Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geotigris9

    tag

    válasz ViZion #10 üzenetére

    A genetika is jelentős tényező véleményem szerint az sok mindent befolyásol ilyen téren is.

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz szabifotos #7 üzenetére

    Nálam is játszik az a 6 perc bár én nem szoktam figyelni már az idősittőre, csak ezt hallom "mit mosod a még fogaidat annyit" stb. .. :D

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    Köszönöm az cikket hiánypótló ez az egészséggel kapcsolatos írás azért pár szóban hozzá szólnék!

    Én úgy látom sajnos nem sok helyen (óvoda - iskola - család - FOGORVOS <- valamelyik helyen jó volna ha volna - ezt egész kis kórban kellene megmutatni ránevelni a helyes fogmosási technikára/szájhigiéniára a gyerkőcöket) tanítják meg a helyes fogápolási technikát vagy egyáltalán valami technikát szájhigiénia kultúrát. Nyilván, ha a szülőt sem tanították meg, hogyan kell fogat mosni helyesen és vagy alapból nem is mos fogat. Akkor a gyerek sem fog nagy eséllyel fogat mosni és vagy jó technikával. Na- ná, ha nincs példa előtte. Legjobb példa a tett.
    (Magán fogorvosnál a fenti arány az lehet, hogy jobb felvilágosítás terén lévén ott meg is van fizetve és az biztos, hogy az idő több a páciensre. De ez is inkább csak gyerek kórban működik.)

    Fogkefe:
    Valóban ha valaki áttér hagyományosról elektromosra (legalábbis nálam volt ->) az elején fogínyvérzést fog tapasztalni nagy eséllyel, de ez a fogkefe leírásában benne is volt [nálam] emlékeim szerint. (Ez a jelenség fogselyem kezdeti használatánál is megvan, de időszakos jelenség rendszeres használatnál.) Meg kicsit másképp kell fogat mosni mint hagyományos fogkefével elektromosnál (pulzár - oda vissza körkörös mozgás leg. én fogkefémnél) az enyémnél legalábbis. Csak oda kell tartani és gyengéden oda nyomni 5 - 10 másodpercig a fogakhoz belső - külső - felső irányból és így végezni a tisztítását az összes fogon.

    (Nem ajánlott Kínából elektromos fogkefe nem eredeti pót-fejet rendelni vagy máshol venni minőségügyileg jóval elmarad egy eredeti fejtől, meg ki tudja menyire ellenőrzött az a műanyag amiből elő van állítva ki oldódhat-e esetleg valami ki belőle fogmosás közben még. Itt konkrétan Oral-B amire gondolok)

    Személy szerin reggel és esete szoktam fogat mosni. Étkezés után száj öblösítés és rögtön (akkor is, ha savasabb ételt ettünk) lehet fogat mosni nem hiszek benne, hogy ez után bármi módon roncsolná a fogmosás a fogzománcot. (Mivel ha volt is savas étel az ki lett öblítve.)

    Fogkrém:
    Én kezdetben ilyen - olyan fogkrémet szerencsés ilyen csíkos - olyan csíkos, így - úgy reklámozottat használtam. De áttértem teljesen természetes összetételű ayuvédikus fogkrémre. /Az a meglátásom ami természetes anyagból van pl.:étel, fogkrém stb. arról nem igen fog kiderülni utólag, hogy ezt azt okozta ami nem kívánatos./

    Szívesen hallgattam volna kitérést az irományban természetes anyag /nem fogkrém/ fogkrémként való használatáról, itt a fogfehérítésre vannak kihegyezett videók a neten.

    Még régen láttam valami ismeretterjesztő filmet, hogy Afrikában (valahol nem tudom konkrétan már) fogmosásnak valamilyen fa ágának a friss fás hajtását használták mint "fogkefe" és mindenhol el volt dobálva, köpködve inkább ez volt a "probléma" vele.

