Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juuzer

    addikt

    válasz bostone #27 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy egy telefon méretű házba nem tudnak például jobb hűtést belerakni, amitől mondjuk később kezdődik a thermal throttling. Oké, ott a hatalmas vapor chamber (ami még mindig a Sony Xperia Pro-ban a legnagyobb - igaz a műanyag ház miatt és ugye az a telefon nem "gamer"), de olyan sokat az se segít szerintem.

    Vehetsz hozzá külön hűtőt, de ha ebből az elvből indulunk ki, bármelyik telefonra lehetne ilyen hűtőt csatlakoztatni.

    Szoftveres szinten minden telefonban van "gaming mode", még a Samsung One UI-ában is, lehet, hogy kevesebb beállítási lehetőséggel, de van. Tehát még szoftveres oldalon se lehet azt mondani, hogy akkora extrát adna.

    Emellett ugyanazt a Snapdragon 888-as chipet használja, nem is mondjuk egy erősebb, overlockolt vagy "G" verziójű kiadását. Ergo ugyanott vagyunk, hogy van egy csúcstelefonod, amire rásütik, hgoy "gamer", hogy több pénzért lehessen eladni. (Mondjuk ez itt pont nem igaz, annyira nem szálltak el az árazással.)

    Meg amit mondtam, hogy szerintem egy telefonra fejlesztett játék eleve kevésbé erőforrásigényes, mint egy PC-s vagy konzolos megfelelője. Mondjuk pont azért mert mobil platforma van készítve. De ha megnézed, mondjuk egy Asphalt 9-et, egy valag telefon el tudja futtatni. Mondjuk egy S21 Ultra is gond nélkül. Vagy egy Mi 11, amik nem "gamer" telefonok mégis ugyanolyan jól fut rajtuk a játék, mint a "gamer" társán.

    Megértem, ha valakinek tetszik a ROG Phone, nekem is tetszetős, főleg a nagy akkumulátor. De nem hiszem továbbra sem, hogy a "gamer telefonnak", mint kategóriának van létjogosultsága/értelme.

    Vamos a la playa.

Új hozzászólás Aktív témák