Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duree

    veterán

    Szépek is jók is, nem is annyira drágák, de mégsem vennék belőlük.

    duree54

  • opr

    veterán

    Hat, nem tudom, nekem meg mindig furcsa, hogy barmilyen gyartonak van bor a kepen PRO-nak nevezni olyan notit, amin van ket usb, nincs kartyaolvaso, illetve semmilyen videokimenet. Es ez nem csak a huawei-re vonatkozik. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz opr #2 üzenetére

    Van rajta videokimenet.
    Thunderbolt™ 3 (USB-C) port x 1
    DP, HDMI és VGA kimenetként használható egy filléres adapteren keresztül.
    A hozzáadott dokkoló vélhetően legalább egy videó kimenetet tartalmaz.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Rainfreezer

    csendes tag

    Usb-C/multimedia adapter es meg van oldva. A hdmi-t igy is ugy is meg kell venni, bar akinek ilyen van annak van egy valamire valo smart tv-je es vezetek nelkul is atkuldi a kepet. A memoria kartyat meg nem minden nap dugdossa az ember foleg hogy apro penzert vannak cloud Szolgaltatasok is.
    Mondom ugy hogy 2 eve hasznalok egy retina macbook 2017-est egyetlen nyamvadt usb-c -vel meg egy atalakitoval amit kb csak egyszer kell elovennem havonta. Es nem hianyazik kulonosebben a minden napokban sem a hdmi sem a tobbi felesleges csatlakozo. Cserebe van ultra keskeny gepem ami tenyleg mobil es egesznapos akku idom, hogy a toltot se kelljen vinnem magammal a taskaba.
    Persze mindenkinek mas fontos.
    szerintem ez egy kis korrekt masina jo aron :R

    [ Szerkesztve ]

    06 harminc hat 6 hét 9 egy 1 kilenc

  • Tikakukac

    titán

    válasz Rainfreezer #4 üzenetére

    Picit olyan, mint a miért nincs jack. Mert nem fért el.

    Pontosan tudjuk, hogy ez is hülyeség :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az a baj, hogy ha a Macbookkal árcédulában is vetekednek, akkor értelmetlenné válik az egész koncepció. Senki sem vesz Opelt, ha azt Mercedes áron adják, akármilyen technológia is van benne. Ha majd a Honor márkanév is annyit fog érni a piacon mint az Apple, akkor lehet úgy árazni.

    Arra tippelek, hogy rápróbáltak a dologra, nem jött be, de még nem adták fel és addig tartaléktervnek ott van a normálisabban árazott MagicBook szériájuk.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • opr

    veterán

    válasz Hieronymus #3 üzenetére

    "adapteren keresztül."
    Tehat nincs rajta videokimenet. Az apple-fele annyira mobilak vagyunk, hogy a laptop mellett hordoznod kell meg egy fel kinai kipakolos piacot, ha hasznalni is akarod a gepet viziot inkabb nem eroltetnem.

    Amugy tok jo lenne, hogy van neki tündérboltja (igen, csak ezert kigugliztam a szot es atcopy-paste-eltem, hogy legyen ekezet csak ebben az egy szoban. Igen, tok megerte. :DDD) ha ez a tobbi port mellett lenne, nem pedig helyett.
    A normalis dokkolot mar lelekben elengedtem, valamiert az mar nem divat, de legalabb a nagyon alap dolgok legyenek mar meg.
    Nem olyan sok az amugy, legyen minimum 2-3 gyors, normalis meretu usb csati, egy dp vagy hdmi kimenet, teljes meretu sd-kartya olvaso meg egy jack es kesz. Siman elferne, tehat az egyetlen ok, hogy nincs az az, hogy fillerszexualizal a gyarto egy olyan termeknel, amit aztan csucskategorias aron ad el. Mindezt ugy megmarketingelve, hogy ez jo a vevoknek.... Es a legroszabb, hogy lathatoan mukodik a dolog, mert veditek itt. :(
    Tegyuk hozza, hogy olyan nem fordulhat elo, hogy valami van, de nem hasznalod, es ez teged zavar. Olyan fordulhat elo, hogy valaminek a hianya zavar. Egy profi gepnel ezert elvarnam, hogy ilyen hianybol a leheto legkevesebb legyen, plane ha az ara is ezt tukrozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • sb

    veterán

    válasz opr #7 üzenetére

    Félig van igazad.

    Ráférne egy HDMI (vagy mini) és a 2-3 USB a jackig bezárólag de őszintén szólva én nem használnám ha VÉGRE van rajta TB3 és dokkolható lenne egy kábellel.

    Vagyis fordítsuk meg az igényeket: Ha te HDMI-n akarsz rádugni valamit, LAN kábelt (én ezt tenném vissza először, mert wifin dolgozzon az akinek két anyja van... de épp ez szokott a legkevésbé ráférni a vékony házakra), USB-s egér/bill (notival használ még ilyet valaki rajtam kívül :D), saját töltőt+kábel
    Ezt mind cipelni kell, akkor emellé miért is gond egy USB hub mérető cucc még?

    Esetleg veszel kettőt, egyik otthon másik az irodában, fix lan, hdmi, usb kábelekkel bedrótozva, két töltővel PD-n meghajtva. Így csak a notit viszed és EGY kábelen dokkolsz/töltesz/oldasz meg mindent.
    Vagy hogy dugsz rá két monitort egy HDMI kimenetre?

    Ezt várják sokan - én is - de nem jön el, mert erőltetitek, hogy legyen rajta külön hdmi, usb, töltőcsati, jack... :D :DDD :DDD
    Viccen kívül, rohadt lassan terjed. TB3 alig van pedig azzal oldható meg minden amit fentebb soroltam. USB Alt. Mode + PD meg kérdéses, hogy az összevissza szabványból mit támogat a gép és a dokkoló. KEvés a sávszélesség, egy rohadt 4k60p nem jön ki rajta dokkolás mellett, vagy két 1080p60 monitornál nagyobb felbontás...

    Pedig papíron az egész szabványos, monitorkimenetek, lan, Type-C töltés és annyi. Egyszerű világ lenne...

  • opr

    veterán

    válasz sb #8 üzenetére

    Na, pont ez volt az ertelme a normalis asztali dokkoloknak, amit itt leirtal. A laptopon alapbol annyi port volt, ami egy meetinghez kell. Ezert van ket usb meg valami videokimenet, mert eleg hulyen nez ki, amikor az uberallesatyauristenmanager hasraesik a tyukbelben, mikozben ramolja maga utan a 600db hulye kulso portot meg elosztot meg atalakitot meg mittudomen meg mit.
    Ehelyett ott a dokkolo otthon is meg az irodaban is, dokkolora szepen radugva a minden, hazaersz/vissza az asztalodhoz, belerakod a gepet a dokkoloba, nem radugod, ami segitett a zajszinten meg a hutesen is es ott van egy komolyabb desktopnyi port. Barmi mas esetben meg eleg csak a kicsi, konnyu lapost a honod ala csapni es harcrakesz vagy, mert annyira, amennyire kell, eleg.

    Ha esetleg nem lenne trivialis, miert engedte el minden gyarto a normalis dokkolot, akkor a valasz az, hogy gyartani dragabb volt. Sokkal egyszerubb egy usb-s fos portreplikator kockat dokkolonak hivni es elkerni erte ugyanannyi penzt.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #8 üzenetére

    Tudjuk, tudjuk. Még mindig kortalan ez a videó.

    És azért terjed a TB3 lassan mert, a natív portos szektások akadályozzák a gyártókat, hogy fel merészeljék tenni a gépekre. De most tényleg, ez már nekem cinkes.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • moleculez

    veterán

    MBA tulajként már mexoktam a hubolást, és azért vettem meg, mert isnerem a felhasználói szokásaimat. Vannak élethelyzetek, amikor tényleg meg van pakolva. De amikor nincs, akkor sem zavarna, ha ott lenne, mondjuk egy HDMI, vagy teljes méretű USB.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz opr #7 üzenetére

    "Egy profi gepnel ezert elvarnam, hogy ilyen hianybol a leheto legkevesebb legyen..."
    A felesleg sem kell.

    "A normalis dokkolot mar lelekben elengedtem..."
    Tisztázni kellene, mi a normális dokkoló?
    Ha egyetlen mozdulattal csatlakoztatható és azokat a portokat tartalmazza, amire szükséged van és mindezt megfizethető áron, akkor az USB-C hub miért nem jó?
    Otthon, munkahelyen és útközben az aktuális igényeknek kialakított hub-ot használhatod. Nem kell cserélned, ha új notebookot vásárolsz. Használható marad más gyártmányú notebookokhoz is. Sőt az újabb telefonok is működnek vele.

    Ezek a gépek nem mobil munkaállomások. A burkolat vékonysága eleve behatárolja a ráépíthető csatlakozók számát. Például egy hálózati csatlakozó ajzat beépíthetetlen, mert a notinak nincs olyan vastag pontja, ahova beépíthető lenne. Még a teljes vastagságba sem igazán férne be.

    Az előd generáció gyári "dokkolója" tartalmaz VGA, HDMI, USB-A és USB-C csatlakozókat.
    A USB C Hub 11 in 1 Dex Station, HDMI 4K, 80W-ig töltést is támogat.
    Némileg több és több fajta csatlakozóval.

    Tényleg nem értem a problémát.
    Nekem egy 13.3"-os HP notebookom van. Ez a méret még kényelmesen fér bele egy aktatáskába. A töltő és egy USB-C hub sem foglal sok helyet. Ha nagyom akarom, akkor magammal vihetek egy USB-2 DVD írót. Bár az utóbbi 2-3 évben már nem volt gépbe dugva.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #12 üzenetére

    Iroda egyik része almás, másik fele egyszeri pór nép által használt géppel nyomul. Ó istenem, azok a sztorik minden nap :B A felesleges kifejezés szinte cirógatja a dobhártyámat minden egyes alkalommal.

    Minden másra pedig itt a kedvenc videóm. Hát igen. Nem fért el. Ugye :DDD Marketingesekre mindig is úgy néztem, mint az élet császáraira. Ők tényleg bármit bele tudnak tolni az emberekbe. Nekem meg ugye lapátolnom kell.

    Kicsit olyan They Live érzésem van néha. Nem fér el az SD kari olvasó. Egy sima USB. Egy HDMI. Egy jack. De ha nagyon akarnám én magam is belevágnám abba a kva gépbe itthon.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #10 üzenetére

    Nem azért terjed lassan.
    Ha figyelmesen elolvasod ezt az ő érvrendszerére hoztam fel a szinkronitás miatt...
    Avagy: ha azt gondolja, hogy ezért hagyják le a portokat akkor gondolhatnánk a másikat is.

    Fentebb meg azzal nyitok, hogy abban igaza van: megférne egymás mellett. Miért ne lehetne Type-C mellett hdmi IS. Főleg jack...

    Ettől függetlenül egyébként nyilván van ilyen hatás is mert a világ (se a userek se a cégek) nem logikusan gondolkodnak ilyen esetekben. Sokszor világnézeti/istehit kérdés és k*va jack csati is a mobilon... amit én - meg ezek szerit te sem - tudunk megérteni, de ettől még ilyen is van. :(

    Ha félreérthetően fogalmaztam akkor a lényeg két nagyon egyszerű pontban:
    1. Azt nem bírom megérteni, hogy 1db szabványos kábellel való dokkolhatóság miért fáj egyeseknek és hogy a f*szba lehet rá negatívumként tekinteni? Ha van a cuccon más, szabadon használható port is.
    2. Ha meg nincs és azt feltételezzük, hogy az egy szál, szabványos dokkoló port miatt tűnt el a maradék csati - ami szerintem hülyeség - akkor miért ne feltételezzük, hogy fordítva is működik. Még rég eljött volna az egykábeles kánaán ha nem ragaszkodunk 22 csatihoz/kábelhez.
    Logikai kör bezárva.
    (A többi már csak sallang volt, hogy sokan lant meg vezetékes egeret, billt se láttak 6-8 éve... mi nem ilyenek vagyunk, ebben meg szerintem végképp nincs ellentét köztünk.)

    szerk: Ugyanitt szokott előjönni, hogy ha HDMI van rajta miért nincs VGA is. Lehetőleg tripla, mert a gyárba" úgy produktív. Szerintem érthető azért a két nézőpont közötti egészséges átmenet ami nem erőltetett a másik véglet felől sem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz opr #9 üzenetére

    Asztali dokkoló ami akkor mint a laptop?
    1-2 éves üzleti Dellhez ilyet adnak most is.
    Ráadásul olyat aminek a hátulján van a tüske, Dell bácsi meg 3-4 éve előre tette a notikon. De van hozzá spacer is soksok USD-ért... így már csak 50-60cm mély lesz az egész cucc elfoglalva a fél asztalt, ha beleteszem a notit, nem is csak simán noti méretű. Tudom, mert ezért nem vettem/vetettemés vártam a Type-C-t meg a zsebbe elrakható dokkolót mint a messiást.

    Tehát ugyanott tartunk:
    Akinek 26db csati kell az hogyafaszba jut el arra a pontra, hogy utál egy csatit ami több mindenre is JÓ LENNE.
    Ill. mivel jobb az asztal méretű, gyártónként és sokszor típusonként eltérő dokkoló mint a zsebrevágható szabványos?

    Kicsit olyan harc ez minthogy én szeretek biciklizni a hegyoldalban ezért utálom az összes olyan biciklit amivel más a városban közeledik. Meg kicsit a repülőket is... :U

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #14 üzenetére

    Egyszerű pontokra egyszerű válasz:

    1. Fájni nem fáj. Az fáj, hogy ezt sem sikerült egységesíteni, ergo... ergo nekem megint egy kupac vackot kell vásárolnom. Szerintem már száz kilónyi kábelem és átalakítóm és hasomlóm van pont emiatt.
    2. Hogyne jött volna el. Hadd ne mutogassak körbe kik és miért nem kezdtek ebbe bele :B

    VGA csatira: erre is volt egy remek sztori előző héten projektor témakörben. Persze, persze van aktív átalakító. Ja, hogy azt 20 emberből 1 sem tudta hol. És majd szerelik át a projit a plafonon. Nope. Így maradt. Én vígam rohangászok mindenhova, nekem ilyen gondom nincs.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #15 üzenetére

    Azt ugye tudod miért úgy van az a dokk, miért ott van adott gépeken ahol és miért lett spacer inkább kitolva?

    Pontosan azért, mert vagy kaptál volna megint egy új sorozat dokkot vagy... vagy így elveszi a helyedet, cserébe szépen fut egymás mellett 5-6 generációnyi gép is lazán. Én simán elnézem ezt. A másik véglet ugye a rakunk 1 Type-c portot a gépünkre aztán oldd meg :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #16 üzenetére

    Akkor most fordítsuk meg a pontokat:
    Ha a 2. pontra azt mondod, hogy a dokkoló miatt szedik le a csatikat (mert tényleg néha ezt nyilatkozzák nagyonokos marketingesek és mi elhisszük nekik?) akkor innen azonnal adja magát, hogy az 1. pontot, a szabványosítást is ez akadályozza. :D :D

    Legyünk már egy kicsit logikusak...

    Egyébként értem a mindennapi problémáid és igazad is van benne, elhiszem elsőre is.
    De ettől még ezek gyakorlati problémák amiket elméletben ezzel az egységes porttal tudnának megoldani.

    Ez egy tyúk vagy tojás esete... nincs a kettő között átjárás. Ha te akarsz 20 éves vga portot használni, RS323-őt, ne adj isten párhuzamos portot, IrDA-t, Win95-öt-t, lukkártyát, vagy az élet tök más területéről 30 éves szabvány szerinti csöveket, fontot SI mértékegységek helyett, stb... akkor ez a kib*szott káosz marad és az egész életedben ezzel fogsz szenvedni.

    Vagy húzol egy vonalat és áttérsz egy újra ami jobb. Pl. micro USB töltőre ami elég jól bevált.
    Visszasírod az 10000 féle mobilos töltőt? Nem hiszem. Ki kellett hozzá őket dobni őket? Ja.
    Itt is le kell majd cserélni egy rakat lóf*sza vga monitort, lecsavarozni a projektort a mennyezetről, stb... de egyszer jobb lesz.

    Nem beszélve azokról a helyzetekről amit tényleg nem tudsz megoldani a régivel ezért végképp muszáj is váltani. RS232-őn se megy át a 4k60p. 3-4 monitort se tudsz rákötni HDMI-vel sem a laptopra. AZ már tényleg nem fog elférni.

    Tehát akkor mi a megoldás szerinted ami JOBB helyzetet teremt mint a mostani? Próbálkozzunk szabványos, univerzálissal vagy vissza jövőbe? Ha utóbbi akkor meddig menjünk? Elég a HDMI, vagy vga? Esetleg sorosport?

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #17 üzenetére

    Miért van úgy? Mármint miért került a gép elejébe a hátuljáról?
    Nem tudom de érdekel.

    Ha a Type-C működhet és csak plussz hozhat (mert ha nem működik akkor se vagy hátrébb egy sima usb-hez képest) akkor miért kardoskodsz most? A fél asztalnyi dokkoló mellett? :D
    Mert így eggyel kevesebb van? 10 féle Dell helyett 9 féle?
    Komolyan nem értem.

    A TB3, DP alt mode egy k*rva plusz... ami kiválthatná azt amivel folyamatosan szopsz.

    De iemétlem: Nem onnan indultunk, hogy szedjék le a többi csatit. Én azt nem értem, hogy pluszként mit kell ellen lázadozni. Erről szólt opr fenti írása.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #18 üzenetére

    Megint a qrva végletek. Nem, nem akarunk soros portot. Miért? Mert a teljes irodaházban talán 4 eszköznek van ilyenre szüksége. És igen, mind a 4 olyan, amit külön szakember spéci géppel és spéci szoftverrel kezel. Azt hiszem akkor ezt túl is tárgyaltuk, pontosan el tudjuk helyezni a d-sub-ot ezen a tengelyen, ami 2-3 léptékkel jobbrább van.

    Húzzunk egy vonalat, remek. Az egyik véglet, hogy felkuffantunk úgy egy portot egy elviekben tartalomgyártásra készült eszközre, amihez nincs kiépítve semmi. De tényleg konkrétan semmi. És egyúttal minden mást le is veszünk. A másik pedig a 2020-ban sorosportozás. A kettő között szerintem van még pár dolog, érzed ezt te is szvsz.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • opr

    veterán

    válasz sb #14 üzenetére

    Istenem... Nem az faj, hogy van rajta type-C/tb csati. Az jo. Az faj, hogy mas nincs.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #19 üzenetére

    Nem tudom de érdekel.

    Akkor nézd meg az E7440-E5440 és ezektől fiatalabb gépeket leszedett alsó burkolattal. Szívesen ;)

    Ha a Type-C működhet és csak plussz hozhat (mert ha nem működik akkor se vagy hátrébb egy sima usb-hez képest) akkor miért kardoskodsz most? A fél asztalnyi dokkoló mellett? :D
    Mert így eggyel kevesebb van? 10 féle Dell helyett 9 féle?
    Komolyan nem értem.

    Sajnos én sem. Legyen szép dokk, type-c és a többi port. Mindenki eldönti mit akar. Működni működik, a héten hoztam el egy E7470-et meg 7480-at. Nekem úgy tűnik van rajtuk hely rendesen lyukaknak.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • sb

    veterán

    válasz opr #21 üzenetére

    Oké, újraolvasva lehet, hogy félrement és ez zavart meg: "mert veditek itt"
    Ettől függetlenül szerintem annyi van benne mégis ha már sikerült belekötnöm, hogy a tisztelt userek sincsenek oda a 6 port+ 6 kábelért. Ha választhatnának szvsz egy, de általános csatit választanának.

    Hogy konkrétum is legyen: Nem menőzni akarok az egykábeles dokkolással. Önmagában könnyebb lenne és már öreg vagyok ahhoz, hogy ne a könnyű/praktikus dolgokra lőjek, hanem +5% OC-ra meg hasonló hülyeségekre...
    DE: Tegyük félre, tudok 6 kábellel is dolgozni. Viszont monitort rohadtul nem tudok rákötni egynél többet. Konzumeren nincs is több port, de lépjünk szintet: Lati 5470: KÉT kimenet van rajta, HDMI+VGA. VGA-t se szívesen használok de ez már nem úri-muri, szar a kép, kifolyik az amúgy sem jó szemem.

    Mi a megoldás?
    - Dell bácsi nem rakott rá több portot.
    - A köv notimra vélhetően tényleg rá se fog férni mert 4-6 mag is belefér 1.5kg-ba és ha nekem nem kell több nem fogok nagyobbat venni.
    - Normál dokkoló? Akkor ugyanott tartunk, mint Type-C-vel csak még szarabb módon.

    Szóval keresem a jó megoldást, de nincs más. Ez lenne a legjobb.

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #20 üzenetére

    Ennél tárgyilagosabb szoktál lenni de szerintem most elvesztél a saját preferenciáidban.
    Hol húzol vonalat? Ahol neked szimpi/praktikus?

    Épp ezt magyarázom, hogy nem tudod meghúzni. Mi van a 2-3 monitorral? Rétegigény? Ja... de kevésbé kéne ma annak lennie, mint egy soros portnak.
    Még felhasználói oldalról se tudom megfogni, mert Mancika hiába használ csak exceleket és semmi komolyabbat... neki is lehet, hogy aranyat érne.

    "nincs kiépítve semmi"
    Itt a gond. Ez a valós probléma. De ezt kell megoldani, nem a szart tologatni amit 10-20 éve tolunk magunk előtt.

    Ott egy jó példa fentebb. Micro usb töltés. Az is szar volt mert senkinek nem volt töltője hozzá. Most meg milyen kényelmes. Mert lett... elkezdett működni, lett hozzá megfelelő töltő ami nem 1 nap alatt tölt. A régi szarokat meg kidobtuk ugyanúgy ahogy itt is kéne.

    De mehetünk akármerre... slágertéma a TV-ben nelegyenokoscucc, csak minél jobb képminőség. Mert használhatatlanok, senkinek nem kell. De kéne, átlagjózsi azt is használná de a másik része igaz: tényleg használhatatlanok sokszor. Megoldás: 20 éves TV+HTPC (+informatikus ismerős aki 13 nap alatt bekonfigolja átlagjózsinak?) A francokat: egy használható rendszer kéne.

    Napestig sorolhatnám... Legyen megoldva a szabványos csatlakozás, kerüljön rá minden monitorra a dokkoló 5Ft-ért (most is van legalább 5db elérhető monitor 1.5x áron a Type-C nélküliekhez képest :U ), stb...
    Ez a megoldás.

    (A többi port meg felmehet a gépre... már amire ráfér. De ha ezt a valós problémát oldanék meg megnézném 5 év múlva ki keresi a DP kimenetet. Vagy akármit ami a határvonaladon innen esik).

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #22 üzenetére

    Nem ment át ez sem, de akkor kifejtem:
    Nem tudom megnézni. Én user vagyok nem szervizes.
    Nekem megoldást kéne gyártani, nem problémát, azaz:
    1. Vegyek új, 10. dokkolót a 10. géphez.
    2. Ne vegyek új dokkolót, mert a gyártó megoldotta, hogy kompatibilis legyen. Épp csak az asztalról lóg le az egész, a noti alá/mellé/föle kell még spacer is. Esetleg imát se árt mondani, hogy megfelelő legyen a használati környezet.
    3. Nézzem meg és filozolfáljak még rajta, hogy miért nincs 3. megoldás ami nekem jó lenne.

    Nekem úgy tűnik van rajtuk hely rendesen lyukaknak.
    A vékonyabbakon nincs. Lannak biztos ami magas csati.
    Ez sem ment át, pedig itt épp arra próbáltam célozni, hogy én sem agyatlan divatmajom vagyok. Azok már 10 éve nem használnak lan-t. Én is praktikus, célorientált, "szakmai user" vagyok némi kényelmi igénnyel. De még ennek sem tudnak megfelelni. HIába akrom itt pl. a fordítottját: tehát (type-c-be integrált) lan csatit akarok akkor is ha nem fér rá.
    Meg igazából a több monitor téma is ugyanez... és az SE fér rá. Kényelmesen biztos nem. (oké DP daisy chain biztos megoldaná :D)

    Abba meg végképp ne menjünk bele, hogy miért nem tudok 3mm-rel vastagabb notit választani. Az egy másik téma, de szerintem ott is gombhoz a kabátot lenne, ha egy komplett noti belefér a vékonyabb kivitelbe, de egy sok10 éves csati miatt kiszélesítjük. Az már nem a "ráfér csak szemetek" kategória lenne. Meg eljuthatunk a dokkolt telefonokig. A világ felének az is elég ma dokkolt pc-ként. Mind nem lehet hülye.
    Na arra végképp nem fér rá minden.

    Szumma: Legyen rajta hol ráfér de jussunk már előbbre is azzal ami nem fér rá/lehetne vékonyabb/egyszerűbb, stb...
    A megoldás valódi jóságát, hasznát nézzük, ne azt, hogy "mostezvan". Ez is biztos előny, de elég karcsú.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #25 üzenetére

    Hol húzol vonalat? Ahol neked szimpi/praktikus?

    Most tényleg azon vitázunk, hogy ha bemész egy rohadt irodába/összeszedsz 100 embert, azok mit fognak használni és mivel kerülnek kapcsolatba? Nem ott húzom meg, ahol nekem praktikus, hanem ahol a józan egyszeri paraszt egyébként a témához totálisan sík hülye ember is meghúzná. Ha rámutatsz egy portra amit nem ismer fel senki, az elhagyható. Ha mutatsz egy másikat amit mindenki ismer és sokan kapcsolatban is vannak vele független attól, hogy amúgy tudnak róla, az pedig szükséges. Így már okésak vagyunk?

    Mi van a 2-3 monitorral? Rétegigény? Ja... de kevésbé kéne ma annak lennie, mint egy soros portnak.

    Geek és elég heavy user emberekkel a baráti körben szerintem el vagyok látva. Nem sokkal rétegebb a soros porttól a 2-3 monitor.

    De ezt kell megoldani, nem a szart tologatni amit 10-20 éve tolunk magunk előtt.

    Így van. Holnaptól b@zd már ki az ATX tápokat is. Mert az is velünk már mióta hát illene már cserélni valamire. Meg a lap szabványokat is. Meg úgy mindent. Ami működik, azt nem bántjuk. Amiből pedig tömve a piac, well, akkor az van, hogy igenis gyártjuk az újakat és a régit és szépen kikopnak majd. Ha 10 év alatt, akkor 10 év alatt. CD meghajtót ajánlom elemzésre.

    Ott egy jó példa fentebb. Micro usb töltés. Az is szar volt mert senkinek nem volt töltője hozzá. Most meg milyen kényelmes. Mert lett... elkezdett működni, lett hozzá megfelelő töltő ami nem 1 nap alatt tölt. A régi szarokat meg kidobtuk ugyanúgy ahogy itt is kéne.

    Remek példa. Pont az alma volt, aki úgy döntött: tudjátok mit? Adok sima USB portos töltőkábelt a telónk mellé és kiadjuk a legújabb laptopunkat type-c only. Adapter sehol, kábel sehol. Mogyorósi Csabi akkori videóit ajánlom megtekintésre. Irgalmatlan mocskosul bemutatta, hogy mi van akkor, ha valaki nem innovál, csak hülye.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sb #26 üzenetére

    Nem tudom megnézni. Én user vagyok nem szervizes.

    Gondolom azért egy gugli keresés beleférhet userként is. :)

    Nekem megoldást kéne gyártani, nem problémát, azaz:
    1. Vegyek új, 10. dokkolót a 10. géphez.
    2. Ne vegyek új dokkolót, mert a gyártó megoldotta, hogy kompatibilis legyen. Épp csak az asztalról lóg le az egész, a noti alá/mellé/föle kell még spacer is. Esetleg imát se árt mondani, hogy megfelelő legyen a használati környezet.
    3. Nézzem meg és filozolfáljak még rajta, hogy miért nincs 3. megoldás ami nekem jó lenne.

    Ja, hogy ez megint az a probléma, hogy védjük meg a bolygót, de azért 2 kocsim hadd legyen és évi 2 nyaralás és síelés férjen bele? :N A fizika az ilyen csúnya dolog, tudod.

    A vékonyabbakon nincs. Lannak biztos ami magas csati.

    E7000 sorozatos Latikon van. Az, hogy valakinek arra áll fel, hogy a gépe vékonyabb, mint egy RJ45 dugasz, sajnálom és marhára nem bír érdekelni. Ők szembesülnek olyan problémákkal, hogy... ó igen. Cégen belül szabad gépvásárlás lett egy ideje és édes Istenem, olyan csodákat lehetne írni arról, hogy egyébként percek alatt megoldható problémákból több hetes szopókörök lesznek. Mert valaki úgy eszi a marketinget 2 kanállal, hogy már rég nem nézi a kaját maga előtt.

    Mind nem lehet hülye.

    Sok-sok év után vajon miért lett elegem az egész iparból :DDD Igen. Mert 10 emberből 9.5 hülye.

    Szumma: Legyen rajta hol ráfér de jussunk már előbbre is azzal ami nem fér rá/lehetne vékonyabb/egyszerűbb, stb...
    A megoldás valódi jóságát, hasznát nézzük, ne azt, hogy "mostezvan". Ez is biztos előny, de elég karcsú.

