Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    a kerékpárutakat csak lakott területen kívül vehetnénk vele igénybe, egyébként az úttesten kellene vele közlekednünk

    Ez nem igaz az én értelmezésem szerint, de javítsatok ki ha tévednék!

    1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendeleta közúti közlekedés szabályairól

    Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

    54. §
    (1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.
    .......
    (8) Az (1) és a (3) bekezdésben, a (4) bekezdés b) pontjában, valamint a (7) bekezdés b)-f) pontjában foglalt rendelkezéseket a segédmotoros kerékpárok - a quad és a mopedautó kivételével - közlekedésére is alkalmazni kell azzal, hogy
    a) lakott területen a kerékpársávon segédmotoros kerékpárral közlekedni,
    b) kétkerekű segédmotoros kerékpáron utast szállítani,
    c) segédmotoros kerékpárhoz utánfutót kapcsolni
    nem szabad.

    1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez

    I. Az úttal kapcsolatos fogalmak

    f/1. Kerékpársáv: az úttesten útburkolati jellel kijelölt - kerékpárosok egyirányú közlekedésére szolgáló - különleges forgalmi sáv.
    h) Kerékpárút: jelzőtáblával kerékpárútként megjelölt út.

    Tehát a fentiek alapján kerékpárúton lehet közlekedni ezzel a rollerrel, hiszen a teljesítménye meghaladja a 300W -ot így segédmotoros kerékpárnak minősül. Amúgy elég abszurd és nem is értem, hogy a kerékpársáv miért tiltott terület ha a kerékpárút és az úttest nem az.

    @Tschubi
    Egyébként én is ülve használnám, de nem közúton. Ott sebességtől függetlenül életveszélyes szerintem. És dicséretes, hogy ti bukóban nyomjátok!

    A bukósisak nem opcionális, hanem kötelező, ahogy a jogsi is. Az úttest használata ennél a rollernél nem választás kérdése, amennyiben kerékpárút nincs, azt kell használnod mert a járda nem játszik a segédmotoros kerékpárnál. Amennyiben városi közlekedésre szánod, érdemes ezekre figyelni mert a rendőrök rápörögtek és pikkpakk megvan a bünti.

Új hozzászólás Aktív témák