Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsid

    senior tag

    válasz Chaser #27 üzenetére

    Szerintem tévútra visz, ha egy piac (ami Európa legelb@xottab ) alapján ítélsz meg egy gyártót. Otthon köcsög az AMD mert felverte az árakat, nincs 100k alatt 7nm-es proci, nálunk meg kiskerben 290Frank az 5600X ami átszámítva nincs 99000Ft ( otthon 115 000-től indulnak ugyanezek).

    Most épp akciós a 3600X, átszámítva durván 78500-at kérnek érte.
    Az 5600G-ért egy ezressel kérnek kevesebbet, mint az 5600X-ért.

    Szerinted hozzánk olcsóbban szállít az AMD? Esetleg kisebb az ÁFA? Talán kevesebben nyerészkednek a processzorokon? Én nem hinném, hogy a Zen2-nél lett volna valami áremelés az elmúlt másfél évben a gyártó részéről.

    Olcsó,új 4 magos processzorok valóban nincsenek a piacon,de az 5800X-hez hasonló módon a chiplet design az drága lenne, még akkor is ha csak a hulladékból építenék fel. A SoC-eket meg elviszik az OEM-ek mind egy szálig.

    Szerintem nem véletlenül engedte el az AMD teljes egészében ezt a szegmenst átmenetileg: az Intel olcsón elárasztotta a piacot 4 és 6 magos processzorokkal, ha az AMD árban versenyképesen tudná gyártani a 4 magos procikat és kapacitás is lenne rá ( elég valószínű hogy nincs ) akkor nem hagynák ki ezt a ziccert..

    Szerintem olyan dolog is lehet a háttérben, hogy azt mi is könnyen belátjuk hogy a DIY piac nagyobb része azért szokott gondolkodni és árérzékeny is. Ha elárasztod a piacot olcsó 5300G-vel akkor mi a garancia arra, hogy ezt fogják venni és nem a kb ugyanígy teljesítő használt Ryzen 5 2600-at? Itt ott nyilván jobb a Zen3, máshol meg jobban jön a +4 szál..

    Ha megnézed az Intelt ők is kihagyták a 11. generációnál a 4 magosokat, valószínűleg ők sem véletlenül. Ottvannak a piacon az olcsó 14nm-es i3-ak és a 10400F, minek állítson ennek konkurenciát egy drágábban gyártható 10nm-es 4 magos i3-mal? Mi előnye lenne egy 10-15%-kal gyorsabb de drágább 4magosnak amikor ettől alig drágábban ott vannak a +30-40%-ot nyújtó 6 magos processzorok?

    <tRucKdriFteR>

Új hozzászólás Aktív témák