    Szumma: a vékonyítással lelőttünk egy rakat portot, beszopattuk magunkat a durván sérülékeny kijelzőkkel, a gagyi foshalom billentyűzet mechanikákkal (amit bevernek a kijelzőbe a gépek legalább elég sűrűn), otromba hűtéssel, megkaptuk a throttlingot minden szintre, de legalább vékonyabbak a gépek. Workstation szinten is.
    Ez tényleg megérte. Istenem, hogy én mióta akarok egy ilyen üzleti kategóriás gépekről is megírni, csak magamat ismerve ez úgy 300.000 karakter alatt nem állna meg. De már évek óta mondom: gyerekek, eszitek a sz@rt, kívánjátok, hogy átkenjenek benneteket a palánkon és olyan költségekbe verjétek magatokat tudat alatt is, hogy ihaj. Hajrá. Én vagyok az az ember, aki kiszolgál 50 másikat és egy 7 éves gépet használ, azt is középkonfiggal. Hogy miért? ;] Nyilván mert én nem értek hozzá pont és mindenki más igen.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • opr

    veterán

    válasz sb #24 üzenetére

    Az optimális megoldás üzleti és vagy professzionális gépek esetén az, ha feltételezzük, hogy a professzionális felhasználó nem hülye, hanem professzionális, és rábízzuk a választást.
    Amúgy nem hülyeségekért nyígok. Egy hdmi vagy dp nem fáj, vékony, minden is támogatja, elfér bármin. Egy kártyaolvasó konkrétan vékonyabb, mint egy type-c, szóval, bakker, férjen már el... Két normál méretű usb port pláne. És e mellett kötelező jelleggel legyen minimum egy, de inkább kettő type c thunderbolt csati is, normális kijelzővel, normális billentyűzettel és kész a profi gép, amire úgy csapna le a nép, mint gyöngytyúk a takonyra.
    Érted, aki type c dokkolót akar, azt nem bántaná, hogy van ott más is, sőt, néha még valszeg jól is jönne.
    Akinek viszont konkrétan kell a többi csati úgy, hogy nem kell dokkolót cihelni a gép mellett, az viszont nagyon örülne neki, ha legalább az opció adott lenne.

    Amúgy részemről annyi, hogy ilyet se fogok venni és kész. Laptoszaki kollégák szerintem már konkrétan röhögnek itt rajtam, hogy évek óta nem találok olyan notit, amiért hajlandó vagyok fizetni, pedig hidd el nekem, árban ott tartok, hogy nincs felső limit, csak ha nincs felső limit, akkor kompromisszum se legyen, különben nem adom ki rá a pénzt és kész. Eddig annyira nincs számomra jó választás, hogy végül kínomban vettem egy olcsó fost (acer swift 3 egy r5 3500u-val meg fhd ips kijelzővel), mert úgy éreztem, hogy ugyanannyi kompromisszum lesz, csak éppen tized áron. Nameg ez két év alatt meghal, és két év alatt hátha lesz olyan noti, ami tetszik eléggé ahhoz, hogy megnyíljon a legérzékenyebb pontom (a pénztárcám :DDD).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #27 üzenetére

    "Holnaptól b@zd már ki az ATX tápokat is."

    Há...át. Ideje lenne optimalizálni a PC-k tápellátását. Már jelenleg is komolyabb táp van az alaplapon mint magában a tápegységben. Évek óta toldozgatják a megoldást. Egy feszültség már régen eltűnt, Az 5V-ról átkerült a 12V-ra a terhelés nagy része. Ráadásul Dunát lehet rekeszteni a régi hitvány tápokkal.
    Igen, érdemes lenne egy új ATX+ szabványt bevezetni. Egyszerűbb de izmosabb tápellátással.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #30 üzenetére

    És A 12V is átkerült 1 ágra a legtöbb esetben. Tehát akkor mit kéne változtatni és miért? Nem tudom mit és hogyan lehetne egyszerűsíteni mondjuk a passzív Seasonic tápomon totál moduláris kábelekkel, de figyelek.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #31 üzenetére

    "A 12V is átkerült 1 ágra a legtöbb esetben"

    Ami azért nem nagy újdonság. Az első generációs tápokban is egy ág volt a 12V. :D
    Zárjuk rövidre a kérdést. Az áttérést már elvi szinten megkezdték a gyártók.
    A következő években fog megjelenni az ATX12VO (Standard). Első körben az Intel processzoros rendszerekben várható a megjelenése..

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #32 üzenetére

    Jahj alig várom már :B

    Lesz majd ezentúl tápos topikban is olyan, mint az alaplap-proci-RAM kombókkal? Meg minden proci és lap duóhoz kell majd újat venni ebből is? Annyira várom már. Esetleg a házakkal nem lehetne valami hasonlót? Ha már úgyis cserélsz mindent, azt is lehetne. Ventikből is feltalálhatnánk valami 11,1cm-es méretűt, aztán jól megindokolnánk azt is.

    Az innovációkat imádom, főleg, ha fullba tolják közben :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák