Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Bog #21 üzenetére

    "Nincs "erősebb" érv, nekem az a dolgom, hogy azt írjam le, amit tapasztalok."

    Bár nekem nem dolgom, csak lelkiismereti okokból csinálom, hogy leírjam ide, ha az ellenkezőjét látom. Nincs ezzel gond, az éremnek is két oldala van. Én újfent csak azt írhatom le, amit én tapasztalok, nem egy, nem két, hanem több termék több évnyi használata után. Ettől te még szívhatsz a négyessel, mert az nekem nincs (de ha nem lenne hármas, akkor tennék vele egy próbát).

    "Akkor ez most kinek szól ennyiért?"

    Nem mindegy? Annak, aki megfizeti. A túlárazott 9/10-es Intel sorozat kinek szól? Az iphone 5 kilóért kinek szól? Mindkettőre van alternatíva, olcsóbban, mégis megveszik és rajonganak értük, a piac már csak ilyen.

    "Mert az a helyzet, hogy egy Galaxy Fit is sokkal-sokkal olcsóbb, pedig hát arra igazán nem mondhatod, hogy szar a support, miközben azon is van egy színes AMOLED..."

    A fentebbi hasonlatom kapcsán nézzük már meg, hogy egy iPhone / OnePlus között hogyan alakul a ráció? vagy egy Intel / AMD között? Kábé ugyanígy, mégsem kérdőjelezi meg senki a drágább termék létjogosultságát.

    "Meg az is, hogy 2020-ban még mindig egy napfényben nem látható, grayscale kijelzőt hord magán"

    Őszintén szólva én ennek örülök, mert kábé 8-9 naponta töltöm. Szerintem ebben nagyszerepe van a kijelzőnek. A láthatóságával nekem nincs gondom, de tény, hogy a Charge 2 fényesebb volt, a visszalépés okát látom (nagyobb felbontás, grayscale), bár nem értem. A fényerőből én sem engedtem volna, de hangsúlyozom, nekem nincs vele gondom, mást várunk el ezek szerint. Imádom az AMOLED-et, de órára nem kellene, olyan áron biztosan nem, hogy 3-4 naponta tölteni kelljen. Arról nem beszélve, hogy ezekbe a filléres karkötőkbe olyan OLED kerül, ami nem épp tartós, kollégám által használt mibandekben legalábbis elvesztette a fényét a panel idővel.

    "Ráadásul van rá workaround, de a Fitbit erre tojik."

    Na, ebben igazad van. De miért vagy ennyire biztos abban, hogy a Fitbit nem próbált lépni, és a Huawei nem hajtotta el őket valamiért? Ahogy írtam is, ez kétoldalú játék, és ha az egyik oldal nem akar lépni, a másik tehetetlen. Az, hogy egy termékmenedzser erről mennyit tud/akar mondani, az más kérdés... meg persze szimplán az is lehet ,hogy tesznek rá, bár én ezt nem tartom valószínűnek, amikor a OnePlus-szal kapcsolatban írtam nekik (ha jól emlékszem, OP3 kapott Android hetet, és nem ment a szinkron, csak akkor, ha a fejlesztői beállításokban állítottam a BT kodeken), pár napon belül lereagálták, és jött a frissítés. Huawei esetén miért lenne másképp? Ha csak nincs olyan akadály előttük, amit a Huawei nélkül nem tudnak megoldani.

    "Úgy látom, hogy nem fogunk egyetérteni. Sziklaszilárd meggyőződésem, hogy ez a cucc nem jó vétel. "

    Jól látod. Ennyiért egyébként valóban nem jó vétel, és soha nem is lesz az, amennyiben csak az árat nézed. Ahogyan nem jó vétel egy 10900K, illetve egy iPhone 11 Pro sem, mégis ott vannak a piacon, dacára az esetenként többet tudó konkurencia jelenlétének. Egyébként, ha valakinek tetszik a Charge, érdemes várni, mert BF körül majd megkapja 35k körül, ahogyan az az előző generációknál is volt.

    "a Fitbittől már nem várok semmit, csak hogy vegye meg a Google és csináljanak vele valamit, amitől szerethető lesz."

    Na, ennek egyébként én is örülnék, ebből a fúzióból még lehet valami, bár látva a Motorola sorsát, nem tudom, megéri-e bármiben reménykedni. Bárhogyan is, ha marad a Fitbit brand, a Google ökoszisztéma támogatása nagyon jót tenne neki a klasszikus okosóra fronton, ahol - ahogyan azt írtam is - egy marék taposott molylepkét sem ér a kínálatuk. Maradjunk ennyiben! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák