Hirdetés

2019. március 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) isakamay

isakamay
(kvázi-tag)

Végre vége lehet ennek a rusnya noccs korszaknak...

(#2) Ádám16

Ádám16
(őstag)

Szerintem a legjobb megoldás a teljes kijelzős előlapok elérésére. Remélem, jövőre ez fog elterjedni.

(#3) gproject

gproject
(fanatikus tag)

erdekes, a vivo megtudta oldani(v15 pro), hogy ugyanott helyezkedjen a motorikus szelfi es a hatso kamerak
ez az eltolt oneplus megoldas hulyen nez ki

[ Szerkesztve ]

Huawei p20, Acer 15 Chrombook, Acer 14 Chromebook, Nvidia Shield TV, Xbox One S(g4BorG lvl1 noob)

(#4) Zsonti

Zsonti
(újonc)

A kiugró kamerából ítélve ennek se lesz IP védettsége...

phmegbizhatosag.atw.hu

(#5) hajbel

hajbel
(őstag)

Ez már jónak tűnik. Ha ilyen marad a design, veszek ezt vagy 7T-t a megjelenés környékén. Remélhetőleg gyorsan lesz gcam port.

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#6) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Adatvédelmi szempontból jobb megoldás, hogy nem bámul az ember folyamatosan egy kamerába, de face unlock mellett idegesítene szerintem, hogy ki-be jojózik szegény.

(#7) hajbel válasza sheratan (#6) üzenetére

hajbel
(őstag)

Érdekes felvetés. Vajon ezt, hogy oldják meg.

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#8) elfelejtette

elfelejtette
(PH! kedvence)

"tipikus OnePlus-jegyekkel"
A lekerekített teli kijelzős szappantartó formára, vagy a sokadszorra látott sorba rakott kamerákra gondoltál? Csak mert ezen a mobilon nem igazán van semmi egyedi...

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Honor 7A

(#9) BoneDragon válasza sheratan (#6) üzenetére

BoneDragon
(PH! addikt)

Hát az tényleg gyönyörű lesz, ha előugrik. Tuti földhözvágnám 3. alkalom után.

(#10) gproject válasza sheratan (#6) üzenetére

gproject
(fanatikus tag)

es miert azt hasznalnad, ha lesz benne kepernyobeepitett ujjlenyomatolvaso?

Huawei p20, Acer 15 Chrombook, Acer 14 Chromebook, Nvidia Shield TV, Xbox One S(g4BorG lvl1 noob)

(#11) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

De kár hogy ilyen későn jön :((( :((( :(((

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#12) Lacee1986

Lacee1986
(senior tag)

Nem lenne rossz, nekem nagyon tetszenek ezek az előreugró kamerák.

Kár, hogy nem igazi a kép.

(#13) Fred23 válasza Zsonti (#4) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Szerintem se lesz, pedig még így is megoldható lenne, ha nagyon akarnák!

(#14) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)

Faceunlock nélkül nem vennék Oneplus telefont.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#15) Taci válasza Lacee1986 (#12) üzenetére

Taci
(senior tag)

Számomra nagyon csúnya lett volna így, semmi köze a szimmetriához, nagyon zavaróan "csak van valahol". Nekem a Mi Mix 3 megoldása tetszene igazán (ha már előugró kamerákból "kell" választani).

(#16) ollie válasza Lacee1986 (#12) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Aztán 2 év múlva már eladni sem lehet ezeket, mert nem lesz hozzá alkatrész, és ezek a mozgó alkatrészek sokkal hamarabb mennek tönkre, mint bármi más.

(#17) ollie válasza Zsonti (#4) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Sose lesz IP védett OP telefon, mert az jelentősen növeli a szervizelés költségét. Úgy 100 euróval is drágíthatja a végleges árat.

