Hirdetés

2017. szeptember 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

a finneknel nem volt olyan lumia, ami ne lett volna benne a top5-ben....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) murkika

murkika
(fanatikus tag)

Nem csoda, ennyiért nem kapni jobbat. :DD

(#3) Bogyó bá' válasza Воланд (#1) üzenetére

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Nekem akkor is nagyon tetszik, hogy a leghasználhatóbb telefon-oprendszer végre kezd emészthető készülékárakkal párosulni. :K

(#4) barnade95: Áhh, az emberek nagy része az elmúlt néhány év alatt már teljesen elhülyült az Androidtól... Flame OFF. :DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4) barnade95

barnade95
(tag)

Igazán alkalmazhatnának egy ilyesmi drasztikusabb árvágást. Tuti itthon is top lenne.

• NEMZETI ALÁÍRÁS •

(#5) ripla

ripla
(őstag)

"az Egyesült Királyságban pedig 8,1 százalékra nőtt a Microsoft operációs rendszerének részaránya, mely kétszeresen túlmutat a BlackBerry 4,1 százalékra zuhant részesedésén."

érdekes.

Blackberry Z10 White, 100-1, 10.3.2.2474

(#6) HawerKing

HawerKing
(őstag)

Nagyon orulok a hirnek, hajra Nokia

▂▃▃▅▅▇▇Samsung Galaxy Tab S2 8.0 - Allview P8 Energy▇▇▅▅▃▃▂

(#7) JoolsNOS

JoolsNOS
(PH! kedvence)

Majdnem én is emellett döntöttem, de a droidnak jóval nagyobb a app kínálata.

I5 3570k+ninja3 (4200), Asus P8Z77-V LX, 9800GT 512MB, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD, Seagate 640GB 5400 RPM 2.5, EVGA Supernova 550GS

(#8) donceleger8 válasza JoolsNOS (#7) üzenetére

donceleger8
(őstag)

Nem nagyobb az, csak több benne a szemét, meg aztán ugyanabból az appból van 50 féle!
Persze lehetnek speciális igények, de én eddig semmiben sem szenvedtem hiányt!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#9) Vassili_Zait

Vassili_Zait
(senior tag)

Nincs mese, ez egy jó készülék, egy átlagfelhasználónak... Ennyi pénzért nincs jobb! Ugyan ezt tartom a 720-ról a maga kategóriájában... Csak hát az már kicsit drágább...

az alkalmazás kínálat meg elég gyorsan növekszik, nekem már csak 1-2 droid app megfelelője hiányzik, de nagyjából mindenre van igényes alzernatíva... Helyenként a droidos appoknál jobb alkalmazások is előfordulnak.

Samsung Ativ S/Lenovo Thinkpad X230

(#10) =Mentor= válasza ripla (#5) üzenetére

=Mentor=
(őstag)

Blackberry halálra van ítélve, Anglia az egyik legfőbb bázisuk volt, de Amerikában is egyre inkább visszaszorulnak... Későn eszméltek, ráadásul még mindig pofátlanul magas árat kérnek az új BB10-es készülékeikért.

Példát vehettek volna a Nokiáról, versenyképes árak, jó minőség, szép dizájn és már borítékolható is a siker!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4c

(#11) walko

walko
(tag)

Nice job!

(#12) Totheground válasza =Mentor= (#10) üzenetére

Totheground
(PH! addikt)

Nalunk a ceg most vezeti ki a BB-ket, mar senki nem kap ujat ha valami tortenik vele, es jovo ev vegen az osszeset lecsereleik. Tul komoly beruhazas kellett volna ahhoz, hogy a BB10 ugyanugy tamogatva legyen (data security, etc). Ez olyan 37-39k darab keszulek.

俺の艦娘たちがこんなに可愛いわけがない。

(#13) gtasystem

gtasystem
(őstag)

szerintem a dizájnja nagyon jó lett ezeknek a nokiáknak..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#14) murkika válasza donceleger8 (#8) üzenetére

murkika
(fanatikus tag)

Azert én ezzel nem értek egyet. Androidra lényegesen tobb es minosegibb (ingyenes) app van. Wp8ra például egy normális böngésző nincs (ami 512 rammal is jol működne), aztán fb alkalmazás sincs ami hasznalhato. De ez az idővel tuti javulni fog, ahogy no a felhasznalobazis ugy fog noni az appok mennyisége es a minősége is.

(#15) fi:zi'k válasza Bogyó bá' (#3) üzenetére

fi:zi'k
(PH! nagyúr)

Khmm... "..a számodra leghasználhatóbb telefon-oprendszer".

(#7) JoolsNOS
Én is majdnem ezt vettem...de még időben levettem a szeme az értékesítő hölgy dús kebleiről és rájöttem, hogy csak szerződést bontani mentem be. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) Bogyó bá' válasza fi:zi'k (#15) üzenetére

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Igazad van, sarkítottam: számomra az IOS megfizethetetlen, az Android meg akadós, emészthetetlen katyvasz (a megfizethető kategóriában pláne...).

[ Szerkesztve ]

(#17) hülyegyerek

hülyegyerek
(PH! addikt)

A komáromi gyárnak ez annyira nem jó hír, mivel ez az első (és szerencsére eddig egyetlen) Lumia, amit Kínában gyártanak, és ott is csomagolják le, valamint szállítják ki a megrendelőhöz.
Ha ez a módszer beválik, akkor nem sokáig lesz Magyarországon Nokia gyár...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ R18A2x2 FK-FN

(#18) Ádám16

Ádám16
(őstag)

Szerintem a 620 is remek eladási arányt mutathatna, mert azért mellette szól a vaku, előlapi kamera, ClearBlack technológia, csak a dizájnnal nagyon mellényúltak szerintem, és a fórumot látva sok más ember szerint is.
Ettől függetlenül örülök a hírnek, hátha segítene elterjeszteni a WP-t ez a dolog. Most már a Ms-on a sor, hogy legalább a hibákat javítsa a rendszerben, ha már új dolgot nem tesz vele. :U

(#19) ladapower válasza murkika (#14) üzenetére

ladapower
(kvázi-tag)

Érdekes, az én Lumia 920-on a FB alkalmazás teljesen jól működik.. :U

(#20) stutga válasza hülyegyerek (#17) üzenetére

stutga
(tag)

Mondjuk az is erdekes, hogy a finneket egyaltalan nem erdekli, hogy a Nokia sz@#t a fejukre, es kivitte a gyartast. Vagy mindenki reszvenyes... Mindenesetre tudatosabb nepnek kepzeltem oket...

(#21) Daczy válasza murkika (#14) üzenetére

Daczy
(fanatikus tag)

Ez nem igaz sajnos. Androidra az ingyenes appok 70%-a szemét, ráadásnak még a rendszter is laggol és fagy olcsóbb eszközökön. Ellenben a WP8 alul is jó készülékeket mutat. Drága android meg nagyon értékvesztő, és ott az iOS is már.

(#22) Khan13 válasza Ádám16 (#18) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Szerencsére itt van mindjárt a GDR2, és ha minden igaz, akkor jövő év elején jön a GDR3 is, hibajavításokkal és újdonságokkal. Na meg lesz WP 8.1 is (elvileg nem a GDR3 az). Szépen lassan, de jön a fejlesztés.

Neumann (szki) -->Petrik TISZK --> Neumann (ÓE) :D --> TMPK/NIK --> kész... Phd? | Lumia 920 - Windows 10 Insider Preview

(#23) tgabi333 válasza hülyegyerek (#17) üzenetére

tgabi333
(fanatikus tag)

Az én 720asom hátlapján is az van, hogy made in china

(#24) BiP válasza Ádám16 (#18) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Na igen. A 620-nak dedós a dizájnja, az alatta lévő 520 meg komolyabb külsőt kapott. Biztos ez is komolyan befolyásolja az eladásokat. (no meg persze az ár)

(#22) Khan13: GDR3 csak év elején? Én eddig Q4-ről tudtam, de ez is csúszik?! Ne már!

[ Szerkesztve ]

(#25) murkika válasza ladapower (#19) üzenetére

murkika
(fanatikus tag)

A chat az használhatatlan, folyamatosan frissítgetni kell ha látni akarod, hogy írtak, és még akkor sem mindig mutatja. Egyébként a hivatalos facebook app tényleg jó, csak az üzenetkezelése borzasztó... De az összes fb alkalmazásé. Van 1-2 aminél néha időben jön az értesítés de azok vagy akadozósak vagy nem mindig jeleznek. Szóval fb chatelésre megbízhatatlan a wp8. De szerencsére van más alkalmazás amivel kilehet küszöbölni (viber stb) és az IE-ből nekem a fb chat is megy, csak ugye nem jelez... De mind1 ezzel el lehet lenni, aztán majd jönne ka frissítések és hátha jobb lesz ez az egész értesítési mizéria.

@Daczy:
lehet hogy az ingyenes appok 70%a kuka androidra (bár szerintem ez túl nagy arány) de még így is jóval több a használható sajnos mint wp-n :( Nekem is lumia 520-am van úgyhogy nem légből kapom amit írok.
Mindenesetre tény, hogy ilyen árszinten android inkább szenvedés az átlagfelhasználónak aki nem akar custom romokkal szenvedni. Szóval még mindig tartom, hogy ennyiért ez a legjobb teló! :D

[ Szerkesztve ]

(#26) ESP23

ESP23
(senior tag)

Hajrá Nokia! :C

Samsung Galaxy S8+ Silver / iPhone 7 Plus Jet Black/iPad(5.gen)(2017)

(#27) Ádám16 válasza BiP (#24) üzenetére

Ádám16
(őstag)

Nem hiszem, hogy a GDR3-at addig tolnák, bár inkább tegyék, mintsem téglát csináljon a frissítés a készülékekből. :N

(#28) dreamdancer válasza stutga (#20) üzenetére

dreamdancer
(őstag)

Tudod, az egy szabad ország. Nem próbálnak kényszerrel ott tartani egyetlen céget sem és nem is dotálják, hogy így juttassák előnyhöz. És milyen igazuk is van. A finn bérszint mellett meg kb. öngyilkosság lenne ott telefont gyártani.

Amúgy meg szép az 520 teljesítménye, de világviszonylatban még mindig elenyésző a részesedésük az okostelefon-piacon, talán 3,2 % volt a Q2-ben. Szóval van még hova fejlődni.

Nem a lényeg a fontos.

(#29) vjungesz

vjungesz
(kvázi-tag)

Jó hÍr, remélem az 1020 is megjön hamarosan. Igaz az nem ez az árkategória még csak távolról sem, de kíváncsi leszek az milyen eladásokat fog produkálni...

Hajrá Nokia :R

(#30) hülyegyerek válasza tgabi333 (#23) üzenetére

hülyegyerek
(PH! addikt)

Az összes Lumiát Kínában gyártják, csak Komáromban csomagoljuk be, meg szállítjuk ki az európai és orosz vevőknek.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ R18A2x2 FK-FN

(#31) Balint1986 válasza =Mentor= (#10) üzenetére

Balint1986
(lelkes újonc)

Szerintem is itt hibázott nagyot a BlackBerry, túl drágák a telói, ebben a kiélezett piaci helyzetben nem lehet olyan drágán adni, pláne úgy hogy igazán nincs is okuk rá.

(#32) =Mentor= válasza Khan13 (#22) üzenetére

=Mentor=
(őstag)

Én bízok benne, hogy az idei Nokia World-ön (szeptember vége) debütáló készülékek már GDR3 frissítéssel jönnek, bár lehet, hogy túlzottan optimista vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4c

(#33) anulu

anulu
(PH! félisten)

helyes-helyes. talán végre a Blizzard is észbekap, és megcsinálja a mobile armory-t WP8 alá. nekem ez az egy, amire nem találtam (hivatalos) alternatívát.

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#34) kbyte1024 válasza Daczy (#21) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

Azért ez elég erős így.Droidra kb 10 több app ban,tetszik vagy nem.Arc s-em volt tudom.Per pillanat agyonveri a wp-t ez is teny.De amint latod én is váltottam es nem bántam meg.Az 520 valoban szép.

(#35) halkow

halkow
(őstag)

Ez várható volt 20e a hülye is vinné dual proci,wwga,5mp mi kell még híába wp8 androidba ilyet 40ért kapsz ,itt is kéne egy ilyen akció biztos vennék egyet.

Alcatel onetouch idol2s the king

(#36) azopi74 válasza =Mentor= (#32) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

Az valószínű, hiszen egyrészt ősszel várható a GDR 3, másrészt GDR 3 nélkül nem sok mindent mutathatna nbe a nokia.

(#37) Khan13 válasza BiP (#24) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Lehet, hogy a 8.1-gyel kevertem, és azt írták jövőre, de a Q4 simán lehet januári tényleges megjelenés, ha a Nokia is ad megint finomságokat és még a szolgáltatókon is átmegy. A lényeg, hogy jönnek fejlesztések, és lehetőleg kitesztelve és jók legyenek.

(#32) =Mentor=:
Most is GDR2-vel jöttek a frissített készülékek (925, 1020 meg nem tudom mi volt még), a többi meg majd megkapja. Én örülök, ha jön, tőlem már holnap jöhet a GDR2 és 3 is :K

[ Szerkesztve ]

Neumann (szki) -->Petrik TISZK --> Neumann (ÓE) :D --> TMPK/NIK --> kész... Phd? | Lumia 920 - Windows 10 Insider Preview

(#38) Bogyó bá' válasza halkow (#35) üzenetére

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Azért messze nem 20k az ára, hanem 40-50 körül függetlenül, viszont most már ugyanannyiba kerül, mint egy hasonló hardverrel rendelkező androidos, csak a WP miatt minden sokkal szebben, gördülékenyebben fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#39) Zsolt_72

Zsolt_72
(PH! félisten)

Elégedett tulajdonosként cseppet sem csodálkozom a híren. :)

Tudatosan alkalmazzák ezen árazást, hogy vegyék-vigyék a népek :D mert bizony mind a Nokiának, mind a Microsoftnak szüksége van arra, hogy minnél előbb a lehető legtöbbet adjanak el a kis Lumiából. Ami alkalmas arra, hogy sokan kipróbálhassák az OS-t és megtapasztalják: a Nokia ismét képes jó minőségű eszközt kiadni. Tetszik, amit látok - jó eséllyel maradok a MS/Nokia kombónál.

[ Szerkesztve ]

(#40) gabipaci válasza donceleger8 (#8) üzenetére

gabipaci
(PH! addikt)

Nekem lumia 920 van, de tedd a szívedre a kezed, és mondd azt, hogy nem hiányzik egy csomó alkalmazás...
Kéne mondjuk egy időzíthető profil váltó (bár már az is sokat dobna, ha eleve profilok léteznének), vagy egy időzíthető restrart program.
Eddig nem is gondoltam rá, hogy hasznos lehet, de mikor már egy hónapja megy a telefon kikapcsolás nélkül, azért érezhető... A háttérben egy hajnali 3-ra időzített napi restart jó lenne.
Androidnál ilyen gond nem volt, A Galaxy S2 naponta többször is restartolt/fagyott random magától.

Logitech hardware tester

(#41) azopi74 válasza Khan13 (#37) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

Nem hinném, hogy kihagynák a karácsonyi rohamot, novemberben szinte biztos, hogy elérhetők lesznek az új modellek. Én személy szerint egy full hd-s phabletet várok legjobban snapdragon 600-al vagy 800-al :)

(#42) Khan13 válasza azopi74 (#41) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Jelenleg elképzelhetőbbnek tartom az új modelleket az új szoftverrel, mint hogy a régiek megkapják az új szoftvert akkor, ahogy most a GDR2 esetében is tapasztalható.

(#40) gabipaci:
Androidnál ilyen gond nem volt, A Galaxy S2 naponta többször is restartolt/fagyott random magától.
Ez tetszik :C Nem lepődnék meg, ha valakinél viszontlátnám aláírásban.

(#43) azopi74 válasza gabipaci (#40) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

De komoly problémáid vannak. :)

(#44) azopi74 válasza Khan13 (#42) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

Hát sok értelme nem lenne kihozni a gdr 3at a jelenlegi modellekre, miután jobbára csak olyan dolgokat hoz, amiket a jelenlegi hw-eken úgyse lehetne használni

(#45) azopi74 válasza azopi74 (#44) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

Aztán majd jöna sírás, mint a wp8 idején, hogy köcsög ms megint megszivatta a korábbi modellek tulajdonosait, és így nem rakhatnak plusz két magot a telefonjukba a régebbi lumiák tulajdonosai, és nem szerelhetnek rá full hd-s panelt :)

(#46) gzbotii

gzbotii
(PH! kedvence)

4.1x2 az miota 8.1 ;] ?

Proposing the same flawed strategy over and over again will not make it more effective, Ensign.

(#47) Silentfrog válasza azopi74 (#43) üzenetére

Silentfrog
(PH! kedvence)

Szerintem teljesen jogos amit ír. :K

(#48) Pirosász válasza azopi74 (#45) üzenetére

Pirosász
(fanatikus tag)

Gondolom a WP7-re gondoltál.Ott kernel váltás volt.WP8 az más tészta.[link]
Nyilván nem kapnak FHD kijelzőt a jelenlegi Lumiák,de mást megkapnak.A WP7 fiaskó az más volt.

(#49) Glenda válasza Silentfrog (#47) üzenetére

Glenda
(PH! addikt)

Mi, a random reboot? Ha ennyire hiányzik, van egy zárlatos fülhallgatóm, attól rebootol a cucc. Postázzam? :U

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r | I'm not a psychopath, I'm a high-functioning sociopath; do your research. | Go Hawks

(#50) retina

retina
(kvázi-tag)

Én most váltottam WP8-ra,L520 miatt!(android)Nem bántam meg,nagyon bejön!

robogó alkatrészek,robogók bontása.Motorok itt:https://www.facebook.com/retinascooters?ref=bookmarks

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.