Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jürgenmüller

    kezdő

    válasz sh4d0w #22 üzenetére

    Egyre kevesebb ilyen van, ha jól látom a híreket, egyre több hír jön mindkettő x86-os processzorgyártó termékeire. Hol az egyik fejleszt valamit, hogy másik, és éppen attól függően melyik az újabb, a régebbin annál több a rés.
    Ebből adódóan, van amikor ez egyik, meg van ahol a másik a biztonságosabb. Ha jól értem.
    Most az AMD áll rosszabbul. Mert az Intel elkezdett fejleszteni, de majd megfordul, ahogy 2017 - 2019 között. Amikor meg az AMD jött egy új architektúrával. A problémája épp az az AMD-nek, hogy az összes új architektúrájának az az alapja amit 2017-ben megjelentettek. A fejlesztések pedig arra korlátozódnak, hogy oldják meg a programozók.

    Tekintve, hogy mindent is érint a probléma, ami Ryzen.

    Execution Unit Scheduler Contention Side-Channel Vulnerability on AMD Processors

    Mondjuk azt nem egészen értem, az AMD részéről, hogy a fejlesztők mindent átírnak, amit eddig kiadtak.

    A Prohardver szerint ez megoldást jelent? Nem értem, de én nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű lenne, szerintem.

    Mint az intel SGX-nél is, mondjuk az még világbajnok módon teljesít, ahhoz képest, hogy 2015-ben jelent meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák