Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Timer #26 üzenetére

    Az egész önvezetés témakört sokan tévesen közelítik meg.
    Szabályozói oldalról nem akkor lesz racionalitása az önvezetésnek, ha az AI 100%-osan hibátlan, hanem ha azonos megtett kilométerre viszonyítva biztonságosabban vezet, mint egy átlagember.
    Onnantól ugyanis az önvezetés folyamatosan csak javít a baleseti statisztikákon még akkor is, ha esetenként olyan hibákat vét, amit ember normális körülmények között nem tenne. Az AI hibájából ugyanis az összes önvezető autó tanul, az emberéből meg még az elkövető is csak ritkán.
    Tehát egy ponton el fog jönni az az idő, amikor nem az lesz a kérdés, hogy engedjék-e az AI-t vezetni, hanem hogy engedjék-e az átlagembert.

    "Szerintem ennek az embernek azt se kéne elhinni, amit kérdez, igazi marketinges pojáca. A háttérben serénykedő emberei nélkül jó eséllyel már sehol nem lenne, de hát a pénzes elit zöme ilyen, a saját szemében a reggeli végterméke is arany(at) ér."

    Ez meg már nettó indulati hőbörgés.
    Nézd meg mondjuk az Everyday Astronaut csatornán a Musk interjúkat, amikor nem valami fogalmatlan újságíró kérdezi bulvár témákban, hanem részletekbe menően (űr)technológiai kérdéseket feszegetnek és találj még egy "marketinges pojácát" aki ennyire képben van, hogy mi történik a cégjeinél.
    Ettől még lehet Muskot utálni, de az eredményeit felesleges elvitatni, vagy más számlájára írni, mert amikor Musk bejelent valami lehetetlennek tűnő fejlesztést, akkor ugye nem a háttérben serénykedő embereit hülyézik le a mindent tudó fórumhuszárok, hanem őt magát, majd amikor szállítja az eredményeket, akkor már a háttérembereké az érdem.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Timer #26 üzenetére

    kpbendeguzzal értek egyet.

    Még egy vegyes rendszerben is minden egyes valamilyen szinten önvezető autó utcára kerülésével nő a közlekedés biztonsága.

    Én egyébként úgy látom, hogy Musk nagyon sokat tett a fejlődésért, még sok hasonló vállalkozó szellemű, potenciállal rendelkező figurára lenne szükség.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Timer #32 üzenetére

    A Starlink nekem sem tetszik, nagyon nem. De ezzel együtt is messze pozitívnak látom Musk tevékenységét.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Tuomas

    addikt

    válasz Timer #32 üzenetére

    Számodra személyesen milyen negatívumot jelent a Starlink?

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Timer #32 üzenetére

    "és az összes hasonlót, aki mások szellemi / fizikai munkájából él yuppie életet"

    Éljen a kommunizmus? Vagy hogyan kellene jól csinálni?
    Mellesleg pont Musk nem él fényűző életet. (Nem mintha az én tisztem lenne védeni Musk karakterét, csak az ehhez hasonló demagóg kijelentésektől feláll a szőr a hátamon.)
    Amúgy konkrétan mi a bajod azzal, ha a világ jelenleg lefedetlen területeire is eljuttatják a nagy széles sávú netet?

  • Tuomas

    addikt

    válasz Timer #26 üzenetére

    Érdemes kiállni a szabad ég alá, és órákat eltölteni ott. Szabad szemmel való észleléshez úgy ámblokk az összes mesterséges égitest (műholdak - nem csak Starlink, Nemzetközi Űrállomás, Kínai Űrállomás) inkább hozzáadnak élményt, mint elvesznek szerintem, hiszen ha elhúz valami felettünk azt külön élmény megcsodálni és esetleg párhuzamosan nézni, hogy mi is az pontosan. Az égbolt többi csillaga pedig ugyan úgy megcsodálható, mint eddig. De ez csak az én véleményem, tapasztalatom. :B :R

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Timer #44 üzenetére

    A Starlink szerintem is tök felesleges (meg az összes többi hozzá hasonló űrinternet projekt), Musk csakis azért foglalkozik a Starlinkkel, mert annyi pénzt kapott rá az amerikai kormánytól, amely pénzmennyiség nemhogy a Starlink műholdakról, nemhogy a Holdról, de még a Jupiterről is látszik :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Timer #39 üzenetére

    "szeretném, ha az égbolt az unokáim számára is pontosan azt az égboltot jelentené, amit nekem jelent, vagy a nagyszüleimnek jelentett"
    Ha a komplett 40ezres Starlink hálózat kiépülne (jelenleg 12000-re van engedélyük), akkor sem haladna át Magyarország teljes területe felett egyidőben 8-nál több, tehát az éjszakai égbolt látványa az utolsó, ami miatt bárkinek aggódnia kellene.
    Ha emellé minden nagyobb nemzet fellőné a saját hálózatát, az se jelentene lényegi változást legfeljebb 8 helyett 16 vagy 32 lenne.
    Persze első hallásra több tízezer műhold soknak tűnik, de kb. olyan nagy területen szórják szét őket, mintha a Föld teljes felszínén egyenletesen szétosztva leparkolnának ennyi autót és a parkolóhelyek miatt paráznánk.

    "Semmi baj, lapozz tovább, nem kell egyetértenünk."

    Nem meggyőzni akarlak, csak a demagóg, hangulatkeltő kijelentéseket nem szoktam válasz nélkül hagyni, nehogy úgy tűnjön, hogy az az általános vélekedés, mert hogy nem érkezik rá ellenvélemény.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Timer #51 üzenetére

    van néhány olyan húzása, ami szimpatikus lehet az átlagember számára is

    Viszont ha valaki feljebb emelkedik egy átlagos amerikai Trump szavazó szellemi színvonalához képest, akkor azért vannak kérdőjelek jócskán Muskkal kapcsolatban :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Timer #51 üzenetére

    Az nem vélemény kérdés, ha azt állítod, hogy valaki mások szellemi munkájából él yuppi életet. Ez egy konkrét állítás, amit indokolnod kellene, de nem teszed, mert abban bízol, hogy általában a hasonló demagóg benyögéseket érzelmi alapon úgyis támogatja a többség. Ezért fontos, hogy legyen ellentétes álláspont és hangozzanak el az állítást alátámasztó vagy cáfoló érvek és a vita vagy kerüljön át racionális alapokra vagy egyértelműen derüljön ki, hogy valójában konkrétumok nélkül, érzelmi alapon vagdalkozol.

    Hogy egyébként ki szereti Muskot és ki nem, na az valóban vélemény kérdés és felesleges azzal szalmabábozni, hogy ha valaki elutasítja a tartalom nélküli indulati beszólásokat, az csak Muskot istenítő rajongó lehet. Ez ugyanis már önmagában érvelési hiba, mert azzal próbálod cáfolni a másik érvelését, hogy ki mondja és miért.

  • Tuomas

    addikt

    válasz Timer #55 üzenetére

    "Gondolom, emberünk épp úgy ért a műholdakhoz, a rakétákhoz, az elektromos autókhoz, a blockchainhez, a social media-hoz, és még a jó ég tudja, mihez, és véletlenül sem mások szellemi tőkéjéből él."
    Jól gondolod, mert mérnök. Ha nem a szennymédiából tájékozódsz és nézel szakmai videókat is (Tim Dodd - Everyday Astronaut neve már elhangzott) ott meg is győződhetsz erről.

    We were here

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Timer #55 üzenetére

    Ez már haladás, mert nem csak benyögsz egy állítást, amit az információs buborékodban axiómaként szokás kezelni, hanem próbálsz hozzá konkrétumokat is rendelni.

    " aki brahiból kilövi a saját autóját az űrbe"

    A Falcon Heavy első tesztrepülésénél raktak be mass simulatornak egy Tesla-t. Fizetős payload-ot nem vihetett, mivel senki sem kockáztatta, hogy a több százmilliós műholdja az óceánban köt ki, elég a légkörben vagy hibás pályára áll egy kísérleti űreszköz nagyon is valószínű meghibásodása miatt.
    Tehát a Falcon Heavy-be kellett rakni valamit, aminek megvolt a kellő tömege és bizonyítani tudta a leendő ügyfelek számára, hogy az eszköz képes a megadott pályára állítani. Az a valami volt egy Tesla mert ha már tök mindegy, hogy mit lőnek fel, akkor miért ne használják ki a kilövés PR értékét?
    Tehát baromira nem brahiból lőtték ki a Tesla-t, hanem kihasználták az ingyen reklám lehetőséget.

