Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsokisMorisz

    újonc

    válasz B.B.B.B #150 üzenetére

    Nagyon jókat kérdezel, látszik, hogy gyakorlott Sonim-os vagy. :R
    Én is pont abban a cipőben járok, amiben te. Egy szétmállott, alig működő mikrofonú xp 1300 core-ról váltanék valami hasonlóan tank (mert a Sonim a leejtéseket és a vizet baromira jól viselte 3 éven át), de jobban használható, modernebb telefonra. Remélem választ kapsz a kérdéseidre, amikből én is okulhatok.

  • alansmithee

    tag

    válasz B.B.B.B #149 üzenetére

    még tart a kálvária... ma visszük be a telefont a fogyasztóvédelemnek... a forgalmazó bekérte a telefont hogy állást tudjon foglalni erre visszaadták a telefont hogy igaza van a szerviznek és még aznap lekerült a telefon ismertetőjéből a honlapon hogy a telefon ütésálló... :D

    ha valaki kifogott egy elvileg jó példányt az persze jól járt... lehet csak haverom ilyen szerencsétlen de akkor is bosszantó... én biztos nem vennék ilyen noname telefont.. ez a szívás ami most megy egy 90 ezres telefonnal megerősített ebben az elhatározásomban... abszurdnak tartom ezt az egészet hogy egy kis kocctól ez legyen a telefonnal és aztán még nekünk kell talpalni vele ( valószínűleg eredménytelenül )... ameddig lehet elvisszük az ügyet :)

  • Horváth Istv

    tag

    Érdeklődnék a hozzáértőktöl ! Hol lehet megnézni ezen a telefonon a nem fogadott hívásokat ? :(
    Jó a telefon meg minden , de sokmindent nem találok rajta , úgy ahogy a nyomógomboson megszoktam...
    Én leginkább motoron használom zene lejátszónak , meg navinak , de lehet hogy telefonálni is lehet vele ?!

  • k é s z

    csendes tag

    válasz Horváth Istv #153 üzenetére

    elvileg jelzi is egyrészt villogással, másrészt egy számmal a telefonkagyló ikon sarkában, illetve a a lehúzható állapotsorban is hogy volt nem fogadott hívás. Csak rá kell tapizni és előjön.

    Másik módszer megnyomod a zöld hívásfogadó fizikai gombot. Itt három "képernyő" van (lapozással vagy a fenti ikon tapizásával válthatsz köztük) az órával jelölt képernyőn van a hívásnapló. Itt lehet szűrni minden-bejövő-kimenő-nem fogadott-ra.

    halgass a szívedre és kész...

  • magyar895

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #150 üzenetére

    A hang az tökéletesen rendben van , ha felhangosítom maximumra akkor az majdnem felér egy kihangosítással, a másik vonal végén meg még senki nem panaszkodott hogy nem hall rendesen. Talán egy nagyon enyhe mértékben torzít a belső hangszóró de nem mernék megesküdni rá (annyit figyeltem én is ,hogy lehet már beleképzelem). A térerő az egyelőre nekem ok, de holnap megyek egy olyan helyre, ami majd megmutatja melyik kategóriába tartozik (a gyenge antennájú telóknak ott nincs térerő a jobbaknak van egy kicsi), megírom majd mi volt a tapasztalat.Bár nekem egyelőre csak 1 sim van benne, nem tudom van-e különbség a jelerősségben 1 és 2 sim esetén.

    Ami kicsit zavar,de ez nem a telefon hibája szerintem, az az, hogy van egy outdoor navigation nevezetű app androidra és wp-re egyaránt. Azért nagyon jó ez a progi, mert akár a google hybrid/ satellit térképet is le lehet tölteni a telóra és után offline el lehet érni, túrázásnál (nekem munkánál is) nagyon hasznos tud lenni. Az előző wp-s telón nagyon szépen működött, de itt android alatt nem az igazi. A sima satelit nem jön be a hybridet meg nem engedi lementeni....
    Alternatíva még a nokia ovi hybrid és satellit csak ezek bizonyos részeken nagyon rossz minőségűek (és ahol én vagyok ott pont az).

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz alansmithee #152 üzenetére

    " A garancia NEM TERJED KI a következõ esetekre:
    • a készülékre az EVOLVEO által elõtelepített, vagy a készülék menüjébõl vagy az Android ROOT rendszerébõl automatikusan vagy kézileg letölthetõ verziótól különbözõ firmware verziók kerül telepítésre
    • a készülék nem megfelelõ használatából adódó elektromechanikai és mechanikai károkra (pl. törött kijelzõ, törött elõ- vagy hátlap, megsérült áram microUSB csatlakozó...)
    • dtermészeti elemek által okozott kárra, úgymint tûz, víz, statikus elektromosság stb.
    • nem megfelelõ javítási kísérlet által okozott kárra
    • elõre megfontolt károkozás esetén "

    Az idézet a jelenleg érvényes user manual-ból van bemásolva. Tehát ha az ütésálló (-nak mondott) telefononon bármilyen sérülés keletkezik az nem garanciális.
    Még folytatódik a történet... a hivatalos EVOLVEO honlapról lehet elnavigálni a támogatás kapcsán a

    http://www.telemaxgsm.hu/gyik.html

    oldalára. Ez a központi szervíz (nem csak a "noname" telefonoké), ahol a következő olvasható a kijelzővel kapcsolatban:

    " LCD eltörhet, elrepedhet úgy is, hogy a készüléken nem látható burkolati sérülés, pl. egy erős nyomás - farzsebben -, illetve csavarás következtében, melyet a műanyag burkolat még enged/kibír, azt már a merevebb, üveg LCD nem bírja, így elpattan, eltörik. Ebben az esetben a gyártói utasítások értelmében a szerviz nem végezheti el a törött alkatrész cseréjét garanciális keretek között. "

    ...valamint még érdemes a további legördíthető menüpontokat is elolvasni.

    Annyit akartam ezzel mondani, hogy így ismeretlenül is TELJES TISZTELETEM üldözzön Téged :R , hogy elviszed/elviszitek az ügyet a végsőkig. Természetesen sérti az ember igazságérzetét, hogy egy "kültéri" (?), azaz outdoor telefon a szőnyegre ejtéskor tönkremegy. Itt kb. 20 eFt-on megy a talpalás... (ami lássuk be a teló árának a 22-27%-a ártól függően)... nem a pénz miatt... az elvek miatt.

    Várom/várjuk a "kálvária" folytatását... :U

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz CsokisMorisz #151 üzenetére

    Egy nagyon jó ( csak a mobiarena-s teszt után, természetesen :C ) teszt:

    http://www.gsmchoice.com/en/catalogue/evolveo/strongphoneq4/reviews/53/

    Többek között ezért is kérdeztem a hangszórót/mikrofont.

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz magyar895 #156 üzenetére

    :C Örömmel konstatáltam, hogy a hangos a belső hangszóró és jó a mikrofon.
    Nagyon kíváncsi vagyok a térerőre... nekem is szükségem lenne egy jó antennájú telefonra. A munkám során és kietlen helyekre tévedek... A SONIM-nál a marketing (nem emlékszem pontosan...) "...növelt hatékonységú antenna..." volt - és működött is.

    A túrázási térképeket valóban jó lenne használni... egy Garmin kézi GPS-el nem lehet telefonálni.
    Sok helyen azt lehet olvasni, a telón lévő Android "pure factory Android", azaz mentes, minden előre feltöltött/telezsúfolt programsallangtól... ez üdvözítő. Én még sohasem használtam Androidot... most egy buta telefont használok: halk belső hangszóróval és gyenge antennával. ...viszont MacBook Pro-t használok 20 év PC használat után... a tapasztalat egyértelmű volt: miért nem kezdtem el hamarabb szemezgetni az almáskosárból? Ennek ellenére nem vennék almás telefont (igaz vannak rá klassz outdoor tokok - OtterBox, Peli, Ballistc), mert ha árat nézed majdnem két EVOLVEO Stronphone Q4-t lehet venni egy iPhone 4S 8GB (és nem 5 vagy 5S !) árából... itt a hivatalos árra gondolok természetesen. Szerintem akármilyen tokot veszel egy iPhone-ra hamarabb tönkremegy adott esetben, mint ha két EVOLVEO Q4-et szándékosan akarnál lezúzni.

    Apropó: a teló kommunikál vajon Mac-el (OS X Mavericks)?
    Várom/várjuk a antenna hatékonysági tesztjét... :U

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz alansmithee #152 üzenetére

    Egy Samsung Note 2 noname telefonnak számít?

    Írtad, hogy Te nem vennél noname telefont. Én sem. Az EVOLVEO mellett a magyarországi kiterjedt szervízháttér szól. Természetesen tele van a NET rugged kínai telókkal... és rizikókkal: occcó... ha valami pöcök lesz vele, akkor vállalni kell a "könnyen jött, könnyen megy" klasszikust.

    Havernak van egy Note 2... 130 eFt volt anno. A legdurvább OtterBox tokot vette meg rá, nagyon vigyázva használta, sok progival... ugye ezen telónál a szolgáltatásokon van a hangsúly. Soha nem root-olt rá vagy hasonló... csak hivalosan vásárolt(!) programok. Vett hozzá hivatalos biztosítást is. Eccer csak... :Y " Houston, we have a problem! "... elkezdett összeomlani: fagyások, telefonkönyv nem társított neveket a számokhoz...stb. Hivatalos szervízbe vissza... alaplap cseréje (!) gariban... kétszer!! Friss Android rendszer telepítése... minden, amit egy hivatalos gyári szervíz meg tud tenni. A probléma továbbra is előjön, néha. Nem emlékszem pontosan, de a hivatalos duma jelenleg az, hogy van a telóban egy "csippp" amit az adott verziós Android program túlpörget (?!) és ez okozza(hatja) a problémát...és kész. A hivatalos szervíz most már el sem viszi (mert door-to-door szolgáltatás is járt ám a telóhoz) a készüléket. Függöny... Snittt !!
    Ő is eldöntötte, hogy elmegy a végsőkig... ezért örvendetes, hogy Te/Ti is így gondolkodsz/gondolkodtok.
    Persze minden termékből ki lehet fogni egy gyári/anyag/gyártási hibásat... ami nyílván bosszantó.
    Ezek után halkan kérdezem ismét....

    Egy Samsung Note 2 noname telefonnak számít?

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • CsokisMorisz

    újonc

    Azt nem tudom mennyire vágjátok, hogy a hazai fogyasztóvédelem kb mit takar. A törvény szerint a gyártónak/hazai képviseletnek kell nyilatkoznia, hogy a termék hibás-e, avagy a user tette-e tönkre "nem rendeltetésszerű használattal".
    Lehet találgatni, hogy a gyártó szerint melyik változat él az esetek szerintem 99,9%-ban...
    Ha megvan a gyártó "szakvéleménye", aminek kiállítására a törvény szerint 3 hete van (ha jól emlékszem a legutóbbi anyázásomra), akkor neked jogodban áll azt nem elfogadni, saját költségeden szakértőt/szakértőket fogadni, bevizsgáltatni, pereskedni évekig, majd a végén kiderül, hogy kinek volt pénze jobb szakértőre. Ha tök véletlenül neked, akkor kapsz egy új akármit és visszakapod a perköltséged az ellenlábasodtól.
    Ez a fogyasztóvédelem nem fogyasztóvédelem, ez semmi.
    Az én 77kilóm alatt egy 150kg teherbírásúnak árult állvány hajlott kiflivé, persze "nem rendeltetésszerű használatból fakadóan". Egy ilyen faék bonyolultságú vacak ügyintézése is két hónapomba került, rohangálásokkal, levelezgetéssel, szakvélemény írogatással (rá....tak, mert statikus vagyok) végül megunták a rámenősségem és hogy szabaduljanak tőlem, kegyesen visszaadták a vételárat. Simán többe került nekem az ügyintézés, az idegeskedés, de akkor sem engedtem a gumicsontot.

  • alansmithee

    tag

    válasz B.B.B.B #160 üzenetére

    samsung az megint a másik véglet teljesen mindegy hogy a filléres vagy a nagyon sok filléres végéről beszélünk a palettának.. igazán megfogható problémám bajom nincs vele de ha bemész egy használt telefonokkal foglalkozó üzletbe a telefonok 85%-a samsung lesz... véletlen nem lehet :) az hogy a note 2-vel is így bánnak külön gusztustalan... értem én ha szar valami és már állásfoglalás is van akkor cseréljék ki, de nem ám...

    mellesleg ez a telemaxgsm... telefonon elérni nem lehet őket...az e-mailre amit írtunk válaszoltak de ilyen nesze semmi fogd meg jól alapon csak ideges lettem tőle...

    ez a szörnyű hogy már eleve fel vannak ezek a dolgok tüntetve a szerviz honlapján... pl azért vesz a paraszt "strapa telefont" hogy a zsebében megnyomódva esetleg véletlen elejtve ne pusztuljon el a 100 ezres készüléke... de mivel ez a tróger banda ezeket így feltüntette már nem lehet rajtuk fogást találni...

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz CsokisMorisz #161 üzenetére

    Sajnos ez van... szívesen látnék egyszer egy " Rendeltesszerű Használat " című felsorolást hagyományos vagy akár "strapa" készülék esetén... a SONIM -nál az RPS (Rugged Performance Standards) valami ilyesmi volt... de az én XP1300 -asomról kétszer is levált a ráragasztott gumivédelem... innentől nekem lehet bármilyen MIL(itary) szabványnak megfelelő a teló.
    Használok egy OLYMPUS Tough TG-1 fényképezőgépet... ezt viszont Mindenkinek ajánlom, aki nem akar vigyázni a fotómasinájára. Ezt már hagytam el kb. 2,5 m-es tengervízben... majd 3 órás kitartó keresés (alámerűlés) után megtaláltuk... és azóta is műxik. No, ez a készülék vízálló... nem az amit 3 percre beletesznek egy pohár vízbe...

    Tied minden tiszteletem :R , hogy Te sem hagyod magad.... csak az elvek miatt...

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz alansmithee #162 üzenetére

    Teljesen egyetértek Veled!
    ...de akkor mit ajánlasz (akár ezen EVOLVEO SP Q4 helyett is...)? Legyen 2 SIM benne, jó hangminőség/mikrofon, kicsit bírja a strapát, tovább bírja az akksi 1 napnál, lehet buta is... ezek olyan nagy igények?! ...hm, CAT B25... naaa, egy Magyarországon hivatalosan forgalmazott telónál a hét ne kezdődjön már VASÁRNAPPAL a naptárban.... :F

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • alansmithee

    tag

    válasz B.B.B.B #164 üzenetére

    mint látjuk hiába strapa telefon stb meg ficem facom IP szabvány sokat nem ér... amig egy telefon zsebből kiesve rommá tud törni holott azért volt 94ezer mert ütésálló közben meg ugyanezt a hardware-t szebb/nagyobb kijelzővel esetleg jobb kamerával meg lehet venni 30ezerrel olcsóbban a szoftveres támogatottság így is úgyis kritikán aluli akkor szerintem van értelme elgondolkodni ha az a fontos hogy ha kiesik a kezemből ne essen szét egy "hagyományos telefon" + igényesebb szilikon tok +jobb minőségű fólia.. nem tudok / merek tanácsot adni komolyan... nekem anno több mint 10 éve volt egy m35ös siemens-em...:) zuhant 15m-t ment át rajta autó stb stb... aztán egy mámoros estén rálöttyent fél korsó sör és soha többé nem tért magához :( talán a víz és porvédelem miatt van értelme ennek a telefonnak ( a különböző nyílásokat védő fedelek tényleg passzentosak és úgy néznek ki mint ami jól zár, de hogy mennyire időtálló az még kérdéses ) de az ütést azt csak és kizárólag valami facca tokkal tudod kivédeni valami beletevős tépőzáras fekvő álló csatos gyögyvászon szörnyeteggel pl.. [pl]
    talán a ( de tényleg TALÁN ) a Lenovo s750 lehet alternatíva ehelyett ami azt hiszem ugyanezt az IP szabványt tudja, én vennék rá valami vastag szilikon tokot ami ad neki jó nagy peremet a kijelző körül, és valami vagány fóliát és mindezt bele a fent linkelt tokba :) vagy marad az emberek igencsak túlnyomó többségének elég jól bevált módszere hogy vigyáz a készülékre mint a szeme fényére :D de persze van hogy erre nincs lehetőség, ezt is megértem...
    ha csak klasszikus használatra kell azaz telefon sms akkor meg ő [link] lehet a befutó.. ilyen is járt már nálam... brutális darab... tudom evolveo ez is de egy "buta" telefonon olyan sokmindent csak nem tudnak elkúrni... haverom ilyet használt a strongphone előtt ( és most helyett is ) havonta egyszer kell tölteni... :) hangminőség kérdéses ( én mindig szarul hallom őt ) de célra végszükség esetére tökéletes...

    [ Szerkesztve ]

  • alansmithee

    tag

    válasz CsokisMorisz #161 üzenetére

    mi most abban bízunk hogy mivel eredetileg ütésállóként volt feltüntetve a telefon ( képpel, oldal tárolt változatával tudjuk ezt bizonyítani ) aztán mivel kirobbantottuk a balhét pár órán belül eltűnt a honlapról az hogy a telefon ütésálló lenne úgy fest ezzel meg lehet őket szivatni mert félre vagyunk tájékoztatva akkor is ha ütésálló meg akkor is ha nem legalábbis ezt mondták nekünk kedden a fogyasztóvédelemnél.. csak majd abban a megyében kell panaszt tenni ellenük ahova a cég be van jegyezve.. remélem szívni fognak mint a torkos borz... gusztustalan hogy a geomobil áll az egész ügyhöz...
    a készülék cseréje ügyében meg tovább lettünk küldve a békéltető testülethez stb... lesz még vele szívás :)

    [ Szerkesztve ]

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz alansmithee #165 üzenetére

    Igen, polgári használatra a "strapa"teló, mint ajánlott "strapaság"al rendelkezik...ha valami baja lesz lásd a korábbi idézeteimet a gyártó(k) kikötésiről. Ja, ha valaki durvát akar ajánlom a HandHeld gyártó termékeit...
    Nekem volt Siemes ME45 és M45 is... az ME45 jobb volt, az bírta, öregem... de a legkomolyabb a Nokia 3110 (banán) volt... az a gyomortartalmamat is kibírta.
    Azért kösz a gondolatébresztést S750 ügyében... jó-jó... 65eFt... de akkó' inkább már a EVOLVEO SP Q4.

    A fórumot olvasgatva (ennél a telónál) alapvetően mindenki meg van elégedve... nem úgy, mint a S750 -nél... habár azt valaki elhagyta a Dózsa György út közepén, majd keréknyomokkal találta meg és működik Neki. Ez azért jó strapateszt... vagy csak szerencse...

    Azért valóban kíváncsi leszek a végkifejletre a haverod SP Q4 esével kapcsolatban.

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz k é s z #154 üzenetére

    Úgy látom (olvasom), hogy Neked is van EVOLVEO SP Q4-ed...
    Szeretnék érdeklődni, hogy meg vagy-e elégedve vele? (nyílván nem fogod azt írni, hogy "hú, de egy sz@rt vettem... megbántam...")
    Én is tervezem a közeljövőben egy ilyen beszerzését... engem nem nagyon érdekel a kamera képe, a zenelejátszó minősége (hm, arra ott az iPod...)... stb., inkább a telefonáláskori hangminőség/hangerő (belső hangszóró/mikrofon), a máisik fél hall-e Téged rendesn, van-e térerő kietlenebb helyeken, fagyott-e le a rendszer.... tehát az amolyan ÁLTALÁNOS használhatóság...

    Előre is megköszönöm az infókat.... :R

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    ??? EVOLVEO Strongphone Q4 ----- Apple OS X (10.9.2 verzió) ???

    Kommunikál a teló az almás rendszerrel?
    Valaki tudna ebben segíteni?

    :R

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz Nagisti #103 üzenetére

    Úgy látom (olvasom), hogy Neked is van EVOLVEO SP Q4-ed...
    Szeretnék érdeklődni TŐLED IS, hogy meg vagy-e elégedve vele? (nyílván nem fogod azt írni, hogy "hú, de egy sz@rt vettem... megbántam...")
    Én is tervezem a közeljövőben egy ilyen beszerzését... engem nem nagyon érdekel a kamera képe, a zenelejátszó minősége (hm, arra ott az iPod...)... stb., inkább a telefonáláskori hangminőség/hangerő (belső hangszóró/mikrofon), a máisik fél hall-e Téged rendesn, van-e térerő kietlenebb helyeken, fagyott-e le a rendszer.... tehát az amolyan ÁLTALÁNOS használhatóság...

    Előre is megköszönöm az infókat.... :R

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz alansmithee #170 üzenetére

    ....úgy értettem, hogy fizikailag össze lehet-e kötni az EVOLVEO SP Q4 -et kábellel egy Apple MacBook Pro-val (OS X 10.9.2), vagy csak PC -vel (Windows XP/7/8...) és kommunikál-e vele (szinkronizálás, file -ok másolása stb. ...nem tom' pontosan, még sohasem használtam Androidot)??

    Samsung XCover 2 ?!...hááát, nekem feltétlenül kell a 2 SIM támogatása (ja, DUAL Activ mód NÉLKÜL!!!...természetesen...)
    Köszi, hogy próbálkozol Nekem telót keresni... úgy látom, Te értesz / benne vagy a dologhoz / dologban... :R

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • whitfield

    újonc

    Sziasztok! Két kérdésem lenne...
    1.Ki lehet valahogy kapcsolni a google keresőt a főképernyő tetején?
    2.A három érintőgombnak lehet állandó világítást adni?
    Bocs, ha idióta kérdéseket tettem fel,kb 4 órája vagyok tulajdonosa eme remek telefonnak, de a fent említettekre nem tudtam rájönni.
    Előre is köszönöm ha valaki válaszol!

  • magyar895

    csendes tag

    Na akkor egy kis tapasztalat megosztás:

    Ígértem, hogy beszámolok a telefon antennájával kapcsolatban: elég pozitív a tapasztalatom, ahol a főnök lumiája (talán 800) elveszti a térerőt én ott még tudtam beszélni egy kis szaggatás kíséretében. Természetesen nem árt még tesztelgetni de az első tapasztalat elég jó.

    Az egyik nap a gps-t is elég jól megizzasztottam. 6,5 órát ment folyamatosan változó terep és borítottságviszonyok mellett az akku 92 %-ról 44% -ra merült és a telefon szerint az akku használat 89%-t a gps tette ki.
    Ami érdekes ,hogy a különböző programok pontossága és , hogy milyen gyorsan talál jelet az nagyon változó.
    A gps bekapcsolása után a gps status nevezetű appot indítottam el gondolva, hogy ezzel biztos hatékonyabban talál jelet. Mint kiderült ez a progi nem a legjobb. Hazaértem kimentem az udvarra és kipróbáltam a következő: telefon újraindít, gps status elindít, gps be és vártam, hogy jelet találjon, ez olyan 90-100 mp volt. Utána telefon újra kikapcs-bekapcs és ugyanazon a helyen igo elindít, gps be ekkor kb 25-30 mp volt amíg megjöttek a koordináta adatok. Továbbá a gps status szerint a hiba az kb végig 3-6 méter volt de ez szerintem szintén pontatlan adat,mivel egy másik progival rögzítettem a napi útvonalat (aminek a belső gps kezelő felülete szintén ezeket a pontosságokat mutatta) és utána beraktam a google earth alá az útvonalamat, ez már "csak"8-12 méter pontosságú volt.

    Két érdekesség még: A memória felhasználás elég jó, általában van 450-500 mb szabad memória alap helyzetben.
    Azt be lehet állítani , hogy a facebook és a messenger ne fusson a háttérben és zabáljon meg 100 mb memóriát, hanem ha én kilépek akkor ő teljesen lelőjje magát vagy ez csak uninstall oldja meg :D ?
    Viszont kétszer előfordult, hogy valamelyik progi (egyszer szerintem egy játék) valahogy beragadt a memóriába, mert a futó alkalmazásokból alig jött össze 400-500 mb memóriahasználat és mégsem volt csak 5-6 mb szabad memória (erősen akadt ilyenkor), de egy restart megoldotta a gondot.
    A másik érdekesség meg ,hogy a mytelenor felület szerint nekem egy Lenovo TD900t-m van :D :D

    Akinek van 4500-as aksija annak mi a tapasztalata? Kapacitással arányosan tovább kitart a telefon vagy csak ugyanezt tudja, mint az alappal?

    [ Szerkesztve ]

  • punky10

    addikt

    válasz magyar895 #174 üzenetére

    A Greenify tud fagyasztani
    Feltelepíted, elindítod,a "+"jellel hozzáadod, hogy miket akarsz fagyasztani(rootolt telefon esetén rendszer-alkalmazásokat is tud automatán fagyasztani) felajánlja, hogy a kijelzőre kirak egy ikont, elfogadod, és kész vagy.Kilépsz a Facebookbol, és egy gombnyomással fagyasztod...

    /Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz magyar895 #174 üzenetére

    Khirály vagy! :C
    Igen, már vártam, hogy mi a helyzet az teló antennájával... háát, engem ezen írásod nagyon közel tolt, ahhoz, hogy megvegyem az EVOLVEO SP Q-et...
    ...néztem még esetleg egy Samsung S4 Mini DUOS telefont ezzel a tokkal, ami ugyan nem vízálló, de klassz...
    ...de ez a térerő, meg a GPS pontos működése miatt (is) szerintem az EVOLVEO less a befutó.

    Neked mennyit bír a telód a normál gyári akksival? 2-3 napot biztosan...
    Ja, az üzemidő engem is érdekelne a 4500-as akksival.... :U

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • gyula38

    tag

    válasz B.B.B.B #176 üzenetére

    A 4500-as akksival érdekes módon szinte gyengébben bírja, mint az eredeti 2800-assal. Azzal 3 napot simán kihúzok, marad kb. 20-30%. A nagyobbikkal egyáltaltalán nem bírja tovább, ugyanolyan használat mellett! Hogy miért nem, arról fogalmam sincs. Abban reménykedtem, legalább 4 napig kitart majd... Lefagyás sajna néha előfordul, a teló kikapcsol, majd vissza önmagától. Ilyenkor elállítódik a csengőhang a második sim-en... :) A nagyobb baj, hogy hívás közben is előadja, ha olyanja van. De ettől függetlenül általánosságban meg vagyok elégedve a telóval, főleg a készenléti idő miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz gyula38 #177 üzenetére

    Gondolom, azért, mert csak a rajta szereplő írás szerint akkora kapacitású, egyébként nem az. :D

    Samsung Galaxy A54

  • gyula38

    tag

    válasz Viktor0610 #178 üzenetére

    Erre nem is mertem gondolni... :D Az akksi sokkal vastagabb, talán nem véletlenül. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • magyar895

    csendes tag

    válasz gyula38 #177 üzenetére

    Fentebb írták már, hogy lehet a telefon nincs tisztában azzal ,mekkora aksi van benne
    Előfordulhat ez szerintetek?
    Ha valaki akinek van 4500-as aksija kipróbálná mindkettővel, hogy 10-%os töltöttségnél bekapcsolja wifit gps-t bt-t (csak ,hogy jó gyorsan merüljön) és mérné, hogy mennyi idő múlva kapcsol ki egyikkel illetve másikkal akkor az közelebb vinne minket az igazsághoz (és sokan megköszönnénk szerintem :D )

    Tegnap ismét nyúztam a gps-t egy kicsit és továbbra is jó véleménnyel vagyok róla,de most valamiért az első jeltalálat viszonylag sokáig tartott (kb 10 -12 perc, igaz ez autóban sűrűbb erdő alatt volt), de utána stabilan és pontosan tartotta

    Két negatívumot viszont megemlítek:
    - hívásközben ha kihangosítom, akkor ugye elsötétül a képernyő egy idő után és utána sehogy sem tudom életre hívni, hiába nyomkodom a gombokat, teszem az arcomhoz és veszem el tőle, nem reagál semmit, csak a piros fizikai gombra de akkor meg le is rakom azzal a lendülettel, gondolom a közelségérzékelő nincs szoftveresen felkészítve erre és nem tud mit kezdeni a szituációval, mert ha nincs kihangosítva akkor teszi a dolgát szépen

    -a másik nem köthető egyértelműen a telefonhoz de érdekes: van egy locus pro nevezetű navigációs program, aminek a segítségével (számítógépen való előkészítés után) megoldható, hogy Magyarország egész (vagy amelyik részére épp szükségünk van) turistaút hálózata offline elérhető a telóról ( ha valakit érdekel tudok segíteni benne). Ehhez felmásoltam az sd kártyára egy 3,6 gigás fájlt, majd elindítottam a programot és gyönyörű szépen működött, minden ok volt.
    Kiléptem a progiból ment közben a gps log egy másik progival, vissza akarok lépni a locusba és sehol nincs az előbb betallózott fájl. Keresem fájlkezelővel, semmi. Megnézem a kártya kapacitását: 2 giga foglalt amiből 1 giga zene. Valahogy eltűnt az sd kártyáról, hogy a program okozta ezt vagy a telefon az kérdés, de hamarosan újra próbálom.

    Viszont 3 hét használat után fagyásom még nem volt semmi.

  • gyula38

    tag

    válasz magyar895 #180 üzenetére

    Az elsötétült képernyőt felélesztheted a bal oldalon található fizikai gombok közül az alsóval. :)

  • MckBck

    csendes tag

    válasz gyula38 #179 üzenetére

    Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy a 4500 mA/h akku nem tart ki tovább mint a 2800-as. Utánaérdeklődtünk, és az derült ki, amit sejtettünk, a firmware nincs felkészítve a 4500 -as akkura, ezért rosszul jelzi ki a töltését és a merülését is. A probléma megoldásán már dolgoznak a fejlesztőik, előbb vagy utóbb lesz hozzá új firmware. Addig én csak a 2800-ast használom.

  • Dunadan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Két hete vettem egy ilyen csodát, nagyon meg vagyok elégedve. Az előző egy Xperia X10 Mini Pro volt, szóval nagy az ugrás tudásban...

    Pár sor vélemény:
    +Okos. Nagyon. Szerintem mindent tud, amit egy ilyennek tudni kell, gyors, meg minden mi jó. Igaz, nagyon brutál játékokra, ilyesmire nem használom.
    +A wifi antenna nagyon jóféle rajta, azokban a helyiségekben is alkalmas akár videónézésre is, ahol tesóm Xperia P-je néha már a gmail-fiók betöltésével is szenved...
    +A hangszóró brutális. Kissé torzít, de a hangerő mindenért kárpótol... :C Nincs több "Bocsi, nagy volt a zaj a metrón, nem hallottam, hogy hívsz" szitu.
    +Létezhet, hogy kapott a szoftver egy hotfixet, frissen behozott darabot vettem május közepén, és a legtöbb említett szoftverhibával nem találkoztam (nem fagy sorozatképnél akkor sem, ha a gombot használom, a kép még nem szállt el, mint páran írták, magyartalan kifejezésekbe se botlottam)
    +Nem utolsósorban rohadt jól néz ki... Itthon az "Atomállat" becenévre hallgat, az általános reakció az ismerősöktől pedig kb ez: :Y

    Három problémám volna vele, ha tudnátok segíteni, annak nagyon örülnék (telefonokhoz nem nagyon értek sajna, csekély informatikai tudásom számítógépekre korlátozódik... :D )

    1) Amint többen írták is, a zsebben nagyon könnyen felold a képernyőzár zsebben. Van olyan megoldás, amivel a hívásszabályzó gomb ezen funkcióját teljesen ki lehet lőni? Tehát úgy, hogy hiába nyomom, a képernyő ne ébredjen fel, csak a ki/be kapcsoló gombra a tetején. Töltögettem le alkalmazásokat a Playről, de olyan opciót nem találtam sehol, hogy teljesen lelője a gombot.

    2) A másik, a GPS-el is szívok kicsit, milyen alkalmazást ajánlotok? A gyári cuccok, illetve két letöltött GPS test alkalmazás (amit egy kolléga a GLONASS-teszthez linkelt még az első oldalakon, illetve egy hasonló), furán működnek, nehezen talál jelet, pontatlan, stb. Volt egy érdekes afférom is vele ma délután, a buszmegállóban kerestettem vele pár műhódot, és letrackeltem vele a tíz perces utat. Nos, a BKV nagyon ott volt ma, az utólagos adatok szerint tíz perc alatt megtettünk kb 100 kilométert, a max sebesség 55 km/h volt, az átlagsebesség ellenben 188!!! :D Szóval, na...

    Mivel aktívan teljesítménytúrázom, illetve többnapos vadkemping-vándortúrákra is elragadtatom magamat nyaranta (ezért is esett a drágaszágra a választás...), nagyon jó volna, ha naprakészen meg tudná mondani a cucc, hogy mennyit mentem, milyen átlagsebességgel, szintkülönbség, stb. És bár az analóg térkép nagy híve vagyok, azért baba lenne, ha bizonytalan helyzetekben meg tudná mondani, hol vagyok pontosan, szóval ha tudtok olyan alkalmazást, ami androidon fut, és inkább való a nem közutakon, tehát turistautakon, és egyéb, jelzéssel nem ellátott erdei utakon való navigálásra (magyarul túra-GPS funkció... :D )

    3) A MicroSD-n lévő, az elődről átmentett zeneszámok között azok, amiknek a címében/előadóban/albumnévben magyar karakter lenne, ott ezek helyett különböző kínai/japán/koreai (jó ég tudja, melyik nyelv... :D ) karakterek jelennek meg, zenelejátszótól függetlenül. DE: ha megnyitom a zeneszám adatait szerkesztésre, akkor ott, a szerkeszthető adatok jól jelennek meg, magyar karakterekkel. Ha újraírom/átírom őket, mentem, kilépek, akkor újra kínai... :W Mit lehet ezzel kezdeni? (A telefonban máshol nem futottam ilyen problémába, csak a zenéknél).

    Előre is köszönök minden segítséget!

    Ha bárkinek bármi konkrét kérdése van a telefonnal kapcsolatban, vagy tesztelni kéne valamit, akkor ilyesmiben szívesen segítek!