    Bár Már nem tudom hol olvastam/hallottam, hogy csináltak kísérletet, hogy jobban romlik- e a fog, ha fogkrémmel vagy fogkrém nélkül mos valaki fogat, mert maga a "helyes" fogmosás a mérvadó nem a fogpaszta. Valakinek nem fog jobban romlani a foga vagy egyáltalán romlani, ha fogat mos fogkrém nélkül csak szimplán fogkefével. (persze azért bevizezett)

    Nyelvkaparó:
    A nyelven van a legtöbb baktérium ezért ajánlott a nyelvet rendszeresen és helyesen tisztítani. (A fogmosó fogkefe nem jó megoldás gondoljon bele valaki azzal mosod a fogadat amivel a baktériumtól hemzsegő nyelvi lepedéktől tisztítottad meg ..)/fogkefe fején van fogtisztító felület arra gondolok első sorban/ A rossz lehelet főleg abból adódik elsősorban reggel valakinél, mert felszaporodtak (legtöbb/elsősorban a nyelven van baktérium) és mint a rossz lehelt az anyagcseréjüknek a gázcseréjét "szagát" érezzük. Azért elsősorban csak reggel jelentkezik a rossz lehelet, mert éjszaka nincs lényegében nyálképződés (ami valamelyest gátolná a baktériumok szaporodását is).

    Én egy speciális tradicionális indiai réz nyelvkaparót szoktam használni elsősorban reggel fogmosás után ezt bátram ajánlom mindenkinek. Nagyon jól alaposan higiénikusan meg lehet vele tisztítani a nyelvet a toxikus lepedéktől.
    (A réz felületen nem tudnak a baktériumok megélni és mivel fém időtálló is és ez szubjektív, de jól is néz ki mint nyelvkaparó. Valamint a kialakítása is speciális laikus ember nem tudja megmondani, hogy mire szolgál.)

    Fogselyem:
    Szerintem sokszor többet ér mint egy szimpla fogmosás (nem pótolja egyik sem a másikat) általában itt tudnak a fogon a fogközökben megbújni a baktériumok. Nem véletlenül itt szokott a fogkő is kialakulni első sorban. Fogkő miatt érdemes is nagyon érdemes használni rendszeresen. Bevallom elég időszakos nálam a használata. (Ez abból adódik nagyon szorosak a fogaim és alig fér bele fogselyem, időnként el is szakad és van, hogy bele is szorul a fogközök közé amit megint csak nehéz eltávolítani.) Van aki előnyösebb - valaki hátrányosabb helyzetben van ilyen téren. Bár fogselyemből is több típus van- létezik.

    Szálzuhany:
    Szájzuhanyzásról egyáltalán nem esett szó.
    Van jelenleg nem használom. ( mert elöregedett és eltört a vízcsöve csak cserélni kellene, de elég speciális spirál műanyag cső)
    Azt tapasztaltam kezdeti használata szokatlan/akár kellemetlen érzés is lehet elsőre ez is idővel változik ahogy hozzá szokik az íny. Jó kiegészítője lehet a szájhigiéniának napközben főleg fő ebéd után vagy ilyen teljesen a fogak közé "beépülő" kaja maradék hatékony eltávolítóásásban lehet jó szerepe.(Főleg finomított tápláléknál esik meg ez intenzíven.)
    Azt tapasztatom még, hogy a fogíny az megerősödött feszesebb lett ez abból adódhat, hogy az intenzív vízsugár masszírozza a fogínyt ezáltal vérbőség és ennek hozománya jótékony hatásai érvényesülnek az ínyben és a fogakban egyaránt. (itt ásványi-anyagokra gondolok a szervezetből való beépülésre a fogakba)

    Szájvíz:
    Erről sem esett szó.
    Általában antiszeptikus hatásúak időszakosan érdemes használni őket, mert megbonthatják a szájflórát.

    Én van, hogy az esti intenzív elektorosom - fogkefés - fogmosás után nem érzem indokoltnak a reggeli fogápolást fogkefével már. Ekkor nyelvtisztítás és szájvíz "játszik".
    (had pihenjen néha az a fogíny/fogsor /de mint írtam fentebb jelentős nem átlagos ez az idő nálam akár 10 perc is lehet egy fogmosási intervallum.)

    Száj spraye:
    Itt lehetne említeni a szájspray -t ami tényleg csak lehelet frissítő hatással bír esetleg egyes összetevők gátolhatják csökkenthetik időszakosan a baktériumokat. (spraye válogatja) De inkább arra jó vendégségben intenzív illatú ételt ettünk és nincs lehetőség fogat mosni, nincs rágó mi egymás akkor lehet létjogosultsága gyakorlati haszna inkább. Tényleg csak lényegében frissíti a lehelettett elfedhet szagokat esetleg ennyi.

    Sprayet néha használok, de inkább rágózok helyette.

    Cukormentes Rágózás:
    Magát a rágót egy fogorvos találta ki a rágóizmok edzésére eredetileg, ha jól tévedek.
    Létjogosultsága akkor van, ha nincs mód fogat mosni, de mivel nyálképzést idéz elő a rágózás ez ugye csökkenti megint-csak a baktériumok jelenlétét a szájban legalábbis valamilyen szinten és gátolja terjedésüket valamilyen mértékben is.
    Estlegesen a fogak között maradt "maradék" elsősorban keményítő maradványok nem maradéktalanul persze, de eltüntetnek.Feloldja nyál és lenyeljük ami adott esetben még órákig ott "figyelne" a fogsorban.
    Léteznek fog-fehérítő hatású rágógumik amikben mint a fogkrémekbe kis granulátum van ami dörzsszerüen "fehéritti a fogakat" és Xilitet tartalmaznak esetleg még ami kedvezően hat a fogakra. A leheletre is jó hatással van persze nem sokáig. De fogmosást nem pótol egy jól elrágcsált rágógumi.

    Valamint ami még bele fért volna a cikkbe, hogy belsőleg milyen táplálékkal esetleg még milyen táplálék kiegészítővel lehetne/érdemes elősegíteni a fogak csontozat épségét. Persze ez már kicsit távolabbi, de szervesen kapcsolódó téma ami ide illeszkedik bele.

    (Erről eszembe jutott a nyers sárgarépa rágcsálása az a benyomásom az is elég jó természetes "fogkefe" hatást csinál. Étkezés után érdemes elrágcsálni egy sárgarépát.)

    (És igen fogzománc a legerősebb anyag az emberi testben.)

    Nem tervezte ilyen tartalmasra az elején, de ilyen lett! :D
    Remélem valaki tud ebből is meríteni valami hasznosat.
    (Ezek saját benyomásaim/tapasztalataim a témával kapcsolatban. Mint akit érdekel a emberi test az egészség tudat.)

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz persil #16 üzenetére

    Köszönöm az építő kritikát. Az tény és való sosem volt a helyesírás az erősségem és nem is szoktam esszéket írni túl gyakran a gyakorlat az nincs meg ilyen téren. És ilyen késői órán sem szoktam fen lenni főleg nem kipihenten. Persze így utólag nézve lehetett volna külön kiírnom (pl. txt -e) még átnézni az egészet kipihenten és utána feltenni fórumba. Másik tényleg nem terveztem ilyen részletekbe menő alapossággal írni esszé jellegű hsz-t. De örülök, hogy sikerült olyan dolgokat is találni az írásomban ami hasznos volt és a nehéz olvashatóság és értelmezés ellenére is átment. :B

    (A hegymászó sem azért mássza meg a hegyet, mert könnyű, ha nem mert nehéz és van benne kihívás nézd ilyen szemmel az írásomat mint egy nehezen megmászható hegy.)

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz Hieronymus #38 üzenetére

    A nyelvkaparóhoz annyit tennék hozzá, bár csak amit az első hsz -ben feltettem képet olyat próbáltam és használok, de azt tudni kell, hogy annak szélessége állítható. Tehát a nyelved szélességére optimalizálható használat közben és teljesen tökéletesen le ill. ki lehet a nyelvről a lepedéket tisztítani vele, mert hajlékony mégis merev anyagból van. Igazából aki nem próbálta annak csak ajánlani tudom. Én sem gondoltam volna első glikre menyire jól használható. Csak megvettem kipróbálni, de már el sem tudom képzelni szimplán a fogmosási rituálét csak, ha a nyelvkaparót is használom akkor érzem teljesnek a műveletet. :)

    (#48) Ombre85: Szájzuhanyhoz nem tudom neked milyen van, nekem egy állítható erősségű 1 - 5 skálán lehet a vízsugár erősséget állítani. Az elején 1 kezdtem később már 5 is "gyengének" éreztem. Azt tapasztaltam masszírozta és ezzel erősítette a fogínyt nálam. És még sokkal tisztábbnak - alaposabbnak éreztem a fogmosást a végén. :)

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    (Kifutottam 15 min szerkeszthetőségből, de sebaj.) :D

    Ha valakinek van ultrahangos tisztítója az elektromos fogkefe fejet azzal lehet igazán jól megtisztítani pont jól belefér, újjá lehet vele teljesen varázsolni. (Nyilván akkor érdemes ha sörték nincsenek elhajolva épek még.) Idővel a fogkrém bele ragad a fej belső tengelyébe is ahol gyengíthetik a fej mozgását meg a baktériumok is el tudnak jobban szaporodni.

    + Elektromos fogkefénél én mindig leveszem a fejet fogmosás után és külön kívül belül átöblítem a fogmosó fejet és persze a fő egységet is amit utána áttörlök kicsit. Így még kevésbé fog fogkrém - maradékos lenni.
    És fertőtleníteni sem árt időnként (főleg a fejet) bár én ultrahangos tisztítás alkalmával szoktam általában ami kb. Havonta szokott megesni.

    (#85) Pityu. De mint korábban írtam nincs üzemben nálam jelenleg, lévén a csöve megtört bár múlt-kor próbáltam javítani, de lényegében ott lehet eltörni könnyedén a spirál csövét ahol akarom. Teljesen elöregedett. Valami szilikon csőre kellene kicserélnem az egészet az biztos jól bírná. Szétszedni mint egy elektromos fogkefét olyan "egyszerűnek" tűnik. Nem tudom hol kezdjek neki.[?] (OralB a zuhany is nálam)

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz Pityu. #87 üzenetére

    Nincs a repertoárban. De nagyon ilyen teleshop érzésem volt amikor néztem a marketing videót róla. Egy olyan videót néznék meg ahol valaki mezei felhasználó próbálgatja. Így első glikre nem hiszem, hogy tudja amit ígér és bőven túl volt árazva az biztos. Max. a fogak elölnézetén lehet vele alakítani, ha működik. Belső fognál nem tudod a fogkövet leszedni.

    Ha engem kérdezel fél évenként el kell menni szűrésre a készülék nem fogja neked átnézni a fogaidat, hol kezd esetleg szuvasodni, hol van valami probléma esetleg. Fogorvost nem lehet vele spórolni, ha tényleg működne ami nem állja meg a helyét nekem ez a benyomásom (nem tapasztalat) csak egy fogkő távolítást tudnál spórolni, de ezzel szerintem nem lehet tényleg max. a "kirakati régiót", ha működik.

    Én félévente leszedetem az esetleges pakkot ami van, ha van nem sok és nincs probléma. Esetleg ami a képen van típust érdemes kipróbálni nálam elég jól bevált. Elég jól amortizálja a fogkövet és természetes módom fehéríti a fogakat.
    (Ha Oralb-d van.)

    (#95) edward2 Na erről kellene valami videót találni, hogyan lehet cserélni, mert valahogy csak összerakták csak meglehet hackelni. Ezért nem álltam neki mert nem tűnik egyszerűnek a történet. De valami szilikon csőben gondolkodok az időtálló lenne, ha olyannal össze lehetne hozni.

    Nálam is kb. 2 - 3 évig húzta meg egyszer már javítottam, de most lényegében szétmállik már a cső.

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz bwoay #100 üzenetére

    :N (Már nem tudom átírni.)
    (Az anyanyelv nem állandó tűnnek el szavak és jönnek újak akár szlengből is.)

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz koxx #101 üzenetére

    Nekem most jobbról a második fej van használatba az az un. puha sörtés egyik fogorvos azt ajánlotta meg volt otthon azért lett befogva ez az alap fej lényegében Orab -éknél.

    Még nem írtam, de olyan könnyedén tartom oda a fejet a foghoz, hogy még soha nem villant be az erős rányomás érzékelős fényvillanás. (Persze csináltam az elején szándékos rányomást, hogy mekkora rányomásnál jelez egyáltalán.) Ezt arra írtam, hogy szó volt róla, hogy esetleg károsítja már a hosszzab ideig tartó fogmosás a zománcot. (Régen volt ilyen, hogy szóvá tette a fogorvos még amikor nagyon kicsi voltam ez abból adódott, hogy nem helyes irányba történt a fogmosás /csak vízszintes irányba nem lettem rá akkor megtanítva hogyan kellene jól fogat-mosni/ valószínűleg túl erős is volt a fogkefe sörte és nagyon rá is nyomtam anno. Horizontálisan voltak "barázdák" a fogzománcon az előzőekben leírtaktól. )

    (#103) Pityu. :) (Elég cserésnek néz ki kép alapján már..)
    Ha gondolod kipróbálhatod, ha van rá zsetonod azt a fogkőtisztítót, de nem hiszem ...

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz edward2 #108 üzenetére

    Lőhetnél róla képet, végül is, hogy oldottad meg.

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    Anno azzal meggyőződéssel vettem "drága" elektromos fogkefét, hogy ez pl. ami többszörösen megtérül, ha az egészségedbe fektetsz a jövődbe fektetsz és mint tudjuk a prevenció az mindig jobb és anyagi szempontból meg pláne. Bármilyen drága elektromos fullos fogkefe és tartozékai semmihez nincsenek árban pl. egy protézis fog csináltatásához, ha csak anyagi oldalról nézzük. Ezt most annak írtam aki még nagyon gondolkodik beruházzon-e egy elektromosba. Ha nincs rá kereted egy jobb modellre szerintem használtan is érdemes venni egy markolatot/fő egységet. (Első fogekefém ami elektromos volt Signal volt olyan 3 k volt élég gyengusz volt a mostani Oral B -hez viszonyítva.)

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz Pityu. #147 üzenetére

    Én sem olyan géneket örököltem, hogy "nem kéne mosni a fogam".
    Hiába mosom rendszeresen azért vannak problémák. Az is megesett, hogy egy fogamat gyökér-kezelni kellet és tavaly lett szegény már likvidálva tehát mint "száraz fa" gyökér-kezelt fogként funkcionált, de teljesen szétment. A végén szájsebész szedte ki külön gyökerenként. Leghátsó őrlő fog volt a ki nem bujt bölcsesség fog előtt felső fogsorban. Szóval csak pár évet tudott nálam a gyökér-kezelt fog még funkcionálni. Azért lett gyökér kezelt, mert nagyon régen tömve volt a tömés kiesett nem észleltem mikor és tovább lukad-t az idegekig és már menthetetlen lett. Ez után gyökér-kezelték. Az baj ha van tömött fog az a tömés nem lesz örök élettű idővel kiesik. Csak ezt tudom mindenkinek javasolni ott az okos telefon be kell írni félévenként vagy negyed évenként-re eseményemlékeztetőnek a fogorvost és eljárogatni szűrésre. Ha már akkor mész amikor fáj akkor már lehet veszett fejsze nyele.
    Ha ekkora hangsúlyt sem fektetnék a fogaim ápolásába már sok ép fogam lenne.

    Ezt akartam belinkelni szájzuhanyhoz: [link]
    Itt jól látható, hogyan kéne megcsinálni ipari tömlőt szerzett be hozzá.
    Jól látható szépen darabokban van a spiráltömlő és "meglepő módon" amit találtam videót a témában mindnél a tömlő hibásodott meg semmi más a szájzuhanynál.

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz Jeanne d'Arc #166 üzenetére

    Nem csak a genetika a születési dátum is sok mindent eldönt.

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz zorzy4 #172 üzenetére

    Hiszed vagy nem az asztrológiát sem tegnap találták ki. (Ha belemélyedsz a témába akkor lehet meglátni érdekes "nem gondoltam volna" összefüggéseket dolgokat.)

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz Pityu. #177 üzenetére

    Kíváncsi leszek a DM fogkaparóra, hogy válik be. (Én azt vettem volna amit az elején ajánlottam, ha úgy nézzük az természetes anyag és tényleg jó. Azért műanyagból ez - az kioldódhat idővel főleg, ha megkarcolódik a felülete legyen bár milyen használatban lévő műanyag.) Meg ennél nem állíthatod a felületet kisebbre avagy nagyobbra sem, de te dolgod.
    Ezek a lényegében no - name fogselymek nem váltak be nekem sem, próbálgattam, Reach is pl. , meg a képen látható Oral-B is az sem vált be. Ezt próbáld ki múlt-kor a fogorvostól kaptam, de csak mintát pár méter. Ez valóban jó ha valakinek sűrűn vannak a fogai és tényleg alig fér be fogselyem annak be fog válni szerintem, csak alap drogériákba nem kapni. (Legalábbis amikor Utoljára kerestem.)

    (Ha valaki lát a Nyugati környékén a belvárosban, hogy árulnak valahol a képen látható fogselymet ne tartsa vissza kellene vennem.)

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz Pityu. #181 üzenetére

    Volt, használtam azt az Oral-B-t (ami nálad a képen van) teljesen más fajta.

    Annyira nem nehéz rátalálni, ha beírod a kulcsszót és rámész a képi keresésre. A második találat amit kidobott ott vettem.
    [kép]

    Én úgy vagyok vele ha van valaminek "természetes" megfelelője jelen esetben anyaga akkor azt választom, de leírtam már korábban miért ezt vettem. (Időtállóbb is) /Van orvosi rozsdamentes fém változata is akinek a réz nem jönne be bár az kevésbé merev mint a réz változat legalábbis az Atmába./

    (#183) fecke78 Én még próbáltam Herbáliás szájvizet is nem igazán jött be. (Cserszömörcés változat)
    Listerin van nincs vele gondom.

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    válasz Pityu. #177 üzenetére

    Hogy áll a tesztelgetés? :)

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    Pár-szór előfordult, hogy rokon ismerős 'beszólt' nekem "milyen szépek a fogaid" :B - Elviseltem a tény- megállapító beszólást. :D Bár régebben igen azért vettem olyan fogkrémet, mert rá volt írva fogfehérítő hatású, de mint írtam korábban váltottam természetes összetételű ayuvédikus fogkrémre (HIMALAYA HERBALS). Mert azon az állásponton vagyok minden téren, hogy ami természetes az nagy valószínűséggel nem fog rosszat tenni - nem fog róla esetleg kiderülni, hogy ezért nem jó, mert benne van ilyen - olyan szintetikus cucc. Törekvés megvan nálam és természetest választom amennyire a keretek engedik. Vissza kanyarodva a fogfehérítésre a rendszeres fogmosás (idő - megfelelő - technika) esetleg jobban fog-fehérítő hatású (mert alapjáraton minden fogkefe fej fehérítő hatású, ha használják rendszeresen). Hagyományosnál én ezt használtam. Elektromosnál meg ezt.

    (#180) geotigris9 - Közben találtam ilyen fogselymet "R" betűs drogériában és ráadásul meg is akciózták szóval vettem is két dobozzal. :) (De korábban itt sem láttam ezt a fajta fogselymet.)

    Volt, hogy nem volt nálam nyelvkaparó akkor az újaimat használtam mint nyelvkaparó, de nagyon nem az igazi úgy. Minden kifejezetten céleszközzel érdemes csinálni úgy a legjobb ez mindenhol igaz.

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    Elektromos szónikus fogkefe ... SENCOR - valaki a márkától vagy pont ezt használja? [link] UV sterilizálóval nem hangzik rosszul + utazó tokkal. :) Van két 5 * -os értékelése az oldalon, de nem szöveges. Az biztos érdemes lenne bevásárolni, ha beszerezne az ember sok pótfejet az nem biztos x év múlva is lenne hozzá. (Úgy nézem mágneszáras és elég stabil, kép alapján a tokja.)

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • geotigris9

    tag

    Ebbe sem lenne rossz beruházni.: [link]yottly_online=detail&yottly_recommender=personalised-substitutes][link] - Jónak tűnik.
    Ez érdekes lehet még ezzel komolyan szemezek, szerintetek? Esetleg valakinek van itt, bár azt kétlem. [?]

    [ Szerkesztve ]

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

Új hozzászólás Aktív témák