Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz Forraszto #9 üzenetére

    Nem magával az 5G-vel van a gond egyébként, hanem a cégek hozzáállásával. A Telenor topikban rendre megy a reklamálás, hogy szinte behalt a rendszer az elmúlt hetek leterhelése miatt.
    Én GPRS-közeli sebességet mértem most a hétvégén Dél-Pesten (50 kilobit/sec letöltés és 10 fel). 4G-n.
    Vissza kellett váltsak 3G-re, az kb. a 2007-es (!) értékeimet hozza.
    Ja és a ping is gyalázatos, 80-100 msec.

    És mondják, hogy nyugaton még rosszabb a helyzet, mi itt M.o.-on még tűrhető helyzetben vagyunk. :Y
    Egyszerűen a telekom cégek olyan szinten mohók, hogy alig akarnak szolgáltatni. Tavaly a Telenor kb. 55 milliárd forintot vitt ki tőlünk. :(((

    NAGYON kíváncsi leszek rá, hogy így mi lesz ebből az 5G-ből, hiszen a sokkal magasabb frekvenciák jóval több tornyot igényelnek.
    Persze erre mondják, hogy dehát 700 MHz-en is lesz freki. Na erre meg én kérdezem, hogy annak mennyivel lesz jobb a pingje, mint a jelenlegi 800 MHz-es 4G-nek?

    Sántít ez az egész minden irányból. Plusz ha a cégek továbbra is ilyen lehúzósan állnak hozzá, akkor ismét elég lesz egy kis vírus, vagy bármilyen globális nehézség és megint a 3G-nél kötünk ki, mint aránylag stabil technológiánál.

Új hozzászólás Aktív témák