Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Mr.Silkó #22 üzenetére

    Én az iPad-ek körül nézelődtem Telekomnál az elmúlt hónapokban... hát ott is borzasztó, mi ment. Vagyis még most is az megy. Néha kapnak pár darabot (tök random, hogy a 2020-as vagy 2021-es szériák egyikéből), és nagyon gyorsan el is kapkodják őket (de itt is tök random módon, olyan mintha minden vásárlót megkeverne ez az ellátási probléma).
    Végül egyelőre lemondtam új tab vásárlásáról, mert gyártótól függetlenül, kész káosz van (de az Applen-nél talán a legszembetűnőbb, mert viszonylag sok modelljük van a szegmenseben). Inkább megvárom mi lesz az idei első félév felhozatala.

  • doooo

    veterán

    válasz kalimist #18 üzenetére

    Ahogy eddig sem volt ennek relevanciája, úgy most sincs. Az egyik lefed minden létező kategóriát, a másik csak egyet (de abban ők adják el toronymagasan a legtöbb mobilt). Vagyis kettőt, mert ugye az Androidosoktól eltérően elég sokáig gyártják és forgalmazzák a modelljeiket (és azok idővel lecsúsznak a csúcskategóriából), vagyis most sem csak a 13-as széria elérhető. Így végső soron azért van nekik elég sok modelljük (tekintve, hogy milyen, relatív szűk szegmensben tevékenykednek).
    És a Q4 mindig az ő elsőségükről szól, már kb. 10 éve, minden más negyedévben meg a Samsung az első, ahogy éves szinten is. Ezekben sincs meglepetés.
    Ha van meglepetés az az, hogy a Xiaomi és a BBK abszolút megtorpantak. Holott őket érintette legkevésbé a globális ellátási hiány, meg kereskedelmi fennakadás (nyilván Kínában tudtak erősödni, amikor a Huawei eltűnt, de a Honor (új arcú Huawei) most újra felment egy bizonyos szintig, és megállította a másik kettőt). Ja és a Xiaomi is bemutatott legalább 60 készüléket egy év alatt, mégis jóval lemaradva a 3. a rangsorban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák