H​ird​e​t​és​

2017. december 16., szombat

Gyorskeresés

(#1) RetepNyaraB

RetepNyaraB
(PH! addikt)

Igazán remek lenne NEM oreo-s, viszont harmat gyenge telefonokra felhegeszthetővé tenni. Persze simán lehet, hogy xda-s fiúk megoldják :)

You have all the weapons you need. Now fight! / Mindenkinek: Töltsd ki az adatlapod, arra találták ki!

(#2) atike

atike
(PH! nagyúr)

Csoda, hogy eddig ezt nem lépték meg... Mondjuk lehet az sem lett volna baj, ha valahogy be tudtak volna tartatni egy minimum hardverigény előírást (külön a telefonokhoz, külön az egyéb eszközökhöz) - azaz egy minimum szint alatt ne lehessen új eszközt kiadni.

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#3) TCSZ válasza atike (#2) üzenetére

TCSZ
(fanatikus tag)

Teljen egyetértek Veled mindkét pontban!
De jó lenne ha ez a go változat minden eszkőzre elérhető lenne. És akkor lehetne döntenie mindenkinek...

Tóth Csaba

(#4) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Van egy olyan érzésem hogy ez még a nem alap telefonokra is jó lenne :D kevesebb feleslegnek örülnek az emberek, és rá raknak amit akarnak

Nem is értem meg hogy egy telefon első bekapcsolásakor miért nem kérdezi meg a telefon hogy melyik alkalmazásokat rakja fel és melyiket ne, ehelyett tele van szeméttel a telefon

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#5) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

"az Android Go felülete 512 MB RAM mellett is gördülékeny lesz"

ROLF :C :Y

Várjuk 2018-ban is szeretettel a fél giga RAM-os mobilokat! :DDD

(#6) DJGABI

DJGABI
(őstag)

nem, basszus ez nem megoldás. az 512mb ram/8gb rom készülékeket 2017-ben el lehetne felejteni (mert hogy régebbiekre nem fog jönni az is biztos). ott a droid one, még a 1st gen készülékek is jobbak voltak ennél... faragnának inkább a "rendes" rendszer erőforrás-igényéből. de egyébként ezt az "512mb ramon kényelmesen elvan/kevés akkut eszik" témát kb minden verziónál ellövik...

az ilyen messenger lite meg fb lite megoldások is szánalmasak, kb csak egy-egy wrapper a mobilfelülethez...

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7) ollie válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Mivel ez egy komplett OS, ezért egyáltalán nem releváns, hogy eredetileg milyen android verzió volt a céltelefonon.

*** move along citizen, nothing to see here ***

(#8) vicze1 válasza atike (#2) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

"minimum hardverigény előírást"
Egyrészt ami nincs azt nem lehet. Másrészt senkinek se érdeke a minimum előírás, leginkább a gyártóknak nem, akik eladják az Androidot. Végtelen kivételeket csinálni meg pláne értelmetlen.

A Go-val elég nagy eséllyel soha nem fog senki találkozni, hacsak nem custom ROM formájában.
1GB és az alatti készülék, gyakorlatban teljesen a múlté, illet itt 10-15e kategóriáról beszélünk, a 20e-ben már 2GB RAM van most is.

Afrikának és Indiának nagyon örülhetünk, de a mi régiónkra nézve semmi jelentősége.

(#6) DJGABI:
"megoldások is szánalmasak, kb csak egy-egy wrapper a mobilfelülethez"
Pontosan ilyenek a "Go" alkalmazások is, de mint látod mindenkinek ez kell. :)
Működésben gyorsabb, használatban pedig drasztikusan lassabb lesz, de ahova szánják ezt speciel nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#9) Ricardo válasza Fred23 (#5) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Még ha valóban gördülékeny lesz is a rendszer fél giga ramon, okostelefonként használni esélytelen. Amint telepítesz rá valamit, letérdel.