    "élő adásban füvet szívva osztja az észt"

    Először is pontosan ugyanannyi joga volt betépve osztani az észt, mint bármilyen más USA állampolgárnak abban az államban. Másodszor ez mitől is "yuppie életmód, amit mások szellemi tőkéjéből finanszíroz"? Mert ugye az eredeti kérdés ez volt és nem az, hogy fel tudsz-e sorolni további hangulatkeltő kijelentéseket Muskkal szemben.

    "Gondolom, emberünk épp úgy ért a műholdakhoz, a rakétákhoz, az elektromos autókhoz, a blockchainhez, a social media-hoz, és még a jó ég tudja, mihez, és véletlenül sem mások szellemi tőkéjéből él."

    Válasszuk külön a témaköröket.

    1. Amihez értenie kell:

    Musk a Tesla CEO-ja és a SpaceX főmérnöke.
    Hogy Musk ért-e az elektromos autózáshoz és az űrtechnológiához, azt nehéz a Tesla és a SpaceX sikereinek fényében elvitatni.
    És mielőtt újra futnánk a szokásos "de a munkát mások végzik helyette" köröket, had idézem a korábbi érvemet:
    "amikor Musk bejelent valami lehetetlennek tűnő fejlesztést, akkor ugye nem a háttérben serénykedő embereit hülyézik le a mindent tudó fórumhuszárok, hanem őt magát, majd amikor szállítja az eredményeket, akkor már a háttérembereké az érdem"
    Azt meg remélem nem kell magyarázni, hogy felsővezetőként mérnöki kérdésekben napi szinten döntéseket hozni valódi mérnöki tudást igényel és a döntéseknek valódi ráhatása van a projekt sikerességére.

    2. Amit ezeken felül nyilatkozgat, tweetel, stb.:

    A blockchain, a social media, és a jóég tudja mi még, amivel kapcsolatban elmondja a privát véleményét pedig nem több, mint - by definition - privát vélemény, amit ugyanúgy jogában áll neki is elmondani, mint bárki másnak. Ezekkel persze lehet egyetérteni vagy nem, de ez semmivel sem támasztja alá az állításaidat a yuppie életmódról, vagy hogy mások szellemi teljesítményéből élne.

    "Az meg, hogy horror pénzekbe kerülő, polgárpukkasztó baromságokat csinál, ha kedve úgy tartja"

    Ha ez alatt a Tesla kilövést érted, arra feljebb már válaszoltam, ezen felül konkrétan milyen horror pénzekbe kerülő, polgárpukkasztó baromságokat csinál?

    "De hogy legyen egy jó napod, direkt Neked leírom: egy demagóg f@sz vagyok, aki rühelli Muskot és az összes többi egocentrikus bohócot."

    Hogy Te milyen vagy és hogy kit rühellsz vagy kedvelsz, az az érveid igazságtartalma (pontosabban azok hiánya) szempontjából irreleváns.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Timer #60 üzenetére

    "Ahogyan abban is, hogy minden az Ő érdeme a cégeinél. "

    Ez szalmabáb érvelés. Annak a cáfolata, hogy mások szellemi teljesítményéből élne nem jelenti azt, hogy minden egyedül az ő érdeme lenne. Én azt próbáltam bizonyítani, hogy x != 0 nem pedig hogy x = inf.

    "Felesleges rongyrázás volt, és ez nem tetszik. "

    Tehát szerinted az, hogy egy általa vezetett cég termékét sikerült a világ vezető híradóiba bejuttatnia elenyésző extra költségek mellett felesleges rongyrázás?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Timer #75 üzenetére

    Elsőre is értettem, csak mivel az indulataid racionalizálására gyűjtögeted az érveket, azok sorra elhasalnak, ha összevetjük őket a valósággal.

Új hozzászólás Aktív témák