  • MckBck

    csendes tag

    válasz Dunadan #183 üzenetére

    A GPS használatához: Szerintem ekkora ugrásokat akkor produkálhat, ha nem a valódi gps alapján dolgozik, hanem a mobilhálozati jelekkel.
    Ebben a telefonban (is) úgynevezett A-GPS van, ami azt jelenti, hogy a telefon képes letölteni az internetről a mobilhálózati pozició alapján közelítő GPS koordinátákat, és ez alapján kezd el dolgozni a GPS. Így néhány perc alatt tud pontos poziciót találni és utána ezt stabilan megtartani. Ha nincs internet, akkor nem tud közelítő koordinátákat szerezni, ekkor akár 20 percet is eltökölhet mire poziciót talál. És ez idő alatt praktikus egy helyben állni a telefonnal.
    Programok:
    Én már igen sok mindent kipróbáltam, és végül az EVOLVEO-ra már csak 2 offline térképes program került fel. Az egyik az OSMAND, ami akár az egész világon alkalmas navigációra is. A free változata csak 10 térkép letöltését engedi meg, de az 1800 ft-ért megvehető teljes verzió korlátozás nélkül akárhány térképét. A térképei Opensteetmap alapúak, és havonta 3 alkalommal frissíthetőek (frissülnek a szerveren) Magyarország egy térkép, rajta vannak a turistautak is, csak nem olyan szépen kartografáltan, mint egy nyomtatott turistatérképen. Ja és szintvonalas. Persze élő intenetkapcsolat esetén tetszőleges online térkép is elérhető. A navigációja jó, tud magyarul, mit mondjak még róla?
    A másik program a Geopaparazzi. Ennek az a fő előnye, hogy a letölthető offline térképeken túlmenően (amik szintén Openstreetmap alapúak, szintvonalasak, turistautasak, havonta frissíthetőek) tetszés szerinti térinformatoikai adatállományokat is rá lehet tenni. Akár saját ortofotókat, akár vektoros állományokat. Sőt, a vektoros állományok megjelenítése saját jelkulcsra beállíthatók, transzparencia állítható és akár felirat (Label) is beállítható hozzájuk. Lehet vele a térképen rajzolt távolságot mérni, illetve a vektoros állományhoz tartozó adatokat megjeleníteni.
    Ezeken túl még játszottam a Maverick-kel és az OruxMaps-szel. A kettő közül valamelyikhez volt magyar turistatérkép, de már nem emlékszem hogy melyikhez.

  • magyar895

    csendes tag

    válasz Dunadan #183 üzenetére

    a locus nevezetű program szintén képes offline navigációra, előtte számítógépen el kell készíteni a térképet a mobil atlas creatorral, sd kártyára felrakni és lehet túrázni

  • Alvosaman

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #176 üzenetére

    Szia BBBB!

    Ne kapkodd el a vásárlást!
    Én tegnap elött vettem egy ilyen készüléket,mert engem is meggyőzött az ár/érték arány.
    Egyelőre úgy néz ki,hogy az igényeimet csak orálisan elégíti ki a készülék. (sz..@t mint az állat)
    A probléma pontosan avval kezdődik,hogy szegénykém képtelen lekezelni a 2 db telenoros kártyámat.
    Először azt gondoltam,hogy talán túl régi a kártya és az a baj,így irány a telenor kértem új kártyát.
    Így sem megy neki.
    A tünet(ek) otthon az asztalomon letéve tökéletes,mert a szemben lévő ház tetején van egy átjátszó torony,de mikor beszálltam a liftbe és lementem két emeletet ki az utcára és próbáltam telefonálni már egyik kártyán sem volt térerő.(se kép se hang semmi) beállításokba be SIM kártya beállításai ki kapcs be kapcs 3-4 perc várakozás és láss csodát az egyik életre kelt de a másik még nem.Újra ki kapcs be kapcs most már csak az ami nem élt, (közben nem szabad mozogni mert annál tovább tart a keresés) 3-4 perc után megtalálta. HURRÁ!!! 10perccel később és 3 kilóméterrel arréb újra próbálkoznék telefonálni,megint nincs egyiken sem térerő. Nem akartam földhöz b@..ni mert ütésálló így nincs értelme :) :W
    Amúgy nekem mindenben megfelel a készülék fotó,zene,stb.... kicsit nehéz,de lehet,hogy öregszem.
    Feldobtam rá egy IGO-t tökéletesen müxik a GPS viszonylag gyorsan talált holdakat úgy,hogy nem használtam hálózatot.
    Holnap megyek megpróbálom kicserélni a készüléket.
    Ja! és mikor tölteni akartam kiderült,hogy meg volt törve a hozzá adott kábel és csak egy bizonyos szögben tartva érzékelte a készülék.
    Újonan vettem!!!!
    A cég nevét nem írom ide mert a rossz reklám is reklám.

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz Alvosaman #186 üzenetére

    Szia Alvosaman!

    HŰHA! :Y

    Köszi az infókat... :R éppen a jövő héten rendeltem volna meg... de így? :F

    Kíváncsi vagyok mi fog történni a garival...

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak!

    Ki használja 2 db SIM-el a telót?
    Tapasztalt-e valaki ALVOSAMAN (#186 hozzászólás) által leírt súlyos problémát?
    Ez ez kicsit aggasztó.... :Y

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • gyula38

    tag

    válasz B.B.B.B #188 üzenetére

    6 hónapja használom, 2 sim kártyával, egy T ill. egy voda, de ilyesmit még nem tapasztaltam...

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz gyula38 #189 üzenetére

    Komolyan mondom nem tudom mi tévő legyek...

    Vegyem vagy ne vegyem? :F

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz Dunadan #183 üzenetére

    Gratula a telóhoz!

    Megírnád privátban esetleg, hogy hol (melyik webáruház?) vetted a friss/frissített készüléket?

    Köszi! :R

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    válasz Dunadan #183 üzenetére

    Tőled is érdeklődöm:
    telefonálás közben hallod jól a másik felet (a szigetelt ELŐLAPI hangszóró ellenére), valamint kell-e hangosabban beszélni (a szigetelt ELŐLAPI mikrofon ellenére)?
    A térerő rendben van-e?

    Előre is köszi a választási segítsédet... :R .

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • B.B.B.B

    csendes tag

    FIGYELEM!

    Tegye fel a kezét aki felfedez valamilyen hasonlóságot a [link] telefon és az EVOLVEO SP Q4 között... :K

    It's only Rock 'n Roll...but I like it!

  • k é s z

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #193 üzenetére

    Az ukránoknál Sigma pq22 néven fut...

    Hangminőséggel nincs gond nálam. És a térerő is rendben van. Ellenben ez a második teló a markomban. Ez elsőt gariban cserélték, mivel folyton kikapcsolt (és újra sem indult). Így mindig ki kellett venni az akkut az újraindításhoz (ami nem kis macera) Kicsit voltam csak ideges. De a mostanival mondhatni minden OK.

    halgass a szívedre és kész...

  • Vegha

    senior tag

    válasz B.B.B.B #192 üzenetére

    Nem értem ezt a parádat a hangszóró illetve mikrofon miatt. Ez kb. a 600. tipusú, forgalomban lévő vízálló mobiltelefon. Én Defy+t használok évek óta. Tavaly sűrített levegővel tisztítottam ki a hangszóróját. Mint utólag kiderült, nem kellett volna. (túl nagy volt a légnyomás a pindurka hangszórónak) Ezek előtt van egy goretex szerű, membrános anyag, ami meggátolja a víz beszivárgását. A por meg annyira nagyon nem árt neki. Ennyi, nem kell ezt túlmisztifikálni.

  • Alvosaman

    csendes tag

    válasz B.B.B.B #187 üzenetére

    Kedves BBBB!!

    Akkor folytatom:
    1.) A készülék cseréjét nem nagyon akarták,de a kábelt kicserélték avval nincs is gond.
    Nagyon meg lennék elégedve a készülékkel DE!, rájöttem,hogy a fent vázolt problémáimat a hívással kapcsolatban a 3G okozta. Ha folyamatosan be van kapcsolva akkor nagyon sokszor elejti a tornyokat és nincs vétel,se nem érnek el,se nem tudok telefonálni. 3G kikapcs és fél percen belül van vétel mind a két kártyán. Nem vagyok egy netguru főleg telefonon,de a munkámból adódóan néha-néha kell.
    Ebből a szempontból elég szar a készülék és így az én helyzetem is.

    2.) 5 napja van nálam a teló és ma el kezdett megint szivatni. A sztori a következő,melóba felhívtam a kollégám,hogy bediktáljak neki egy számlának a végösszegét,kinyomott mert tárgyalt,közben kutakodtam a számlák között mikor visszahívott,még szerencse,hogy a teló ott volt mellettem mert nem csörgött ki és nem is rezgett,csak kigyulladt a képernyő és látom hogy bejövő hívás. Nagyon f@sza gondoltam,ha a zsebemben lett volna ebből a beszélgetésből semmi nem lett volna. Telik-múlik az idő melózunk tovább egyszer csak csörög a teló Na gondoltam észheztért,hát nem,ezt kapd el a főnököm hívott és elmesélte,hogy az előző 3 percben pontosan miről is beszélgettünk a kollégáimmal.
    Akkor most lefordítom,hogy érthető legyen: A teló a zsebemben /bejövő hívás/ nincs rezgés se hang / a gomb megnyomódik a zsebben / és már kész is a tuti lehallgató készülék./

    Egyébként a sebességel megvagyok elégedve,a fotó,video,stb.. nekem megfelel bár tényleg nem találták el a vakut,Wifi is good, 3G is bad (very bad) a többi nekem tökéletes,egy szó mint 100 (75K) volt a teló szerintem így,hogy ilyen problémák vannak vele talán kicsit drága egy melós telefonnak,viszont otthon levélnehezéknek még egyelőre perfect.

    Ha kiváncsi vagy még valamire szívesen referálok,ha nálam marad a készülék mert holnap viszem szervízbe budaörsre a Telmaxhoz,azt melátjuk ők mit köhögnek majd.

  • Alvosaman

    csendes tag

    Ja-!!!! a hangerő az brutál tegnap a köztemető mellett mentem el mikor hívtak,és olyan hangja volt,hogy rohantak utánam a temetőből a hullák. :Y

  • mazsi

    senior tag

    válasz k é s z #101 üzenetére

    Minden szervizes/informatikus azzal kezdi, hogy próbáld meg ki/be kapcsolni. Ha az nem megy, akkor a gyári visszaállítást imádják. Ha az sem, akkor sajnos meg kell mozdulniuk ;)
    Szerintem szervizbe akkor érdemes menni, ha nem tudnak nagyobb kárt okozni a meglévőnél.

    Amúgy én is gondolkodom egy ilyen dolgon, mert tavaly 4 telefonom és 3 tabletem kijelzője tört el. Így nekem akár meg is érheti a 3-4-szeres ár egy átlagos kínaihoz képest.

    Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

  • alansmithee

    tag

    egyelőre úgy fest elvesztjük a harcot... valaki esetleg nem tudja honnan lehetne ehez a hulladékhoz kijelzőt venni? ebay-en néztem de én spec nem találtam... előre is köszi a segítséget! :R

  • mazsi

    senior tag

    Csak beálltam én is a sorba és 3 percen belül sikerült produkálnom a híváskezelő gombokkal a feloldást.
    Találkozó előtt az alap dolgokat állítottam be rajta sim, vagy wifi nélkül. Zsebre vágtam, majd 2 perc múlva érzem, hogy valami melegíti a combom :) Képernyő feloldva 4-5 program indítva, az összes szenzor <bt, gps, wifi> aktiválva és a Google maps küzd rendesen, mint malac a jégen.

    A jóhír hogy a zöld és piros gombokat kéne deaktiválni, a rossz, hogy fizikai gombokat általában a kernel szokott kezelni - azt kell majd módosítani :(

    Ezt leszámítva fürgébb, mint pár nálam járt erősebb telefon, a fogása kellemes, a súlya fittness edzésnél is jól jön, a kinézete pedig brutális :D

    Van baja rendesen, de eddig az összes telefonomnak megtaláltam a gyengéjét márkától függetlenül. Leginkább a szerviz aggaszt majd, ami híresen csapnivaló :(

    Apropó: Kinek hány év garancia jár a telefon mellé? Nekem az eladó 12 hónapot mondott és ez alapján állította ki a garanciajegyet is. Minden weboldalon pedig 2 évet látok. Nálatok mi a helyzet?

    Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

Új hozzászólás Aktív témák