Azért kíváncs vagyok például a facebook messenger go változatára😂

(#10) aelod

aelod
(PH! addikt)

Épp ideje lenne már egy ilyen droid verziónak is. Eleve, ahogy a fórumtárs írta nincs minimális hardwerkövetelmény a zöld robotos rendszernél. Ez nagy baj mert sok gyártó a belépő szintű telefonokba harmatgyenge SoC-t tesz és felrakja rá a friss droidot (vagy annyira nem frisset, lényeg, hogy akad rajta ígyis úgyis) eleve halálra lesz ítélve a kombó. Aztán jön a népítelet, hogy az android sz@r.

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#11) atike válasza vicze1 (#8) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Nincs. Igaz. Elindul az bármin... Csak épp a használhatóság.... Azaz a hiánya... :)

Szóval én igenis előírnám azt, hogy minimum 1 giga memória és minimum Snapi 400 (de persze lehet erősebb is) - vagy azzal egyenértékű proci. És minimum 8 giga belső tárhely. Mármint telefonoknál - egyéb Androidos eszköznél ezt változhat.

(#12) vicze1 válasza aelod (#10) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

A Go-tól nem lesz jobb a helyzet egyáltalán. Mivel az alkalmazás telepítés is korlátozva van a rendszerre, tehát eleve kizársz nagyon sok alkalmazást, így senki nem fogja használni, pár nagyon meghatározott célpiacot kivéve ahogy írtam.

(#11) atike: Azért mert a hasadra ütsz és mondasz valamit nem lesz igaz. Android jóval kisebb HW-n is elfut probléma nélkül, sok beágyazott rendszeren is. Az hogy te 1 bizonyos felhasználási módot tudsz csak elképzelni, a te hibád. De még egyszer egyetlen egy gyártónak se érdeke a minimum HW, senkinek!

[ Szerkesztve ]

(#13) Fred23 válasza Ricardo (#9) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Pontosan. Mobil pedig kapható lesz majd nálunk is vele, hiú ábránd, hogy mi majd nem fogunk ilyet itthon látni. Talán egy hónapja néztem Media Marktban abszolút gagyi okosmobilokat kíváncsiságból, és akadt még 512MB RAM-os. A paraszt meg majd megint megveszi, és szar lesz megint az Android. :)

(#14) Ricardo válasza vicze1 (#8) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

"1GB és az alatti készülék, gyakorlatban teljesen a múlté, illet itt 10-15e kategóriáról beszélünk, a 20e-ben már 2GB RAM van most is."

Sajnálom s még nem a múlt. Most is van 1giga ram-os készülék a T-nél (hirtelen azt néztem meg), Ráadásul akciósan is kicsit 20 felett van.

(#15) szabi__memo

szabi__memo
(PH! addikt)

A treble-el most mi a helyzet?

(#16) janeszgol válasza vicze1 (#12) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

En varnam a GO-t, mert kene egy olyan rendszer, ahol az eroforrasokat az appok viszik es nem az OS pazarolja el. Kivancsi leszek ra, bar kedvem szegted picit. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#17) vicze1 válasza szabi__memo (#15) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Mi legyen? Van 8.0-tól.
link

(#16) janeszgol: Ugye az világos, hogy Go maximum 1GB RAM-os készüléken lehet, amennyiben több van, akkor teljes verzió kell legyen.
30e körül kapsz 3/32-os telefont, akkor ez hova ebbe a régióba?

[ Szerkesztve ]

(#18) atike válasza vicze1 (#12) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

....leírtam... Külön bontanám a telefonokat és az egyéb hardvereszközöket. Lehetne akár 5-6 csoport is. :U Szó nem volt arról, hogy csak egyféle használat - SŐT ki is emeltem, hogy több részre szedném. :U

(#19) janeszgol válasza vicze1 (#17) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

De lesz a GO-ban? (Gondolom a kerdes erre vonatkozott.)
Amugy allitolag a OnePlus kihagyja a Romjaibol. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#20) szabi__memo válasza vicze1 (#17) üzenetére

szabi__memo
(PH! addikt)

Kíváncsi leszek mennyivel lesznek majd jobbak a frissítések..

(#21) vicze1 válasza szabi__memo (#20) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Egész pontosan 0 mértékben.
Gyorsabban jöhet annál a gyártónál, aki frissít, aki meg nem frissít, az ezután se fog.

[ Szerkesztve ]

(#22) hagel

hagel
(PH! nagyúr)

Hoppá! Kicsit késett, mondjuk 4-5 évet.
Ellenben a piacokon, pl india ott igen jól pörgő Tizen ellenfele lehet!
A kérdés a biztonság. Az is light lesz?

Magyar BlackBerry Közösség - Magyar Channel-Surfer BBM Channel - C001A9A73

(#23) RetepNyaraB válasza ollie (#7) üzenetére

RetepNyaraB
(PH! addikt)

Persze; amennyiben az eszköz telefonra fel lehet tenni Oreo drivereket. :U hiszen a hír szerint ez Oreo alapú OS.
A fiókban lapuló Huawei P1-re szívesen felpróbálnám, a maga idején jó vas volt; de már a Lollipopot is úgy portolták össze rá és izzad alatta.

You have all the weapons you need. Now fight! / Mindenkinek: Töltsd ki az adatlapod, arra találták ki!

(#24) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Adjunk neki egy halovány esélyt.

+ Annak hogy az Android 9.0 minimum ram igénye már 2gb lesz.

(#25) Prien

Prien
(őstag)

Simán lenne igény rá fejlettebb országokban is, a régebbi készülékekre. Fizetős kivitelben is életképes tudna lenni. Persze akkor kevesebben váltanának telefont, amíg bírja a régi...

A pénz nem boldogít, de határozottan jobb lesz tőle a közérzetem...

(#26) FireFox1996

FireFox1996
(őstag)

Ez nem felesleges fejlesztés, amikor egyre erősebb hardveres telefonok vannak, akár az alsó szegmensnél is?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#27) DonaldJames

DonaldJames
(tag)

Kíváncsi leszek milyen telokra jőn ki.

Nem Postázok!!!..Megbízhatóságom 425 pozitív és 0 negatív..... A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!"És megint dühbe jövünk.

(#28) janeszgol válasza hagel (#22) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

HWSW-n levo cikk szerint biztonsagban egyenerteku lesz a fullal. A Play elorebb sorolja a GO appokat, de minden teljes erteku is elerheto lesz.

(#29) szabi__memo válasza vicze1 (#21) üzenetére

szabi__memo
(PH! addikt)

Én azért minimálisan többre számítok, különben semmi értelme nem lenne

(#30) jacis

jacis
(PH! nagyúr)

Nekem ez ugyanolyan halvaszületett ötletnek tűnik mint az MS féle herélt android ami MS alkalmazásokat tartalmazott anno.

Samsung Galaxy S7 edge

(#32) jUUh

jUUh
(senior tag)

Ez másra nem jó, csak a gyártókat ösztönözni a f.spermet hardverek használására...

Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition | Xiaomi Redmi 2 Pro

(#33) wesder

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

...ès így lesznek az Androidos butatelefonok. :)

Android Go + 4000mah akku = Remek üzemidő.

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#34) Nartaas

Nartaas
(újonc)

Jó lenne valami pehelysúlyú droid.

Ott van szegény 1gen Nexus 7-es tabom, semmi baja de 1 gigával élhetetlen szegény, nem bír az új appokkal, pedig még Kit-Kat-al hogy hasított anno:D
Most droid 5 van rajta, alap tartalomfogyasztásra még mindig tökéletes lenne de sehogy nem tuddok értékelhető sebességet kihozni belőle:(
Hátha ez segítene...

(#35) ghiottone

ghiottone
(PH! kedvence)

Nokia 2, Moto C 1 GB rammal + ezzel a rendszerrel lehet nem is lenne rossz kezdő telefonnak.

Moto X⁴ bemutató: https://goo.gl/6M3W5s

(#36) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Lehet alapból így kéne csinálni :D

. . .

(#37) janeszgol válasza Nartaas (#34) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem lesz elheto, mert a flash doglodik benne. Gyari hiba.

(#38) dutrás válasza DonaldJames (#27) üzenetére

dutrás
(senior tag)

Az Alcatel tutira rárepül.

(#39) Matada2.3

Matada2.3
(PH! kedvence)

Szerintem nem sok ilyen készülékkel fogunk itt Európában találkozni. Ez inkább az Afrikai és Ázsiai piacokra van tervezve.

Finn the human --> Huawei G8

(#40) bluegenius

bluegenius
(tag)

Sztem ez attól függ, hogy a gyártók mennyire fogják tele rakni a bloatware-el.(Lineage OS sem azért gyorsabb mint pl. egy Vodafone-os gyári Rom (VFD300) mert jobb, hanem mert csak a legszükségesebb dolgok vannak benne)

(#41) szabi__memo válasza Duliee (#36) üzenetére

szabi__memo
(PH! addikt)

:K

(#42) vicze1 válasza hagel (#22) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Mesélj még kérlek a jól pörgő Tizenről...
Annyira pörög, hogy kimutatható piaci részesedése sincs még Indiában se...

(#43) ribizly

ribizly
(PH! addikt)

Kíváncsi vagyok elmennek e abba az irányba, hogy csinálnak egy tényleg sokkal jobb sebességű verziót. Lenne értelme egy responsive és keveset fogyasztó build kiadásának. :U

| • | [Eladó] | Monoprice XLR kábelek | + | Gunnar PPK onyx/mercury védőszemüveg | • | A WORD elszáll, az írás megmarad... | • |

(#44) DonaldJames válasza dutrás (#38) üzenetére

DonaldJames
(tag)

Mjad kiderül :DD

Nem Postázok!!!..Megbízhatóságom 425 pozitív és 0 negatív..... A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!"És megint dühbe jövünk.

(#45) nyisziati

nyisziati
(őstag)

Ezzel az ötlettel csak kb. 6-7 évet késtek... :U
Akkortájt még lett volna értelme.
Persze alaptelókra most is lehet, csak kérdés, hányan fognak appot is fejleszteni rá.
Mert ha mondjuk a Go-ra felrakják a jelenlegi Facebook appot, akkor kb. annyit ér, mint halottnak a csók.

Xiaomi Redmi Note 2 prime (MIUI 8 + Dolby Atmos) - Samsung Galaxy Tab S 2 - Swiss Arms Protector GBB

(#46) Soleco

Soleco
(kvázi-tag)

Ha ócska dolgokat raknak a telefonba, hiába van jól optimalizálva a szoftver :\. Remélem valami élhető irányzat veszi kezdetét ezzel a rendszerrel, és nem arról van szó hogy a megmaradt nejlonzacskós kijelzőkkel és a recsegős hangszórókkal meg a többi szeméttel ki akarják fosztani Afrikát...

[ Szerkesztve ]

(#47) wesder válasza hagel (#22) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Indiában a piac több mint 50%-át a Xiaomi meg Samsung Androidos mobiljai teszik ki.

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#48) hors7on

hors7on
(újonc)

És mi az, amiben vissza van vágva az eredetitől? Ha ennyire pehelysúlyú, milyen korlátai vannak? (Lehet, hogy bétateszt a 9es verzió funkcióira? :P )

(#49) DonaldJames válasza hors7on (#48) üzenetére

DonaldJames
(tag)

Előfordulhat.

(#50) azbest

azbest
(PH! nagyúr)

hm, az android one is ilyen ígéretekkel indult, most meg 8 magos 4GB ramos telefonokon köszön vissza :)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.