Hirdetés

2018. június 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Gabesz84

Gabesz84
(őstag)

Akkor ez most csak egy LAN port, ami lefoglalja a device egyetlen microUSB portját?
Vagy azon keresztül eddig is csak tölteni lehetett?

xbox: NGabesz1984

(#2) Gusztáv

Gusztáv
(PH! addikt)

Akkor ezt most hova is kell dugni? 2x elolvastam a hírt, de számomra nem egyértelmű.

Laci

(#3) Tutu7030 válasza Gusztáv (#2) üzenetére

Tutu7030
(PH! kedvence)

Ezt a fali dugaljba kell dugni, a másik felét (microUSB) meg a chromecast-be. Az adapter fejbe meg a lan kábelt. Ez után a microUSB-n kapja a tápot és a netet is a chromecast.

Gabesz84
Ha jól tudom, nem támogatott az OTG, eddig csak tápra volt használható az usb. (sosem próbáltam, mert nincs is itthon otg kábelem)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29)

(#4) tomistarkapi

tomistarkapi
(tag)

Hiánypótló

Aki fél az nem egész. Blackberry Q10 + playbook

(#5) PistiSan

PistiSan
(PH! addikt)

Sokkal jobb megoldás, mint az AC wifi az biztos. (legalábbis jóval olcsóbb)

OnePlus 3, LineageOS 15.1. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#6) #79335424

(törölt tag)

Hú, ez érdekes! Nagyon kíváncsi lennék rá, főleg ennyiért. A Lan kompatibilis Androidos eszközökön van egy külön ETH opció a hálózati kapcsolatoknál. Meglepne, ha ilyen lett volna eddig a Chromecast -ban. Enélkül viszont az a minimum, hogy root joggal, terminálban kell klimpírozni a hálózati adapter/kapcsolat konfigurálásához. Hacsak, magában a dobozban nincs benne ez az okosság és OTG -n már vmi "emészthetőbb" eszközként jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gusztáv válasza Tutu7030 (#3) üzenetére

Gusztáv
(PH! addikt)

De akkor az eszköz (pl tablet) és a router között ugyanúgy megmaradnak a wifi korlátai, csak utána megy lanon az adat. Akkor ez kb félmegoldás.

Laci

(#8) Tutu7030 válasza Gusztáv (#7) üzenetére

Tutu7030
(PH! kedvence)

Az adott eszköz (telefon/tablet/pc) csak a hivatkozást küldi el a chromecast-nek (pl youtube link), a többi már a cc dolga.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29)

(#9) #79335424 válasza Gusztáv (#7) üzenetére

(törölt tag)

De nagyon hasznos félmegoldás! A Soho routereknek nagyon nem mindegy, hogy egy, vagy két eszköz között kell megosztaniuk a streamhez ugyanazt a frekvenciatartományt. Nekem tud párhuzamos dual -t a routerem. Már az is sokat segített, hogy az egyik eszköz 2,4, a másik pedig 5Ghz -en kommunikált a routerrel. De ettől is sokkal gördülékenyebb volt az átvitel Wifi és Lan között. (Nem Chromecast volt, hanem RK3188 -as Android miniPC és Miracast helyett, WIMO -t használtam).

(#10) Béééla

Béééla
(őstag)

Dícséretes lépés!
Szép és jó a wifis képátvitel meg a castoljunk képet wifin dolog, de minden gondolkodni képes ember rájött már, hogy a végpontnak semmi keresnivalója wifin. Másodlagosan elmegy a drótnélküli kapcsolat, de elsődlegesnek kellene lennie a kanócnak. Akkor nincs wifi terhelés, nincs akkora packet loss, és lehetne sorolni.

Bélabá

(#11) icp1970

icp1970
(fanatikus tag)

Jó cucc.

(#12) Protezis

Protezis
(őstag)

Valakinek van ötlete, hol tudnék ilyet beszerezni?

The box said "Requires Windows 95 or better." So I installed LINUX

(#13) bmycene

bmycene
(újonc)

Hello
korábban segítettek beüzemelni a Chromecast kütyümet.
Egy ideig nem használtam a Google Cast-ot. Most amikor használnám eltűnt a kis ikon, és nem tudom újra beüzemelni.
Mit tanácsoltok?
Online filmeket nézek főleg.
Köszi

(#14) Greybeard válasza bmycene (#13) üzenetére

Greybeard
(lelkes újonc)

A Google Cast át lett keresztelve Google Home névre. Ezt az alkalmazást töltsd le, ezzel tudod beállítani a chromecast-ot.

s.k.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.