Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz feliks #10 üzenetére

    "(pl. moto360 lemerül nap közepére, ez nem óra, hanem egy vicc)"

    Reggel szedtem le a töltőről, 80%-on áll.

    "Például a Withings Activité HR Steel jó irány."

    Nem az szerintem.

    "átjönnek az egyszerű értesítések, fitnesszfunkcióval rendelkezik"

    Inkább ne írja ki csak rezegjen, mert annyira egyszerűek azok az értesítések hogy telefonon hamarabb megnézem mi van. Elegáns óra és fitnesz meg a viccelünk kategória ugye? Tudom, a gyártó is ezzel reklámozza, de az max egy lépésszámláló meg egy közepesen pontatlan hr szenzor. Ebből meg szép gráfokat lehet húzni csak érdemi információt nem tartalmaz mert pontatlan mint állat.

    "Igen, ez nem "okosóra""

    Ez nekem pont a két világ hátrányainak metszete. Kvarcórának drága, a hr szenzor miatt indokolatlanul vastag, szintén lemerül egy idő után, cserébe közepesen elegáns, de pont azok a funkciók vannak benne amiket ezzel nem fogsz használni, vagy semmi értelme nincs.

    "akkor ha már 2010-ben a SonyEricsson X5 Pureness nevű kütyü tudott átlátszó kijelzőt villantani"

    Japp csak a tesztek alapján az olvashatósága, a használhatósága, meg úgy alapvetően minden gond volt, és 16 éve is 200k-n nyitott. Persze maga az elv csábító lehet, ez a megoldás szerintem is messzemenően a legjobb lenne. Csak a trendek meg nem erre mutatnak sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • .DLL

    veterán

    válasz feliks #50 üzenetére

    A jelek szerint már az útkeresés fázisát sem élték/élik igazán túl az okosórák. Okotelóknál meglett az út, mi az ami kell, mi az ami nem, mire menjenek rá a mérnökök, és valóban mára már 40-50k-ért lehet értelmes és jó telefont venni. A régi elképzelések mint pl. kicsúsztatható klaviatúra, trackball, stb. amik nemigazán kellettek ki is haltak pár próbálkozás után. Ezeknél amíg ilyen magas árak mellett ilyen kicsi a kereslet, nem fog gyorsan szélesedni a gyártói "bevállalás" sem, de talán lassan szépen letisztul a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • .DLL

    veterán

    válasz feliks #54 üzenetére

    Én reggel 6-kor mindig álmodom, szóval mindig sz@r a kelés. :DDD De ez tényleg hasznos featúra lenne, hogy ha van rá lehetősége akkor mélyalváson kívül ébresszen.

    (P.H.)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz feliks #50 üzenetére

    "Egy első gen, Ambienttel, folyamatos BT kapcsolattal? értesítésekkel, automata fényerővel?"

    Ambient off. Ennél a modellnél főleg, mert ugye nálad is kikapcsol ha épp olyan szögben áll, akkor meg minek? Nem másoknak akarom mutatni mim van, innentől elég nálam ha magam fele fordítom akkor mutassa mi hány óra.

    "Tehát a klasszikus óra okosítását kellene továbbvinni, jobban megoldani a kijelzőt, bővíteni a funkciókat, stb."

    Én ezt értem, de akkor megint ott vagyunk, hogy jelenleg nem véletlenül mennek a fitnesz funkció meg minimál értesítés irányba ezek, azt tudják megoldani minimális akkuhasználat mellett. Csak mint írtam egy elegáns órában ezeknek semmi értelme szerintem, és ahogy bővítik a tudását úgy igényel több és több naftát.

    "egy Steel HR amazonon 60.000, ami nem irracionális ár érte."

    Nem hiszem hogy vitát kéne nyitni egy véleményesen elegáns kvarcról, amibe vállalható aksiidővel tettek olyan funkciót -az értesítések kezelését- ami erősen kompromisszumos és olyat - fitnesz- aminek minimális értelme is alig akad. Hogy ezért a 60k sok vagy kevés azt annak a fényében kéne mérlegelni, hogy mire használható. Mert 60k-ért már vállalható órát is lehet kapni vakítás nélkül is akár.

    "De ha néhány cég beleállna és fejlesztené, egy 100-150 rugós igényes óra helyett egy klasszikus óra okos funkciókkal"

    Na várj.

    1: 100-150k között vannak a mostani okosórák jellemzően. Ebbe nem férne évekig bele egy átlátszó kijelzős modell szerintem... Ha maradunk a koncepciódnál, akkor az szerintem minimum 200 fölé nyitna alsó hangon, de azon se csodálkoznék ha 3 lenne az.

    2: Okos funkciók... Értem értem én, csak nem látom, hogy milyen okos funkciókat lehet beletenni, hogy a sokak által említett akkuidő ne szenvedne miatta. Ugye ezt láttuk a telefonoknál is, ahogy bővül a szolgáltatások tárháza, úgy nő az étvágy. Persze lehet Pebble féle kompromisszumos utat választani, csak ahogy a példa mutatja azzal is akadnak gondok.

    Sok mindenbe bele kéne állnia gyártóknak, csak nem fognak mert nem éri meg valószínűleg. Innentől kvázi teoretikus a beszélgetés ezen ága, mert a mi lenne ha extrém alacsony fogyasztású, jó betekintési szögű, kint és bent is jól olvasható, átlátszó kijelzőkkel szerelnének bármit jelenleg meg a kanyarban sincsenek. Jelenleg se a 100k fölötti okos órákban se a smartwatch vonalat meglovagoló marketingesek által tervezett elegáns fitnesz funkciós izéknek nem látom értelmét vagy értékét. Hogy a jövő mit hoz azt majd vitassuk meg akkor amikor eljött, vagy egyáltalán szólnak hogy hamarosan itt lesz :D

  • dealerman

    senior tag

    válasz feliks #50 üzenetére

    15-ért Én is vennék magamnak egy normálisat (nem csúcs) ,de amíg annyiba kerül,mint egy teló 50-től felfele....... maradjon rajtuk :U

    underground techno will never die

Új hozzászólás Aktív témák