Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    A tesztben sehol egy ray trace összehasonlítás, mert ott nagyon elhasal a mostani AMD kártyavonal. Anélkül viszont egy nagyon fajin kártyák (viszonylag kedvező fogyasztással), a nagyobbik elég potens 4K-ban is, ami jó hír. Csakhát RT nélkül, ez böki a csőröm egyedül. Remélem a következő generációra ők is egy potens megoldással jelentkeznek, és akkor ránkszakad a gémer jóvilág. Már ha természetesen meg tudjuk fizetni. Mindenesetre a 6950XT-k árai már most, megjelenéskor olyanok, mint a 3090-eseké voltak, ami üdvözlendő. És az is üdvözlendő, hogy azonnal lefelé tolták a mezei 6900-asok árát, csak így tovább.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    Néha szeretném ezeket az újságírói FPS-eket elérni, mert akárhogy csűröm-csavarom, egyszerűen nem jönnek ki a számok. Megnéztem a cikkben szereplő tesztkonfigot, hasonló az enyémhez, de én általában olyan húsz százalékkel kevesebbeket kapok (a 3080-as eredmémyeket kergetem, nem a Radeonéit). Az egyetlen kivétel amit reprodukálni tudok (nincs benne a tesztpakkban), az a Forza 5. Gyengébb a procim (5800X helyett csupán 3700X), és a memóriafrekim is alacsonyabb (3200 MHz). Az alaplap nagyon hasonló, AsRock B550 Pro4 (ReBar on). CPU-Z, GPU-Z bekapcsolva, monitorozva, prociórajel 4200 MHz, memóriák 3200-on. RTX 3080-as kártyám van, a mezei tízgigás, azokat a tesztelői eredményeket szeretném megközelíteni, valahogy nem megy.

    Tudom-tudom ilyenkor az adekvát válasz a "sz@r a géped" lenne, nézegetem hol csúszok el, de ennyire nagy difi nem kéne hogy legyen. 21:9 / 3840X1600 miatt csak ablakos QuadHD-t tudok tesztelni, de már ott sem érem a közelébe sem az újságírói értékeknek. Amúgy érzetre nem lassú a gépem, csak az zavar hogy 4K-ban már elvileg nincs akkora procilimit, és ott is relatíve alacsony értékeket kapok.

    Valaki esetleg próbálta már otthon reprodukálni a teszteket és ha igen, milyen ereménnyel? Közelében járt az eredményekkel, vagy ugyanígy elmaradt?

    u.i.: már izzítom a 4K-s TV-t a még nagyobb csalódásokhoz... :D

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Abu85 #56 üzenetére

    Sajna olyanom nincs. Titeket nézlek, meg a Guru3D tesztjét, onnan próbálok "értelmes" eredményeket kihozni. Horizon Dawn megvan, a Metro-t most nem teszem fel, a Far Cry viszont megvan a gépen. Ha már az eredmények 90 százalékát hoznám, azt mondom oké...

    Azzal tökéletesen tisztában vagyok, hogy a 12 gigás verzió plusz két giga memóriája nagyon jól jön 4K felbontásban, tiszta sor...

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Abu85 #62 üzenetére

    Igen, ezzel is tisztában vagyok.

    Lassan odáig jutok, hogy almát hasonlítok a körtéhez. Jelenleg a Timespy megy, Horizon: Zero Dawn eredményem már van: AVG 86, MAX 151, MIN 46. Far Cry 6 (gondolom a HD textúra nélkül mértetek, mert úgy "alap" a játék): AVG 63, MAX 75, MIN 51. Gondolom a minimum FPS-eim a picit sz@rabb procimra vezethetőek vissza. Időközben meglett a Timespy is 15840 pöttyel. (Graphics score:17876, CPU 9628). Cyberpunk, beépített demo (no DLSS, videobeállítások: ultra RT) AVG 37,49 MIN 26,85 MAX 48,91. Hozzáteszem az 1,5-ös peccs óta az RT sokkal brutálisabban terheli a rendszert. Shadow of Tomb Raider: DLSS off, HDBAO+, RT Ultra, Pure Hair Normal, AF 16. GPU: min 103, max 230, avg 137, 95% 109 FPS.

    Ahogy ezeket végigtornáztam, rájöttem h nem is olyan vész a helyzet, és lenyugodtam 😆

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák