Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48967168

    törölt tag

    válasz Csapoati #36 üzenetére

    Na jó, tegyük tisztába ezt a csúsztatás dolgot, lássuk az analitikát:

    Jelenleg 97-es szintű vagyok, és 23-as gyűjtő. Eddig összesen 53 óra van a játékban, 333 verseny. Picit torzít a kép, mert amikor híre ment a neten hogy milyen ordas nagy glicht-ek vannak párat kipróbáltam, mert nem akartam elhinni, hogy ennyire hülyék, hogy rögtön a rajtnál tönkretegyék a majdani aukciós házat, de sajnos mindegyik működött... Arra mindenesetre jók a számok, hogy jelenleg kb ez az a szint ahol azok a játékosok járhatnak cheat nélkül, akik 80% körüli drivatarral nyomják (mondjuk így a rajt szinte mindig roncsderbi, de most ezt a témát hanyagoljuk)

    Nos, ez idő alatt a Bajnokságban kipipáltam 2 oszlopot, összesen a 102 bajnokságból 66db van meg, ez 64%-os készültség. Ellenben csupán 289 autóm van, ami 39%-os gyűjteményt jelent... Mindezt úgy hogy a glich-ugrásoknál szinte mindig az autót választottam, ha volt pénzem akkor meg elkezdtem vásárolgatni a legolcsóbb kocsikat. Most már csak a drágák vannak vissza, és nem sokra megyek vele ha felajánlja a program szintlépéskor hogy 1.400.000 helyett most csak 1.000.000-ért megvehetek valamit, mert szinte soha sincs annyim egyben mostanában...

    Ebből számomra világosan látszik hogy a karrierrel képtelenség lenne összeszedni az összes autót (mondjuk a 700-as acsihoz is), miközben a korábbi részekben a gyűjtögetős részekkel ebben a formában sohasem volt probléma.

    Az összes autó megvehető az FE kivételével-probléma: Ez konkrétan nem igaz! Nézz rá a kollekciódra és látni fogod, hogy nem csak az FE-k vannak zárolva, hanem egy halom más autón is ott fityeg egy lakat! Még egy rozzant Honda Civicen is... Szintén egy kis analitika: Jelenleg nálam az alábbi számú autók vannak lockolva Tier-enként: 25/27/13/10/30 összesen 105db! Ez nyilván jóval több volt, mert Tier3-4-est például bőven pörgettem ki, de azért jól látszanak így is az arányok!

    Hogyan lehet ezeket feloldani? Nos:

    - Crate, ide nem kell magyarázat ez szerencsejáték!
    - Speciality Dealer, szintén szerencsejáték, ráadásul hetente csak 3db vehetsz max!
    - Forzathlon, erről még nem sokat tudunk, de vélhetően valamilyen hosszabb kihívás lesz a dolog mögött, gyors tuti nem lesz
    - Drivers's Cup, ez jól hangzik de nekem konkrétan más csak 36 bajnokság hiányzik, és 105 autó van lock-olva úgyhogy ez sem okés
    - Show Case, ez is jól hangozna, de már csak egyetlen van hátra, szóval itt se lesz nagy kasza!

    Karrierben is simán látszik, hogy megint vannak csíter autók amik úgy hagyják ott a többieket mintha nem is egy kategória lennének. Sokat nem mentem online, de a neten már forog néhány bejegyzés pár csíter lock-olt autóról amiket online felhasználva konkrétan bucira lehet verni a tömeget... Nem Pay-to-Win, mi?

    Ehhez jön még hogy pofátlanul a vásárlók arcába hazudtak az előrendelői VIP-el (azzal kicsit könnyebb volna) és azóta is csak maszatolnak! Az egy milla bánatpénz egyszerűen semmi, én a 100% bónusz hiánya miatt már a többszörösét buktam! Az FE-s autókból kivették az XP-bónuszt amivel jóval gyorsabban lehetett volna szintet lépni és autót kapni, helyette szánalmas 20-50%-os bónuszok vannak, de azokat a kocsikat a hülye kategóriák miatt alig tudod használni...

    A kártyák meg idegesítő gyakorisággal dobálnak használhatatlan cuccokat (mondjuk magasabb drivatar szinten nem tudom ki tudja prezentálni a perfect pass-okat tömegével, alacsonyabb drivatarnál meg a százalékalap lesz siralmas) maximum hosszútávon lehetsz enyhe pluszban, mint a ruletten a ház a nulla miatt... Ami az acsihoz kellett annyi mod-ot használtam, a szarokat/teljesíthetetlenek eladtam, de érdemben nem befolyásolhatja a fenti kalkulációt akkor sem ha valaki nagyobb mázlista...

    Minden abba az irányba mutat, hogy játszogassál szépen, de nehogy érdemben haladni tudjál ládázás nélkül, azt meg szépen pár nap/hét múlva fizetőssé is tesszük. Nyilván nem muszáj élni vele, csak egy lehetőség... (gonosz mosoly...)

    Röviden ez a bajom! :) Volt valaha egy remek játék, klassz, megújuló pályákkal ami azt díjazta hogy mennyire vagy ügyes játékos (segítségek kikapcsolásával nőtt a megnyerhető összeg), büntette ha kamikáze voltál, és kemény de elérhető célokat tűzött eléd ami csak rajtad múlt hogy valóban eléred-e...

    Ebből meg lett egy csicsás pénzszipolyozó szerencsejáték, végleg hátrahagyva azokat akik a eddig kitartottak a sorozat mellett! Elhiszem hogy van akit a csiri-biri elvarázsol, azt is hogy igazából nem hiányoznak egy új játékosnak a FM3-ban FM4-ben jól működő dolgok, de nekem már nem igazán veszi be a gyomrom...

    És ha most nem tiltakozunk minden fórumon, elfogadjuk hogy jó ez az irány, akkor ettől csak mohóbbak lesznek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák