem lesznek betegek amíg van elég coal. De robothoz kell steam core-amit nehéz találni. Szóval érdemes a bányákba küldeni azt a pár robotot amid van, az embereket meg a Generátorhoz közeli munkahelyekre.

    Szerencsére a játék annyiban segít, hogy minden épületnél kiírja mi a baja ha gond van. Érdemes néha a hőtérképet is megnézni, főleg mikor fagy van.
    Ja és a Steam Hub-ok is jól jönnek, főleg a Generátortól távol eső bányákhoz érdemes rakni amíg nincs robotod aki ott dolgozna, mert a Generátor nem ér el odáig, és hűvösben nem dolgoznak az emberek így visszaesik a termelés. Ha meg főleg a coal esik vissza az nagy szívás mert akkor nincs fűtés és ha az nincs akkor összedől kb. minden :D

    Én csak a végén jöttem rá erre a Steam Hub-ra valamiért nem fejlesztettem ki csak az egyéni fűtést amit egyenként lehet kapcsolgatni az épületekben :) de végülis azzal is el lehet lenni, a hatása kb. u.a. csak a steam hub körkörösen fűt, az egyéni fűtés meg csak az adott épületnek növeli a heat szintjét 1-2-vel (fejlesztés függő)

    Illetve ha már fejlesztés: tényleg érdemes sok workshopot építeni, és kifejleszteni a dolgokat. Amik fontosak:
    - Heat (level és range növelés)
    - Food (gyorsabb food szerzés, stb)
    - Nyersanyag (sawmill, steam steel és steam coal bánya fejlesztés, stb)
    - A 2. fül annyira nem fontos, ott van a Bacon,Scout team meg a Factory. A factory a játék kell majd a robotokhoz, úgyhogy azt elég a végén megcsinálni.

    __

    Ha kevés a coal akkor úgy tudsz "csalni", hogy kifejleszted a Nyersanyag fülön a fából >> coal épületet és akkor ha van sok fád akkor nem lesz coal hiány. :K
    Érdemes megnézni mit fejlesztesz mert sokat tud segíteni 1-1 fejlesztés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák