Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    Szerintem nem rosszak ezek az írások. Bár lehetne nagyobb hangsúlyt fektetni a segédvonalak/rácsok használatára (már ahol adott ez a lehetőség...), mert nagyon sokszor ezen csúszik el egy fotó.

    Sokan ezt ördögtől való, felesleges funkciónak tartják. Pedig gyakorlottabb szemnek is hasznos lehet. Fel lehet dobni azzal is egy portré fotót, ha nem a fókuszban levő emberhez, hanem a hanem a háttérhez igazítjuk. Tehát némileg döntött a kép a témához képest. Persze nem túlozva.

    Illetve porténál szerintem az is fontos, hogy milyenek a témaként szereplő ember vonásai, magassága. Így nagy szerepet játszhat az is a távolság és a fények mellett, hogy vertikálisan nézve milyen szögből készül a fotó. Pl. tokánál, különböző orrtípusoknál. Vagy éppen mennyire biccent az illető. Ilyen irányból nézve rengeteg előnytelen kép készül.

    A fejtartásnak eleve nagy szerepe van, hiszen egy rossz tartás vagy beállítás olyan részt is hangsúlyossá tehet, ami egyébként nem túl előnyös. Vagy normál esetben nem kap ekkora hangsúlyt.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz somogyib #34 üzenetére

    Igen amúgy a tehetség fontos, de sok mindent meg lehet tanulni. Portré szerintem az egyik legnehezebb műfaj. Pontosan azért, mert rengeteg fajta ember, alkat, arcvonás, magasság...stb. van.

    A másik fele persze az, amikor különböző alkalmazásokkal túlzásba esnek az emberek. Most már elég sok, amúgy jól felépített program van, ami különösebb hozzáértés nélkül 1-2 gombnyomással hollywood -i sztárt csinál az emberből.

    Ezek amúgy tök jó dolgok, csak alapvetően arra kellene törekedni, hogy az elkészült képet használjuk, ami a különböző feldolgozások ellenére még mindig természetesebb hatást keltenek.

    Nyilván sok mindenre ki lehetne még térni (pl. sminkelés, fényes részt lekenni...stb.), de a PH! -s "srácok" sem könyvet akarnak írni, hanem lényegretörő cikkeket. Ami egyébként egész jó.

    Valaki figyel pár dologra, akkor később már a rutin miatt nem vesz el annyi időt az életéből. Sőt... Nyilván nem műtermi fotózásra gondolok, hanem általános használatra. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák