Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz M@cika #9 üzenetére

    Ugyanezekről a tapasztalatokról tudok én is beszámolni. Már egy ideje kialakult nálunk az a gyakorlat, hogy ha valahol avast-ot látunk egy gépen, akkor azt el is távolítjuk azonnal.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Alteran-IT #20 üzenetére

    "Aki meg azt mondja, hogy a Windows Defender ingyen ugyan azt a védelmet nyújtja, mint egy normális vírusírtó, az valószínűleg sem a Defender, sem a komolyabb vírusírtó és tűzfalszoftverek képességeivel nincs tisztában."

    Tehát akinek más a véleménye vagy mások a tapasztalatai mint neked, az nyilván nem ért hozzá. :F

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Alteran-IT #24 üzenetére

    Én főképp vállalati IT-ban mozgok, ne vedd sértésnek, de több multicégnél is Defender-t használnak például, ezek alapján nyilván senki nem ért hozzá elég mélyen rajtad kívül. Értem a mondandód, de a megfogalmazás inkább nagyképűségnek hangzik.

    Te most arra alapozva érvelsz a 3rd party vírusirtók mellett, hogy időseknek felraktad és lám, egyből meg voltak védve, nem lett vírusos a gép. Miközben szerintem vannak itt nagyon sokan, akik szintén csináltak már másoknak gépet, családnak, nagyinak, szülőknek stb. és más tapasztalataik vannak.

    Lehet például, hogy ha csak böngésznek egy gépen, akkor abban az egyben jól teljesít egy 3rd party védelem. De az élet és a számítógép használat nem csak ennyiből áll és sokan meg pont azt tapasztalják, hogy a Avast meg az ESET meg a többi mondjuk random blokkolgat valid hálózati kapcsolatokat, szolgáltatásokat stb. mert fals pozitívan veszélynek érzékeli.

    ESET-el kapcsolatban egészen konkrét példa is beugrott tavalyról, egyik ügyfelünk fizetős verziót használt és majd egy évig nem tudta megoldani nekik az ESET support, hogy hibátlanul működjön (egy játékfejlesztő cégről van szó), folyamatosan blokkolgatta random a különféle hálózati szolgáltatásokat, kommunikációkat. Helyszínre is kiment mérnök, ő sem boldogult. Végül feladták és elengedték az egészet.

    Ha ez nálad hitbéli kérdés, akkor nyilván nem érdemes érvelni, én csak annyit kérnék, hogy ne tudatlanozz le másokat azért, mert eltérőek a tapasztalataik vagy másképp gondolják mint te. Amúgy csak viccből rákerestem, hogy mégis hol áll a Defender a tesztekben, nekem nem tűnik horrornak az objektív mérés alapján sem. Nyilván a személyes tapasztalataim szerint sem az, de ez persze szubjektív.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Alogonomus #36 üzenetére

    "A linkelt oldal mögötti cég - bár ultraprofinak állítja be magát - csak egy sima magánszervezet,..."

    Mint írtam, csak kíváncsiságból rákerestem nem végeztem oknyomozást, hogy ki áll az oldal mögött, kár rajta pörögni. De él bennem a gyanú, hogy bármilyen tesztet is nézel, mindig lehet mögötte találni "valakit", ha hatóság lenne mögötte, akkor meg azokat is biztos lefizették... :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    Ha már ennyire belementünk a témába, akkor mindenekelőtt egy fontos dolgot érdemes tisztázni. A biztonság - mint olyan - egy roppant összetett gépezet, aminek csupán egyetlen csavarja a vírusvédelem. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy egy "jó" vírusvédelem vagy tűzfal szoftver "megvéd". Az igazság az, hogy nem ezen múlik vagy pontosabban fogalmazva nem csak ezen. Ajánlom e témában például Sh4dow kolléga blogját (ha már itt írogat :D ).

    Azon is kár késhegyre menő vitát folytatni, hogy melyik gyártó szoftvere a "megbízható" vagy melyik a "legjobb". Egyrészt ezek a szoftverek mind azért készülnek, hogy megvásárolják, hogy profitot termeljenek, így minden gyártónak elemi érdeke, hogy a különböző tesztekben minél jobb helyen szerepeljen. Ezt pedig minden létező módon igyekszik elősegíteni. Ne legyenek illúziók, tudjuk jól, hogy minden "független" tesztet fenntartásokkal kell kezelni, de nem csak emiatt, hanem azért is, mert egy vírusvédelem vagy egy tűzfal teljesítménye objektíven nem mérhető. Attól függően fog változni az eredmény, hogy hogyan állítod össze a tesztet.

    Másfelől sokkal több múlik a felhasználói viselkedésen. Példaként hozhatnám apukámat - ha már a nyugdíjasokra hivatkoztunk - , aki 78 évesen (és még csak nem is power userként) egy Windows 10-el és a beépített Defenderrel nyomul az információs szupersztrádán és csodával határos módon évek óta mentes a gépe a fertőzésektől.

    Ráadásul - legyünk őszinték magunkhoz - igazából fingunk nincs róla, hogy egy adott szoftver pontosan mit is csinál, hova szivárogtat adatot, milyen sebezhetőségek vagy hátsó kapuk vannak benne. Csak a példa kedvéért említeném a Kaspersky esetét, ami ugye általánosságban egy jól csengő név volt a piacon, ennek ellenére a Nemzeti Kibervédelmi Intézet figyelmeztetése kicsit kijózanító.

    Szóval szerintem ez egy hitvita leginkább. Nekem ezzel voltak jó tapasztalataim, akkor ezt istenítem, a másiknak meg azzal voltak rossz tapasztalatai akkor meg azt szapulja. De nem hiszem, hogy az itt karakán véleményt formálók közül túl sokan lennének, akik is visszafejtették volna bármelyik termék kódját és utána rendelkeznének azzal a szakértelemmel is, hogy kielemezzék. Vagyis érdemi információkkal nem rendelkezünk ahhoz, hogy az alapján foglaljunk állást. Ez hitvita leginkább. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák