Hirdetés

2018. augusztus 17., péntek

Gyorskeresés

(#1) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

Asszem akkor a Samsung ramos kártyák lesznek a jobbak bányászásra. ;)

Szerk: Ennek a témának nem az alaplapok, hanem a videókártya témák között lenne a helye.

[ Szerkesztve ]

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#2) Dare2Live válasza Yutani (#1) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Ezek a vga+ram arak tenyleg ki fogjak nyirni a pc gamer vonalat.

Egy ps4 pro 99. Annyibol egy 1060 nem jon ki.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#3) BMW001 válasza Dare2Live (#2) üzenetére

BMW001
(PH! nagyúr)

Ki.... Fanatikusok maradnak meg a vonalon. Most ha PC -vel 4k -ban akarsz jatszani, akkor az 260-280k -ba kerul, es ez csak a VGA. Sokkolo, tekintve, hogy par eve mennyiert mentek a top VGA-k.

RIP Bud Spencer - "Az angyalok is esznek babot"

(#4) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Az jó, de lesz hozzá végre kártya is? :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Petykemano

Petykemano
(őstag)

Samsung 10nm, 16Gb
Hynix 20nm, 8Gb és a 20mm új és most áll üzembe.

Nem kicsit van lemaradva. Vagy ez csak valami siettetett mérnöki mintapéldány felhozatal mutatóba?
Vajon az nvidia miért a hynixszel szerződött le? Lehet, hogy csak azt rakták ki a katalógusba, amit az nvidia nem vásárol fel?

(#6) Dare2Live válasza Petykemano (#5) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Honnan veszed a samu 10nmet?

Ez ram

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#7) Dare2Live válasza BMW001 (#3) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Hagyjuk 4kt. Sima Fhd. egy 1080 6gb 130+k.

ps4 pro 99k.

[ Szerkesztve ]

(#8) Sinesol válasza Dare2Live (#7) üzenetére

Sinesol
(őstag)

Egy PC-vel összehasonlitva elég kevés lehetőség van a PS-ben, szóval nem is értem mi értelme összehasonlitani a kettőt. A játék az egy dolog, de mellette ezernyi más dolgot is tudsz csinálni PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#9) RareParrot válasza Sinesol (#8) üzenetére

RareParrot
(senior tag)

Ez inkább arról szól, hogy PC + konzol olcsóbb mint egy PC dedikált középkategóriás VGA -val.

(#10) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Ez ilyen szegény ember gddr6-ja?

(#11) RareParrot válasza Dr. Akula (#10) üzenetére

RareParrot
(senior tag)

Ez az NV gddr6 -ja.

(#12) Keldor papa válasza Sinesol (#8) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

#2: "Ezek a vga+ram arak tenyleg ki fogjak nyirni a pc gamer vonalat."

PC Gamer vonalról beszéltek, és arról is van szó. Azt meg tényleg kinyírják ezek az árak.

(#13) Dr. Akula válasza BMW001 (#3) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Konzolon se játszol 4K-ban, max felskálázott kamu4K-ban, azzal meg ugye kitörölheted. Ott is kéne a teljesítmény, ami már a kezdetekkor see volt meg, így a sima fullHD is kihívás volt a PS4/X1-nek. A Pro meg nem annyival erősebb hogy elbírná akárcsak a 4K felét is. Persze pasziánszban lehet.

Meg aztán ott a sok pc only game, amire a konzol akkor se alternatíva ha ingyen adják.

Viszont a gépfejlesztésről leszoktatja az embereket, inkább kivárnak, főleg hogy prociban sincs fejlődés, a játékok se igénylik, meg amúgy is középkategóriára céloznak. 4K-ra meg marad a kivárás. Asszem nálam is ellesz még egy darabig az 1080 SLI, 3 kilóért a tököm se fog Ti-t venni (pláne nem SLI-ben), örülök hogy 2 évew bevásároltam, most van mivel kihúzni a nemtom meddig. Amíg be nem csődöl a bitcoin. Remélem sok ország jól betiltja, csődbe megy az összes nyerészkedő, és ismét lehet hardvert kapni a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#14) kissati66 válasza Dare2Live (#6) üzenetére

kissati66
(lelkes újonc)

(#15) Dr. Akula válasza RareParrot (#11) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Miért pont az övék? Ők is vehetnek Samut.

(#16) RareParrot válasza Dr. Akula (#15) üzenetére

RareParrot
(senior tag)

Mert a Hynix a fő partnerük. Gondolom tőlük veszik majd a legtöbbet.

(#17) zsolti1debre válasza RareParrot (#9) üzenetére

zsolti1debre
(tag)

de pc-re olcsobban tudsz jatekot beszerezni (...innen-onnan,nem firtatjuk...) mint konzolra.

(#18) And01 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére

And01
(fanatikus tag)

Elvileg ők látják el az nvidia-t [link]

(#19) Pete55555 válasza Dr. Akula (#13) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

Ezért kell Nintendo Switch-et venni. Ugyan nincs olyan HW benne, de az ötlet + tartalom sokkal jobb.

Mondom ezt úgy, hogy eddig azt is hülyének tartottam, aki kitalálta/vette/eladta/játszott konzolon ("enyhe" túlzással persze)

...Szeretem leracsniztatni...

(#20) REIT

REIT
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Tudnám miért jó ez a kapkodás... :U iparág szinten :(

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#21) Televan válasza Dare2Live (#2) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Most még annyi,de ha készlethiány lesz belőle az is hamar 200.000 körül lenne. ;]

Amúgy aki most fejleszt videokártyát, annak +100.000 kell a pulton hagyni,és ezt már tőlünk nyugatabbra és a tengerentúlon is megérzik.Nem tudom hogy a GDDR6 -os kártyák mennyit fognak ezen a helyzeten változtatni,de szerintem nem sokat.Egye több PC -s mondja hogy elég és inkább bevállalja a konzolt átmenetileg,még ha jóval kevesebbet is kap érte grafikában/játékélményben.

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#22) myckie2 válasza zsolti1debre (#17) üzenetére

myckie2
(senior tag)

Sok játék nem olcsóbb, ezen kívül a konzolnál el tudod adni a játékot ha már nem kell, de ez PC-n sajnos nem.

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#23) Thryash

Thryash
(tag)

Nagyon rástartoltak a a témára...

"A galaxis békéjének, és biztonságának megszilárdítása érdekében úniónkat új alapokra helyezzük! Neve mától Első Galaktikus Birodalom! A rend, és a biztonság birodalma!"

(#24) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az Nvidia miért ezekkel a szerencsétlenekkel szerződött le:F? Később hoznak ki gyengébb, kisebb kapacitású terméket:(

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#25) kolopele válasza BMW001 (#3) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Jól mondod. Én 260 - ért vettem még az 1080 Ti - t, de ha azt nézem hogy most egy 1070 eléri a 240 ezret is, hát.................

(#26) b. válasza Pete55555 (#19) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

+1

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#27) b. válasza t72killer (#24) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Felső házba HBM lesz, alatt meg tökéletes választás. Az sem mindegy mennyiért kapják ezeket a ramokat, Samu gondlom meg is kéri az árárt a gyorsaságnak és ha igazak a pletykák lesz 12-24 GB os verzió is GDDR6 ból Nvidiánál. Mai árak mellett egy kártya árának a felét ki fogják tenni a ram modulok...

kolopele:
2016 őszén GTX 1060 (MSI) 94 K volt. Most 117 K,másfél év használat után eladhatnám, amennyiért vettem, ha fiam nem használná nagy megelégedettséggel.
GTX 1070 van most a gépemben, 138 K ért vettem, most az 1060 megy annyiért.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#28) t72killer válasza kolopele (#25) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Lassan eladhatod és realizálhatod a karin az árfolyamnyereséget;]

(#29) kolopele válasza t72killer (#28) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Nincs mit vennem még helyette.

(#30) Sinesol válasza b. (#27) üzenetére

Sinesol
(őstag)

140-150k-ért van most is 1070, 100k környékén meg 1060 6Gb, szóval nem latom azt a hatalmas ugrást árban. Amazonos árakat néztem, én utobbi időben onnan vásárlok.

Még reklamáció előtt megemlítem, hogy se áfa, se vám, semmi plusz költség nincs és a szállítás is nagyrészt ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#31) b. válasza Sinesol (#30) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Én Magyarországon vettem Iponba, a GTX 1060 karit 94 ezerért, nem is a legrosszabb verziót szerintem az MSI Armort.És másfél éve.Most ugyan ott a legolcsóbb GTX 1060 6 GB 131 ezer.[link]
Nem tudom mit akarsz a kommentedből kihozni ,de brutál elszállt árak vannak.ha ezt nem látod akkor jó neked...

[ Szerkesztve ]

(#32) kolopele válasza b. (#31) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Ráadásul ez az Asus csak 1050 Ti - nél csendes, feljebb már kisebb szélgéppé válik terhelésnél, volt szerencsém egy 1070 - est hallani belőle.

(#33) 0P1 válasza zsolti1debre (#17) üzenetére

0P1
(fanatikus tag)

Ha warezra gondolsz, az éppenséggel kezd meghalni PC vonalon is, tavaly október óta , a CoD WW2 és a Wolfenstein2 óta nem jött ki crack egy AAA játékra se, hála a Denuvo 4.7-nek, ami egyelőre törhetetlennek bizonyult.

(#34) Dr. Akula válasza And01 (#18) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Az gáz. Mondjuk biztos jobb ez is mint a GDDR5X, de ennyi pénzért már miért nem a jobbik kerül bele.

(#35) yericho800

yericho800
(lelkes újonc)

Szia. Igen ha letöltöd.... tény,h pc olcsóbb a játék... de konzolon nem játszol pl stalker misery 2.2 vagy bármilyen moddal... már bánom én is,h nem vettem egy 1080 ti mig volt itt is 210k körül... 1070 gaming x van 16gb corsair vengeance red led 3000mhz meg egy 6600k 4.2ghz... full hd bőven elég ez a setup! 4k még értelmes játék sincs! Cs:go vagy pubg? Minek jatszam 4k full hd azok a játékok boven.megfelelnek! Amit érdemes lenne grafo miatt 4k játszani azt meg már kipörgettem.. "witcher"pl. Szal konzolom is volt! Ps4 vettem csak a bloodborn meg a last of us miatt. De nekem kifojt a szemem a 30fps miatt... the order... vicc volt az a fps ami az a játék alatt ment! Én maradok a pc full hd high érába! Jó a konzol!! Ha van.4k tévéd akkor megveszed a pár exkluziv cim miatt azt cső! 4k még gyerekcípőben van bőven!

(#36) 0P1 válasza Dr. Akula (#13) üzenetére

0P1
(fanatikus tag)

"Konzolon se játszol 4K-ban, max felskálázott kamu4K-ban, azzal meg ugye kitörölheted. Ott is kéne a teljesítmény, ami már a kezdetekkor see volt meg, így a sima fullHD is kihívás volt a PS4/X1-nek. A Pro meg nem annyival erősebb hogy elbírná akárcsak a 4K felét is. Persze pasziánszban lehet."

One X-ről szándékosan feledkeztél meg. Az elég erős igazi 4K+HDR-hez, és jönnek is szépen sorban a 4k + HDR Xbox One X Enhanced cimek.

(#37) torma1981 válasza Sinesol (#30) üzenetére

torma1981
(PH! addikt)

Te a 2 hónapos árakat nézed? Nézd már meg a mostani frisseket. Mindjárt nem mondasz ilyet.

(#38) REIT válasza torma1981 (#37) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Most néztem én is rá.
1060 strix 135k
1070 strix 220k

:Y Mi történt?? Ennyire nincs készlet? :F :F :F

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#39) Pete55555 válasza REIT (#38) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

1070 220-ért?

Lof*sz. EZT NÉZD MEG!!!!

:DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#40) 0P1 válasza REIT (#38) üzenetére

0P1
(fanatikus tag)

de elszálltak az árak, még jó, hogy novemberben vettem 1060 6 GB mini ITX-et 95-ért, most ugyanez 130 lenne, ez kárpótol némileg azért, hogy a szintén akkor vásárolt Ryzen 1700X-em meg 20k-val olcsóbb lett azóta :D

[ Szerkesztve ]

(#41) lezso6 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)

A lényeg az ár, ez a verseny miatt sokkal olcsóbb lesz a GDDR5X-nél.

Titan V100-nak 652 GB/s sávszéle (1.7 GHz HBM 3072 bit) van 5120 számoló mellé.

Vegyünk mondjuk egy 3584 számolós kártyát (kb ez lesz a "GTX 2080"), annak kb 450 GB/s sávszél kéne a V100 alapján.

Emellé 384 bites busszal 12 db GDDR6 memóriachip kerül. Hynix-től kaphat 14, 12 és 10 Gbps lapkákat, melyek lapkánkénti teljes sávszélessége 56, 48 illetve 40 GB/s. Ezekből 12 db-bal összesen 672, 576 illetve 480 GB/s sávszél hozható össze. Ez simán elég.

Persze ha 256 bites busszal akarja ezt összehozni, akkor lehet kell a samsung, mert a Hynix 14 Gbps lapkáival csak kb 448 GB/s-t tud összehozni, ami talán épp elég, míg a Samsung 18 Gbps-osakkal 576 GB/s is elérhető.

Na még ott van még a kapacitás, ugye a Hynix feleakkorát kínál csak, így max 16-24 GB lehet, míg a Samsungéval 32-48 GB.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#42) Yutani válasza 0P1 (#40) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Itt a HA-n 97-ért most 3GB-os 1060 van. Nevetséges.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#43) b. válasza REIT (#38) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Elkezdték vinni a bányászok az NV-t is sajnos. újabb Kriptovalutához már jól teljesít ez is. :( :(

Némi garanciával sikerült vennem egy GTX 970 karit pár hete 58 K ért egy kollégám gépébe. Akkor gondolkoztam, megérte e. Most már nem kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#44) MatyeeAM2 válasza Pete55555 (#39) üzenetére

MatyeeAM2
(senior tag)

Ezek betegek! 2 fizet 1et kap? :W

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#45) Thryash válasza b. (#43) üzenetére

Thryash
(tag)

Komolyan ez már nevetséges... De ilyenkor mindig azt remélem, hogy akiknek ez köszönhető, azok előbb-utóbb akkorát buknak, hogy a gatyájuk rámegy... :W

[ Szerkesztve ]

"A galaxis békéjének, és biztonságának megszilárdítása érdekében úniónkat új alapokra helyezzük! Neve mától Első Galaktikus Birodalom! A rend, és a biztonság birodalma!"

(#46) b. válasza Thryash (#45) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Már a cégek nyomathatnák a direkt kimeneti port nélküli bányász karikat,de hát nekik ez üzlet így is, mindegy ki veszi meg őket. :(
Már előre félek 2-3 év múlva milyen állapotú kártyák lesznek forgalomba a használt piacon, hisz ezek 0/24 mennek a legtöbb esetben nem kis teljesítményen.

[ Szerkesztve ]

(#47) electrodoki válasza Dare2Live (#7) üzenetére

electrodoki
(fanatikus tag)

1080 6Gb???? Azt jól elraktad :DD

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#48) t72killer válasza b. (#46) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

A coinok algoritmusa a baj, szándékosan csinálják olyanra, hogy ASIC-al ne legyen bányászható, mint pl a BTC. Ennek is köszönhető végérvényben, hogy a kriptók bányászata olyan sok energiát igényel globálisan. Sajnos semmilyen szabályozó erő nincs, hogy pl holnaptól csak ASIC-al is bányászható coinokat fogadnának el.

(#49) Thryash válasza b. (#46) üzenetére

Thryash
(tag)

Hát kihívás lesz rendes állapotban lévő kártyát találni :c

(#50) torma1981 válasza b. (#46) üzenetére

torma1981
(PH! addikt)

Ha van rá garancia kit érdekel? Tönkre megy cserélik,javítják stb. Addig szerintem nincs para.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.