(#18) nozs23 válasza ollie (#17) üzenetére

nozs23
(fanatikus tag)

Ahogy optikai az optikai ujjlenyomatolvaso sem kerult bele a 6T-be? :)

(#19) sheratan válasza gproject (#10) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mindkettőt használom. Gondolom ebben is még az optikai lesz, ami azért nem olyan gyors és pontos. Még a sima 6-ban levő hátlapinál is sajna rengetegszer előfordul, hogy csak nyomkodom oda az ujjam, és nem ismeri fel, ilyenkor felvillan a képernyő, face unlock máris feloldja.
De van hogy megnézem milyen értesítés jött, és kényelmes, hogy feloldja a telefont és már reagálhatok is rá.

(#20) Mr.Silkó

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Jól néz ki.

(#21) Mr.Silkó válasza sheratan (#19) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Ne aggódj, a Samsung telefonokon még pontatlanabb az ujjlenyomat szenzor – az S10-en nem próbáltam –, az S9+-t néha a falhoz tudnám vágni emiatt, baromi bosszantó, de a korábbi Samsung csúcskészülékekkel is ugyanezek a tapasztalataim (S5, Alpha, S6, S7, S8+, S9). Ebben a témakörben szerintem a Huawei a király, már ha a hagyományos érzékelőt vesszük alapul, már a hajdani P10-em is köröket vert a szintén nálam megfordult Samsung és Apple csúcsmodellek ujjlenyomat szenzorainak a hatékonyságára és sebességére.

[ Szerkesztve ]

(#22) rankesz válasza sheratan (#19) üzenetére

rankesz
(PH! kedvence)

Hát nem tudom de nekem kb. 30-ból 29x feloldja elsőre a 6 a kijelzőt ujjlenyomatra, akár stock, akár custom rom alatt (nem tudom számít e utóbbi, és a kollégám is csak pozitívan tud nyilatkozni az 5-ről, pedig neki is megfordult azért jó pár fp olvasós készülék a kezei között...

Carl Zeiss Sony Planar T* 85/F1.4 ZA objektív újonnn eladó

(#23) sheratan válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Honor 8-on is jól működött, de OP3-on és 5-ön sem volt vele gondom. OP6 viszont nem vártan vacak :U Az optikai olvasókra is ezt mondják, hogy lassabbak, pontatlanabbak.

(#24) gproject válasza sheratan (#19) üzenetére

gproject
(fanatikus tag)

ha hasonloan gyorsan mukodne, engem biztos nem zavarna

(#25) Mr.Silkó válasza sheratan (#23) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Bízom benne, hogy hamar elterjednek az elvileg pontosabb és gyorsabb ultrahangos, képernyőbe épített ujjlenyomat-olvasók (lásd: S10), mert se a hátlapi szenzorokat nem preferálom, se a kevésbé hatékony optikai megoldást.

(#26) pnauser válasza gproject (#3) üzenetére

pnauser
(őstag)

Egy cég.

(#27) S e t h

S e t h
(PH! kedvence)

Időnként ránézek a naptárra nem április elseje van-e.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#28) rankesz válasza sheratan (#23) üzenetére

rankesz
(PH! kedvence)

Nem tudom mitől lenne más a 6-ba épített szenzor a 3 vagy 5 után, tudtommal annyiban változott hogy hátra került, de mint írtam, nekem ott is ugyan olyan tökéletesen működik. Szerintem nézz meg másik 5-ot ismerősnél, esetleg RMA, nem szabadna hogy bizonytalanul működjön.

Carl Zeiss Sony Planar T* 85/F1.4 ZA objektív újonnn eladó

(#29) h4h01 válasza nozs23 (#18) üzenetére

h4h01
(senior tag)

Szerintem ez betalált :)

(#30) -FreaK- válasza ollie (#17) üzenetére

-FreaK-
(PH! kedvence)

A szigetelések és tömítések már most ott vannak a 6 óta, csak az IP Certificat-ra nem "nevezték be" a telefont.
Majd lesz IP cert, ha marketing úgy ítéli meg, hogy vissza hozza az árát az eladásoknál. Szóval ezt így nem hiszem.

(#31) Obyboy válasza ollie (#16) üzenetére

Obyboy
(PH! addikt)

Ha tényleg így fog kinézni az OP7 akkor 2-2.5 év múlva nyugodtan keresd fel a topicját. Nagy valószínűséggel nem fog senki a kiemelkedő kamera mechanikájára panaszkodni, max azok akik selfie közben elejtik a telefont és ezért megsérült.
Annyiban persze igazad van, hogy a mozgó alkatrész hamarabb tönkre megy mint ami nem mozog. De ne legyünk már ennyire pesszimisták, hogy csak úgy tudják megtervezni és összerakni, hogy 2 éven belül tuti mindegyik tönkre menjen.

___"Mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval birkózni a sárban.___________ _______________Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."________________________

(#32) tixem válasza ollie (#16) üzenetére

tixem
(PH! addikt)

Ha az első Vivo Nex megoldásához hasonló szerkezet kerül bele, akkor én nem aggódnék sokat emiatt. Eléggé hülyebiztosan van megcsinálva és jóval erősebb is a kelleténél, jerryrig-en szétszedte a fószer. Nekem időtálló megoldásnak tűnik.

Galaxy Note 8 ||| Vivotab Note 8 W10 ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■) ||| Origin / Uplay - tixem

(#33) sheratan válasza rankesz (#28) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem tudom, próbáltam törölni az ujjlenyomatot és újra felvenni. Eddig messze ez a leggyengébb olvasó, amivel találkoztam sajnos. Lehet a felülete nem elég nagy, bár a Mi5-ön még keskenyebb, és ott is jól működött. Mi az az RMA?

Mr.Silkó: Szerintem idén már inkább olyan lesz majd a telefonokban, jövőre meg csak az. Kicsit sajnálom a Nokia 9-et, hogy abban is még optikai van.

(#34) Mr.Silkó válasza sheratan (#33) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Úgy legyen! :)

(#35) Laci.M

Laci.M
(senior tag)

A vezeték nélküli töltés hiánya csak engem zavar? Unom már, hogy amikor vezetek mindig dugdosom a kábelt. Mágneses tartóm van ,a telefont csak odarakom és kész, de a kábel az nagyon zavar. Sokkal jobb lenne már egyből egy mágneses QI töltőpaddal használni a telót. OP3 és OP5 után lehet sajnos mi9 lesz ebből. :(

Oneplus 5, Dell Latitude E5430, Samsung UE49MU6452

(#36) -FreaK- válasza sheratan (#33) üzenetére

-FreaK-
(PH! kedvence)

Nekem probléma nélkül működik, és eddig ez a leggyorsabb ami volt.
Vagyis csak majdnem probléma nélkül, mert van a szoftverben egy olyan funkció, hogy néha nem old fel, bekéri a PIN-t, biztonsági okokból, ez az agyamra megy.

RMA = return merchandise authorization = garanciális visszaküldés

[ Szerkesztve ]

(#37) ollie válasza -FreaK- (#30) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Nem a certificate a drága, hanem a szervizelés, mert utána is biztosítani kell a vízállóságot. És a garanciális szervizelés árát meg ugye be kell építeni az árba.

(#38) Noukoum válasza isakamay (#1) üzenetére

Noukoum
(fanatikus tag)

Másfél évig tartott:)

Only a sith deals in absolutes

(#39) Noukoum válasza Zsonti (#4) üzenetére

Noukoum
(fanatikus tag)

Eddig sem volt

Only a sith deals in absolutes

(#40) ForRedGlory

ForRedGlory
(PH! nagyúr)

Bejon ez a motoros kamera... Eletemben nem lottem 10-nel tobb szelfiet, szoval inkabb ez, mint a szenzor sziget vagy az uj Samsungos megoldad.