Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Petykemano #100 üzenetére

    Kicsit szerintem túlértékeled a jelenlegi társadalmi berendezkedést. Az ősemberek nem pénzért dolgoztak, mégis túlélték, hisz belőlük lettünk. Ha valaki nem jut be a felhőbe, az sem fog meghalni. Aztán hogy kinek lesz jobb, az nézőpont kérdése. De ez már erősen filozófiai kérdés. A megválaszolásához tudni kellene olyan dolgokat, hogy miért élünk, és miért pont ezen a világon, miért pont így. De a legfontosabb, hogy ki mit gondol a lélekről. Mert ha létezik lélek, ami elválaszthatatlan a testtől, akkor feltöltheted te a tudatodat a felhőbe, az onnantól nem egy emberi lény lesz, csak egy program.

    Továbbá az élet értelme is a fenti kérdésektől függ. Ha úgy gondolod, az életnek nincs értelme, akkor egyértelműen elképzelésed sincs a válaszokról. Pedig hiába nem tudhatjuk biztosan, legalább ötleteinek mindenkinek lennie kéne, hogy mi az értelme. Ki-ki vallása, vagy meggyőződése szerint. Mert attól, hogy nem tudjuk biztosan mi az, még 100%-ig biztos vagyok benne, hogy valami értelme és jelentősége van az életnek. Nem csak úgy véletlenül létezik a világegyetem, és benne az ember.

    Mellékesen jegyzem meg, hogy vannak konkrét elképzeléseim, hogy mi lehet ez az ok, de ezt ha érdekel, akkor privátban, mert megint be fognak szólni a túl sok offért.

  • ddekany

    veterán

    válasz b. #96 üzenetére

    A jó tanár az fontos, csak abban nem vagyok biztos, hogy annyira fontos, hogy fizikailag ott és akkor legyen. Videón is látszik, hogy úszik a vízen az olaj. Persze akkor is az a leghatásosabb ha tényleg ott van, mert az ember már csak ilyen szociális/fizikai lény, de viszont ez borzalmas drága ahhoz képest, mint ha egyszer fel lenne véve videóra, és utána akárhányszor akármikor le lehet játszani. Amit ráadásul meg lehet vágni (nem kell kivárni, amig ki megy a vízért, stb), stb. Nem lehet kérdeni közben, igen. De utána azért lehet, és annak a nyoma is megmaradhat (azaz nem kell ugyan arra 100x válaszolni).

Új hozzászólás Aktív témák