Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Juhaszatti #17 üzenetére

    Én is foglalkozok szervizeléssel és nekem is Kaspersky-m van és másoknak is azt ajánlok, illetve telepítek (vagy néha még F-Secure) és eddig még nem volt olyan probléma, hogy a Kaspersky csak úgy magától megbolondult volna és drivereket tett karanténba, ott valószínűleg más probléma volt, de inkább nem is térek ki rá.

    Aki meg azt mondja, hogy a Windows Defender ingyen ugyan azt a védelmet nyújtja, mint egy normális vírusírtó, az valószínűleg sem a Defender, sem a komolyabb vírusírtó és tűzfalszoftverek képességeivel nincs tisztában. Volt pár eset, mikor azt mondtam, adok egy esélyt annak a sz@rnak, azonban pár hónap múlva visszahozták a gépet tele vírussal úgy, hogy ha már betöltött a Windows, nem tudtál rajta semmit elindítani jogosultsági és egyéb hibák miatt, külső rendszerrel és vírusírtóval ellenőriztem is, tele volt vírusokkal a gép, úgy hogy újratelepítés lett belőle, majd Kaspersky Internet vagy Total Security, azóta sincs egyik géppel sem probléma, a vírusírtót és a tűzfalat is csak egyszer kell normálisan konfigurálni és nem okoz semmiféle problémát az egyszerűbb felhasználóknak sem, a profiknak meg amúgy sem, csak legtöbb esetben az a baj, hogy átlag user feltelepíti a komolyabb védelmi szoftvert, az ugye a nyitott Windows tűzfalon elég sok mindent lezár, meg ilyesmi és halvány lila fingja sincs, hogy egyébként is hogy kellene mondjuk portot nyitni vagy ilyesmi, így inkább törli a védelmi szoftvert, visszaállítva a gyakorlatilag nulla védelmet nyújtó alapbeállításokat a tűzfalon és ugye minden probléma megoldva, mert újra működik minden anélkül, hogy bármit is kellene csinálnunk, csak cserébe tárva nyitva van a Windows-unk mint a k.... picsája, ez a probléma, de az egyszerűbb embereknek nem probléma, mert úgy sem értik mi a probléma, viszont így könnyebb nekik a mindennapi netes tevékenységeket végezni és ha beújjítanak valamit (pl. Távoli asztal), elég csak a router "nehézségeivel" megbírkózni, nem kell pluszba még egy komolyabb tűzfalszoftverben is portot nyitni, vagy egyéb szabályt létrehozni, persze az RDP már egy kicsit komolyabb példa.

Új hozzászólás Aktív témák