Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz belovary #2666 üzenetére

    Van egy mondás, miszerint egy igazán jó fotós nem csak fotózni tud, de még jobban válogatni: Ildivel mi is a "kevesebb több" elvét követjük és a minőségbiztosítási előválogatás jogát fenntartjuk. Egyébként több körben szoktuk: elsőnek az egyértelműen technikai hibás (félrement a fókusz, előnytelen pillanat, ilyesmik) képeket szórjuk ki, plusz a típusképeket (ugyanarról a pillanatról készült több biztonsági kép, amik ha kis mértékben is de eltérnek egymástól) rostáljuk át - így az anyag 1/3-a kiesik azonnal. Aztán ahogy haladunk, keresztbe ellenőrizzük egymást Ildivel (több szem többet lát): ha megszokunk egy fotót, nem veszünk észre triviális dolgokat és túl sokat "reszelünk" rajta...Ilyenkor jó, ha valaki friss szemmel megnézi és kiszúrja, amit a másik nem. Eléggé erős kézzel szoktunk válogatni, így az anyag 1/10-ét adjuk át kb. A Sigma ART-okkal ugye nem minden találat pontos, ezért megszoktuk, hogy 2-3 képet lövünk alapból mindenről, ha meg fontos akkor még többet. Egy átlag esküvőn 5-10.000 képet lövünk, ebből 500-800 db körül kap a pár. Pl. most június 16-án 89xx képet lőttünk, ha rááll az ember agyam akkor max. 2 nap alatt leválogatom (3-4 óra alatt megvoltam a felével: mostanában kezdtem ráérezni), aztán jöhet a feldolgozás. Válogatás FastStone Viewerrel, utómunka LR + PS. Tárolás - adatbiztonsági okokból - kizárólag saját szerveren (nemrég vettem bele egy Asus Hyper M.2 x16 kártyát: kerül bele 4x1 TB NVMe SSD, a jövő héten remélem lesz időm beröffenteni). Átadás elsődlegesen fine art albumban és pendrive-on, vagy digitális letöltésben. A DVD feláras (több vele a macera)...

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák