Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz bollokcs80 #8 üzenetére

    Az iStyle megoldásával inkább az a baj, hogy pont nem a környezetvédelemre meg egyéb dolgokra hajt, hanem a konzumidiotizmusra. Most kíváncsiságból megnéztem, hogy hogyan néz ez ki, (árakat nem, mert nem érint a sztori) de itt bérlésnél két lehetőséged van:

    - 1 évre bérelsz és utána kapod az aktuális telefont
    - 2 évre bérelsz és utána. ...

    Na most ennek szerintem az égvilágon semmi értelme. A 12 Minivel úgy telt el több, mint 1,5 év, hogy fel se tűnt, évente egy új telefon kb. olyan, hogy pont kényelmesen belakod, vagy kezded megismerni az új feature-öket és már mész is vissza az Andrássyra az újabb modellért.

    Ehhez képest a Fairphone ad 5 éves bérlési lehetőséget is, amivel együtt jár 5 év garancia és 5 év támogatás. Ez már egy teljesen más modell és már tetszik is. Az Apple-nél sem lenne rossz egy ilyen lehetőség.

    A két év még egy fokkal jobb, régen átlagosan úgyis két évente cseréltek az emberek telefont, de ma meg már ez is változik - nem véletlen ez a cikk is - hiszen semmi olyan újdonságot nem hoz egyik gyártó sem, hogy legyen értelme lecserélni a jelenlegi telefont. Mindig egy kicsivel jobb, mint az előd, de az előd is még bőven kiszolgál évekig. Akkor meg minek többszázezer Forintért lecserélni? Nekem is ez az első olyan telefonom, hogy egy év után nem kezdtem el nézelődni, hogy mi a helyzet egyéb fronton, mit hozott a 13-as széria, vagy éppen a Samsungnál van-e valami izgalmas, mert annyira bitang jó a telefon, hogy egyszerűen fel sem tűnt, hogy mennyi ideje van meg. A 14-es szériáról is amiket hallottam egyáltalán nem mozgatott meg. Lehet az is, hogy a korral jár, de én ezt a telefont addig fogom használni, amíg kap frissítéseket, aztán utána majd elgondolkodom azon, hogy mire lehetne majd lecserélni, de ez még évek múlva lesz.

Új hozzászólás Aktív témák