Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elektrotank

    tag

    válasz flymi #37 üzenetére

    Ilyennel én is találkoztam nem rég. Olyan 75-80-as tempó, megkezdtem az előzést, de rögtön kapcsolt az úr/hölgy és a kis Punto diesel rögtön kormolt :DDD Bár utána csak azért is elmentem mellette, igaz nem túl szabályosan :U Mondjuk az félelmetes volt, hogy mivel kanyarodott az út, mikor mögötte voltam, a kocsijának egy része átlógott a szembejövő sávba, miközben jött szembe autó, mindez sötétben. Nem emlékszem pontosan, lehet visszahúzódott a saját sávjába, de az is lehet, hogy a szembejövő húzódott le jobban. Őszintén megmondom, nem pont erre figyeltem, de egy ilyen pillanatra emlékszem...

    D1Rect: Őszintén? Szerintem ezzel mindenki így van, elnézve, hogy sok-sok autósnak hiányzik egy-egy lámpája.

    Lord Myn, Lalikiraly: akkor jó! :K

    De beszélhetnénk arról is, hogy a nappali menetfény egy része rosszul van bekötve a régebbi autókon, amiken eredetileg nem volt. Az újaknál gondolom nincs ilyen probléma (ha gyári). Arra gondolok, hogy amikor fel van kapcsolva a tompított fényszóró, akkor a nappali menetfénynek ki kéne kapcsolnia. Legalábbis tudtommal.
    (bár, mintha egy újabb autón láttam volna nem rég nappali menetfényt sötétben, vagy ködlámpa lett volna? Mert így nézett ki inkább: [link]. Vagy le vagyok maradva és ebből is van ködlámpás verzió :U ?

    A másik az indokolatlan ködlámpa használata. Minimális ködképződésnél már úgy használják, mintha életük múlna rajta, holott inkább elvakítják a szembejövőt. Van, amikor tiszta időben kell négyszemű autókkal farkasszemet néznem, nem épp kellemes a szemnek.

    Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Új hozzászólás Aktív témák