Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz #65675776 #32 üzenetére

    Tehát könnyebb Kínai Köztársaság és Népköztársaság fogalmakkal vesződni állandóan, és többek között megzavarni a különbségekről nem tudó társainkat, mint használni a teljesen elfogadott és helyes Tajvan nevet? Semmi olyat nem írtam, ami nem igaz. Azért látom mennyire olvastad amire most reagáltál, például "Nem érdekel most a hivatalos megnevezése az országnak...". Azt gondoltam világos lesz, hogy tudatosan, akarattal használom a Tajvan nevet, függetlenül attól, hogy abszolúte tisztában vagyok a helyzetükkel.

    Beluga: Ez csak politikai játszma azért, hogy Kína ne próbálja büntetni azokat (nem mintha neki is haszna lenne a konfliktusból), akik esetleg minden tekintetben elfogadnák független államnak Tajvant. Kényes téma, amit nem szívesen hoznak fel sehol sem. De ettől még a valamit is érő államok folytatnak a Népköztársaságtól független kapcsolatokat Tajvannal, vannak akik pedig nyíltan kiállnak mellettük.

    joysefke: "Ahogy emelkedik az életszínvonal a népi Kínában, úgy nő a testvérország rezsimjének elfogadottsága Tajvanban..."
    Inkább az újdonsült örökös vezető próbálja egyre jobban ráerőszakolni a rezsimet Tajvanra (meg Hongkongra, meg egyéb favorizált helyekre), ott pedig ezért egyre inkább kétségbeesnek az emberek. Teljesen érthető okokból. Mindazonáltal, nem hiszem, hogy jelenleg Tajvan a legfontosabb problémája a kommunista rezsimnek, lévén eléggé beleszaladtak sok... akadályba az utóbbi egy évben, a nagy akaratérvényesítési harcukban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák