Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) REIT

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Adok érte két 990X-et becserélik? :B

Egyébként 4.12GHz a legmagasabb, nem 4.2GHz... :U

(#2) ZnVjaw0K

ZnVjaw0K
(tag)

Ő, akkor ez most gyártó által hivatalosan megerősített infó, vagy sem?
Vagy AMD esetén nem kell, hogy meg legyen erősítve?

(#3) Dealer95 válasza REIT (#1) üzenetére

Dealer95
(őstag)

De 4,2Ghz-es mért eredmény is van, látható a képen, s ki is van fejtve, hogy miért nem az van az első helyen ;)

(#4) Abu85 válasza ZnVjaw0K (#2) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Hivatalosan nem megerősített, de amúgy megkérdeztük és igen, ezek a speckók, az alapórajeles teljesítmény is 5900 körüli a CB-ben.
Mindenkinél számít, hogy mit mondanak a partnereknél a források. Csak valamikor kiröhögik a híreket, valamikor pedig lényegében bólintanak egyet.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#5) REIT válasza Dealer95 (#3) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Leglassabb helyett legmagasabbat olvastam, mert én azt szoktam nézni :(

Mindenesetre nem lesz nehéz az Intelnek megvernie egy freki emelésére lassuló processzort ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) keembo válasza REIT (#5) üzenetére

keembo
(lelkes újonc)

És mit tesz az Intel, amikor ezeket a processzorokat alulórajelezik és kenterbe verik még a kövi generációs processzoraikat is? :D

(#7) Keldor papa válasza REIT (#5) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

A 28 magos sem fog tudni sokkal nagyobb órajelet, mondjuk azonos hűtéssel, 4.3-4.4 GHz beleférhet talán.
Csak ott eleve -4 mag hátrány, Intelnél nincs nagyobb... ennyi fér bele monolítikus lapkánál 14nm-en.

[ Szerkesztve ]

fact: Apple products are cheap

(#8) -FreaK- válasza Keldor papa (#7) üzenetére

-FreaK-
(PH! kedvence)

Szerintem is. Illetve szerintem ahol ki lehet használni a 32 szálat is ott gyorsabb lesz a TR, és vélhetően árban is jóval kedvezőbb lesz mint az Intel CPU, amit jelenleg Xeon néven $10k-ért árulnak..

szerk.: Aztán lehet, hogy fake az egész leak, ahogy olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#9) Male

Male
(PH! nagyúr)

Jobb elrendezéssel sakkozni lehetne a feladatkezelőn :D

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#10) S_x96x_S válasza -FreaK- (#8) üzenetére

S_x96x_S
(fanatikus tag)

> szerk.: Aztán lehet, hogy fake az egész leak

megy róla a vita, hogy mennyire hihető - de majd pár hónap múlva kiderül ...

Threadripper 2990X: Screenshots und Benchmarks nicht ohne Zweifel
https://www.computerbase.de/2018-06/amd-ryzen-threadripper-2990x-screenshots-benchmarks/

(#11) jedis válasza -FreaK- (#8) üzenetére

jedis
(senior tag)

"ki lehet használni a 32 szálat"

64 az ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#12) S_x96x_S válasza Abu85 (#4) üzenetére

S_x96x_S
(fanatikus tag)

már szinte mindenki lehozta, még a FORBES-is , ez van ...
Ha igaz, ha nem , a karma kereke visszüt az Intelre - az 5Ghz extrém tesztért ;)

Forbes: "AMD Threadripper 2990X Revealed: Leaked Benchmarks Show 32-Core Shockingly Fast Performance"
https://www.forbes.com/sites/antonyleather/2018/06/19/amd-threadripper-2990x-revealed-leaked-benchmarks-show-32-core-shockingly-fast-performance/

bónusz :)

[ Szerkesztve ]

(#13) S_x96x_S

S_x96x_S
(fanatikus tag)

;) Már azon megy a spekuláció, hogy mit is rejtettek el. kezd izgalmas lenni ;)

"Videocardz: So that blurred CPU in Threadripper 2990X Cinebench leak was actually 8C/16T Intel CPU. 🤔"

https://twitter.com/VideoCardz/status/1009414877067272192/photo/1

(#14) tibaimp válasza S_x96x_S (#13) üzenetére

tibaimp
(őstag)

És mi lehet az a 8 magos cpu az Intel oldalról? Jó kérdés...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Keldor papa válasza tibaimp (#14) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Coffee Lake akár...

(#16) .LnB válasza ZnVjaw0K (#2) üzenetére

.LnB
(PH! félisten)

De egyre gondoltunk. :DDD ez nem megerősített, de Abu's Magic Dream. Szóval mehet..

[ Szerkesztve ]

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=k3N-MVgeb0g

(#17) arn válasza Keldor papa (#15) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

max szenne tuningolva 5ghz felett menne ennyit. szvsz fake a kep.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#18) REIT válasza arn (#17) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Attól még nem fake ha a Cinebench nem mér jól órajelet :U

(#19) Keldor papa válasza arn (#17) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Mert? i7-6700K 4.6GHz ad 1008 pontot, akkor magasabb órajelen a kétszer annyi szál: 2212 pont full hihető.

[ Szerkesztve ]

(#20) roedie

roedie
(senior tag)
LOGOUT blog

Mi ver kenterbe mit...
Nekünk az a jó, ha versengés van a két választási lehetőség között nem pedig az, hogy az Intel vagy az AMD torony magasan vezessen. Egyesek mintha pénzt kapnának azért, ha az egyiket fikázzák. :U

www.alufoto.hu | Origin, Battlenet: Szedi90 |

(#21) CocooN-z válasza Male (#9) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

:D

(#22) schawo válasza Keldor papa (#19) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

+10%, szóval 5GHz kell hozzá.

Win7 Pro (7,5k) Win10 Pro (18,5k) Office365 Vállalati Prem (16,5k) Office 2013 Business (29k) Office 2016 Business (40k) Server2012R2 SBS2008/11 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/GqwSTH

(#23) ledgeri

ledgeri
(PH! kedvence)

Én szeretnék egy 0000-ás intel procit!

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#24) sb válasza Keldor papa (#7) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

4.3 a mai fogyasztás mellett szvsz nem nagyon valószínű, az olyan 100W-tal több lenne minimum.
Zennél elég optimális a 3.4 körüli órajel, de még ott is neccesnek tűnik a 250W.

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#25) Keldor papa válasza sb (#24) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

OC-vel gondoltam. Vízzel hűthető, meg azért mondom 4.3-4.4 még maximum kijön OC-val és vízhűtéssel, az reális.

Gyárilag 3.5-3.7-re körülre várnám max. (összes mag)

(#26) sb válasza Keldor papa (#25) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Ja értem. Úgy lehet.
Én a 250W-ból indultam ki, abba biztos nem férne bele közel sem, 3-400W TDP-vel meg gondolom nem jönnek még ki gyárilag. :D

Amúgy szép dolog, hogy most van fejlődés, 8-16-32 magok röpködnek, de szvsz nem igazán emészthető halandóknak ez a szint. A 150W körüli fogyasztás még kezelhető volt anno de örültem, hogy megszabadultunk tőle. :)

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#27) Keldor papa válasza sb (#26) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

300W-ig lehet fel fognak menni, volt is erről cikk.

Az árak miatt semmiképp, én nem is tudnék mit kezdeni 8 mag felett semmivel, nem használok olyan szoftvert ami kihasználja. Ezek workstation procik.

[ Szerkesztve ]

(#28) arn válasza Keldor papa (#19) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Nem skalazodik linearisan.

(#29) arn válasza sb (#26) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Jovore szerintem kapunk 12-16 magos mainstream procit...

[ Szerkesztve ]

(#30) b. válasza S_x96x_S (#13) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

elég szép eredmény azért az a 8 magostól, akárhogy nézem. 2700X alapórajelen 1828, 4.4 Ghz-s extrem tuningon 1964 pontot ért el ,ez meg alapon 2212 pont.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#31) Cyberboy42

Cyberboy42
(fanatikus tag)

nem az a gond az AMD-vel hogy nem tud sok magot egybetokozni, és szépen skálázni a teljesítmény, hanem hogy alacsony a singel core turbo-ja... ezért az intel procik általásnosságban fürgébbek. Egy asztali gépbe( ahova a TR is készül) még mindig egy csomó dolog egyetlen szálat használ, ráadésul pont a windows-ba építet programok, mittudomén, lemezkezelés, meg szinte bármi. de videót konvertálni, meg streamelni tuti jó :C

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#32) arn válasza b. (#30) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

A 8700k megy kb 1400at, ez tuti fog alapon 2200at menni :DD szakadekban hatszellel. Olyan 1850 korul lesz, es az is megemelt tdpvel.

(#33) schawo válasza b. (#30) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Nem alapon, hanem koppra húzva.

Win7 Pro (7,5k) Win10 Pro (18,5k) Office365 Vállalati Prem (16,5k) Office 2013 Business (29k) Office 2016 Business (40k) Server2012R2 SBS2008/11 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/GqwSTH

(#34) DraXoN válasza b. (#30) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

Úgy 5Ghz órajel körül kijöhet az a szám 8magos intelnél... bár biztos nem gyári órajel lesz ez...
de az a 3.1Ghz órajel kizárt (félremérés?).. eléggé ki kéne hozzá gyúrni az ipc-t.. vagy ez már icelake pre-presampe? ... hol találtak volna ennyi "pluszt"? :)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#35) schawo válasza DraXoN (#34) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Koppra húzott AMD-k mellett szerepel, szóval ez is valószínűleg ütközésig megy el. 5GHz-cel szépen ki is jön minden matek.

(#36) Carlos Padre válasza schawo (#35) üzenetére

Carlos Padre
(őstag)

Az AMD teljesítményét óvatosan kell kezelni, de a 0000-ás Intel tény. És még Abu álmodik ;)

(#37) arn válasza Carlos Padre (#36) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

mitol lenne tenyebb az egyik, mint a masik? :D eleve fura, hogy egy grafikonon ket olyan proci van, amelyik meg a habokban van...

a nyolcmagos coffee lake teljesitmenye konnyen josolhato, sok meglepetessel nem fog szolgalni, a sokmagos cuccok skalazodasa meg mindig kerdeses meg egy ilyen jol skalazodo benchnel is.

[ Szerkesztve ]

(#38) Baryka007

Baryka007
(senior tag)

"Még egy kis tuning is belefér" oda hány fázis kell már az alaplapon... Az alapból 250w tdp -s prockóhoz... Szét ég a CPU foglalat körül a deszka :O :O :O

Üdv, Baryka :)

(#39) ZnVjaw0K válasza Baryka007 (#38) üzenetére

ZnVjaw0K
(tag)

Kb annyi, mint egy hasonló teljesítményű VGA-hoz.
Jönnek majd az R32 hűtőközeges hőszivattyús CPU és VRM hűtők :D

(#40) REIT válasza Baryka007 (#38) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Nem számít, csak az epénisz mérete :K

(#41) schawo válasza ZnVjaw0K (#39) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Egy 8 magos 2700X csúcsra húzva és nagyfogyasztó programokkal (prime95 AVX2+FMA3) megküldve 150W-200W-ot kajál. Azt felszorozva a TR fogyasztása 600-800W-ra jön ki. Nem sok 600W fölötti vgát ismerek.

(#42) b. válasza schawo (#33) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

a 7900x eredménye a táblázatban alapórajeles, ebből gondolom hogy a többi is az.4.8 Ghz-s tuningon a 7900x 2500 pont körül megy C15 ben[link]

persze nem lehet tudni semmit intelnél, elég érdekes lenne eza pontszám :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#43) arn válasza b. (#42) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Plane, hogy ez tizmagos proci, probald a 7820al.

(#44) b. válasza arn (#43) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

miért számít az ebből a szempontból,( tuningolt eredmény van e az új intel procinál) hogy hány magos?

[ Szerkesztve ]

(#45) BiP válasza arn (#29) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Nem hiszem. A 8magos intel is hány évet csúszik, nagyon izzadságszagú.
Desktopra felesleges, mert főleg játékra veszik, oda meg nem kell 8magnál(16szál) több. Oda órajel kell.
A sok magot meg megszenvedi az órajel.
No meg egyik gyártó sem akar a saját HEDT piacába belerondítani.

[ Szerkesztve ]

(#46) arn válasza b. (#44) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Szezont hasonlitasz fazonnal. Annak ment az orom, hogy ezt alapon hozza, azt pedig megallapitottuk, pedig ez egy szenne hajtott orajelen lesz, alapon olyan 1850 korul fog menni.

(#47) b. válasza arn (#46) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

nem ment semmiféle öröm neki vegyél vissza egy kicsit a stílusodból. Arról meg nem tehetek hogy nem sikerült megértened mit írtam le és szezonozol meg fazonozol és idekevered a magok számát.

A képen szereplő 7900X C15 pontszáma az alap órajeleken hozott pontszáma, nem a szénné húzotté. A 7900X alapórajeleken 2200 és 2300 körüli pontszámokat hoz, a képen is úgy szerepel 4.8 Ghz-n pedig 2400-2500 között.
Ennek szólt a kommentem, hogy az új proci is alapon lehet oda beírva, logikusan következtetve , ha a 7900x is úgy van, vagy pedig manipuláció és nem, vagy pedig Intel előhúzott valami csodafegyvert mit tudom én, lesz@rom pont.

[ Szerkesztve ]

(#48) sb válasza Keldor papa (#27) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

+arn: "Jovore szerintem kapunk 12-16 magos mainstream procit..."

Biztos jön. Kérdés, hogy kinek.
Nekem tuti nem kell a 250-300W-os cucc pedig néha videókhoz jól jönne, de még így se lenne annyi haszna otthoni prüntyögésre mint amennyire macerás lenne.

Játékra meg... bár most sem riadnak vissza sokan Intel oldalon a 6/12 5GHz tuningjától ami szintén 200W+.

(#49) hokuszla

hokuszla
(fanatikus tag)

cinebencsben már megint nagyon jók (papíron)
szerverbe meg a kutyának sem kell

2500k 8GB 1050Ti 128+1024GB no warez

(#50) Carlos Padre válasza hokuszla (#49) üzenetére

Carlos Padre
(őstag)

Forrás link? ;)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.