H​i​r​d​e​t​és

2017. november 23., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Gabesz84

Gabesz84
(őstag)

Akkor ez most csak egy LAN port, ami lefoglalja a device egyetlen microUSB portját?
Vagy azon keresztül eddig is csak tölteni lehetett?

xbox: NGabesz1984

(#2) Gusztáv

Gusztáv
(PH! addikt)

Akkor ezt most hova is kell dugni? 2x elolvastam a hírt, de számomra nem egyértelmű.

Laci

(#3) Tutu7030 válasza Gusztáv (#2) üzenetére

Tutu7030
(PH! kedvence)

Ezt a fali dugaljba kell dugni, a másik felét (microUSB) meg a chromecast-be. Az adapter fejbe meg a lan kábelt. Ez után a microUSB-n kapja a tápot és a netet is a chromecast.

Gabesz84
Ha jól tudom, nem támogatott az OTG, eddig csak tápra volt használható az usb. (sosem próbáltam, mert nincs is itthon otg kábelem)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX

(#4) tomistarkapi

tomistarkapi
(tag)

Hiánypótló

Aki fél az nem egész. Blackberry Q10 + playbook

(#5) PistiSan

PistiSan
(PH! addikt)

Sokkal jobb megoldás, mint az AC wifi az biztos. (legalábbis jóval olcsóbb)

Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#6) #79335424

(törölt tag)

Hú, ez érdekes! Nagyon kíváncsi lennék rá, főleg ennyiért. A Lan kompatibilis Androidos eszközökön van egy külön ETH opció a hálózati kapcsolatoknál. Meglepne, ha ilyen lett volna eddig a Chromecast -ban. Enélkül viszont az a minimum, hogy root joggal, terminálban kell klimpírozni a hálózati adapter/kapcsolat konfigurálásához. Hacsak, magában a dobozban nincs benne ez az okosság és OTG -n már vmi "emészthetőbb" eszközként jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gusztáv válasza Tutu7030 (#3) üzenetére

Gusztáv
(PH! addikt)

De akkor az eszköz (pl tablet) és a router között ugyanúgy megmaradnak a wifi korlátai, csak utána megy lanon az adat. Akkor ez kb félmegoldás.

Laci

(#8) Tutu7030 válasza Gusztáv (#7) üzenetére

Tutu7030
(PH! kedvence)

Az adott eszköz (telefon/tablet/pc) csak a hivatkozást küldi el a chromecast-nek (pl youtube link), a többi már a cc dolga.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX

(#9) #79335424 válasza Gusztáv (#7) üzenetére

(törölt tag)

De nagyon hasznos félmegoldás! A Soho routereknek nagyon nem mindegy, hogy egy, vagy két eszköz között kell megosztaniuk a streamhez ugyanazt a frekvenciatartományt. Nekem tud párhuzamos dual -t a routerem. Már az is sokat segített, hogy az egyik eszköz 2,4, a másik pedig 5Ghz -en kommunikált a routerrel. De ettől is sokkal gördülékenyebb volt az átvitel Wifi és Lan között. (Nem Chromecast volt, hanem RK3188 -as Android miniPC és Miracast helyett, WIMO -t használtam).

(#10) Béééla

Béééla
(őstag)

Dícséretes lépés!
Szép és jó a wifis képátvitel meg a castoljunk képet wifin dolog, de minden gondolkodni képes ember rájött már, hogy a végpontnak semmi keresnivalója wifin. Másodlagosan elmegy a drótnélküli kapcsolat, de elsődlegesnek kellene lennie a kanócnak. Akkor nincs wifi terhelés, nincs akkora packet loss, és lehetne sorolni.

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4 - Egy kis infó, egy kis programozás, egy kis Arduino

(#11) icp1970

icp1970
(fanatikus tag)

Jó cucc.

(#12) Protezis

Protezis
(őstag)

Valakinek van ötlete, hol tudnék ilyet beszerezni?

The box said "Requires Windows 95 or better." So I installed LINUX

(#13) bmycene

bmycene
(újonc)

Hello
korábban segítettek beüzemelni a Chromecast kütyümet.
Egy ideig nem használtam a Google Cast-ot. Most amikor használnám eltűnt a kis ikon, és nem tudom újra beüzemelni.
Mit tanácsoltok?
Online filmeket nézek főleg.
Köszi

(#14) Greybeard válasza bmycene (#13) üzenetére

Greybeard
(újonc)

A Google Cast át lett keresztelve Google Home névre. Ezt az alkalmazást töltsd le, ezzel tudod beállítani a chromecast-ot.

s.k.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.