Hirdetés

2018. július 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) Wajk

Wajk
(PH! addikt)

jaúú, ha ezt megcsinálja a Sony, hogy felnyomja a kijelzőt és a méret marad. :K
Ezt már az első fullkijelzős modell óta mondom, de 5.5 alá senki nem mer menni... csak egymást másolják. Kíváncsi lennék a fogadtatására ha ez bejön.

"The Sony Xperia XZ2 Compact will have a 5.0-inch display with FHD+ resolution and Gorilla Glass 5. It also will be powered by a Qualcomm Snapdragon 845 chipset, 4GB RAM and 64GB storage. The size of the chassis is broadly similar to previous 4.6-inch Xperia Compact models, despite having a larger 5.0-inch display.

The recommended Swedish price for the Sony Xperia XZ2 is expected to be SEK 7990 (£706, €799, $987), while the Xperia XZ2 Compact has a price of 5990 SEK (£529, €599, $740). The mobiles are due to go on sale from 6 March 2018 according to the report." XperiaBlog

iPhone SE 64GB - iOS 10.3.3 | WDR3600 - suste@0.4 - M3 2TB

(#2) borand válasza Wajk (#1) üzenetére

borand
(tag)

Pedig, ha a Samsung nem dobja az A3-t, hanem 5,1 colosra csinálja... Kb. nyerte volna az 5,1-5,2-es piacot meg az 5 col alattit is.

(#3) Probert75 válasza borand (#2) üzenetére

Probert75
(PH! addikt)

A5 lesz az A3 helyett szerintem. A kijelző akkora lesz, mint a régi A5, de a kisebb káva miatt kisebb lesz a készülék háza. Legalábbis remélem! :)

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ ᴀ3(6)_____"Chuck Norris sosem tárcsáz rossz számot. Te vetted fel a rossz telefont."

(#4) ghiottone válasza Probert75 (#3) üzenetére

ghiottone
(PH! kedvence)

Lesz A5? Azt hittem A8 és más nem is jön az A szériában már.

Moto Z2 Force teszt: https://goo.gl/4kSbhs

(#5) Probert75 válasza ghiottone (#4) üzenetére

Probert75
(PH! addikt)

Nem konkrétan mondtam! :N

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ ᴀ3(6)_____"Chuck Norris sosem tárcsáz rossz számot. Te vetted fel a rossz telefont."

(#6) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

4GB RAM egy csúcsmobilba? Samu S9-et sem értem... Én épp amiatt váltottam S8+-ról Note 8-ra, mert a 4 GB nem volt elég.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#7) RRamstein válasza total90 (#6) üzenetére

RRamstein
(tag)

Mire nem elég 4gb? :D
laptopon is vígan el vagyok ennyivel :D

(#8) SkyLine3000 válasza total90 (#6) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

Mit csinálsz azzal a telóval, h 4gb ram nem elég? :D Én 3-al vígan elvagyok. Semmi memóriagondom nincs. Eddig nem vettem észre, h több kéne.
Várom már az első 16gb ram-os telókat...

[ Szerkesztve ]

Lg G3 3/32 Titan

(#9) blagolf válasza Probert75 (#3) üzenetére

blagolf
(senior tag)

Nagyon nem egy kategória az A3-A5 meg az XZ2 Compact. Nem is tudom hogy jön ide. Közép vs. Felső kategória.

Üdv, Zoli

(#10) Probert75 válasza blagolf (#9) üzenetére

Probert75
(PH! addikt)

Miért nekem szól? :(( Nem én hoztam föl! OFF-ba kellett volna raknom. És egy szóval nem mondtam, hogy egy kategória.

(#11) blagolf válasza Probert75 (#10) üzenetére

blagolf
(senior tag)

Bocs borand-nak szántam.

Üdv, Zoli

(#12) weberzolee válasza RRamstein (#7) üzenetére

weberzolee
(tag)

Gondolom WVGA kijelző is bőven jó neked telefonba, mert notebookon elvagy az 1366X768 -on is. De ha FHD, akkor is nagyobb a PPI 5" WVGA esetén mint 15" FHD -nál (186 PPI vs 146 PPI)

(#13) MikeWazowski válasza total90 (#6) üzenetére

MikeWazowski
(senior tag)

Ok... :W :W

“You think you can take me? You need a fucking army if you gonna take me!” – Tony Montana

(#14) total90 válasza SkyLine3000 (#8) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Használom ;)

(#13) MikeWazowski

Nyugidtan verd a fejed a falba, van aki nem csak Fb-ra használja a telefonját :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#15) MikeWazowski válasza total90 (#14) üzenetére

MikeWazowski
(senior tag)

Akkor jöhet a lista mely alkalmazások miatt nem volt neked elég a 4 giga ram, mert ott sztem valamit benéztél. FB, twitter meg stb szemetet soha nem használtam...

“You think you can take me? You need a fucking army if you gonna take me!” – Tony Montana

(#16) Wajk válasza borand (#2) üzenetére

Wajk
(PH! addikt)

egyet értek, és én sem értem miért nem lépte meg a Samu. Megengedhették volna maguknak hogy megszondázzák egy olyan készülékkel a piacot, szerintem nem csak nálam lett volna rajta a top3-ban.

de ha ők nem, akkor meglátjuk a Sony mit alkot... Hamarosan kiderül...

(#17) MikeWazowski válasza blagolf (#9) üzenetére

MikeWazowski
(senior tag)

Nem egy kategória, de az A5 2017 sztem az utóbbi évek egyik legjobb mobilja lett.

(#18) total90 válasza MikeWazowski (#15) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

1-2 fejlesztői app és el pár átlagos app, már el is fogyott a 4 GB.

(#19) |AP| válasza Wajk (#16) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

szerintem is tarolna egy olyan telefon, mint az A8 (2018) csak eggyel kisebb méretben.
Nem mindenkinek van szüksége csúcs hardverre egy kompakt méretű telefonban. Nagyon sok embernek (köztük nekem is) elegendő lenne egy tisztességes (felső)középkategóriás tudás kompakt házban. Korábban is csak azért vettem Z3C-t, mert egyszerűen nem volt más választásom, és úgy néz ki most sem lesz, ha ragaszkodok a kis mérethez.
Az új Sony compact érdekesnek tűnik, de cserébe a bika hardverért iszonyat drága is lesz.

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#20) junior11 válasza total90 (#6) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Samsungba 8GB se lesz lassan elég :D A Sony rendszere jobban van optimalizálva, bőven elég az a 4GB szerintem.

AP: 799€ az XZ2 és az XZ2 Compact esetén 599€ árakat pletykálnak.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21) nordo

nordo
(tag)

Remélem tényleg kicsi marad a compact. Az árazás viszont sajnos nem viszi előre a sony-t.

(#22) |AP| válasza junior11 (#20) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

mire ideér, lesz az 200k felett is szerintem. De ne legyen igazam...

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#23) Benetnes válasza total90 (#14) üzenetére

Benetnes
(tag)

Erre én is kíváncsi lennék hogy mire nem elég 4gb ram?
Nekem az Lg G4 sem nyafog soha pedig 100+ alkalmazás és csak 3gb ram! Olyanokat kap hogy naponta 3x lemerül.....
Mondjuk az más kérdés hogy az aksi egy rakás .....
Játszani nem szoktam rajta Facebook havonta egyszer de így is fullon pörgetem!
Van mellette egy Mate 9 és azt se kímélem de nem érzek hatalmas különbséget!

[ Szerkesztve ]

(#24) madd dogg válasza MikeWazowski (#15) üzenetére

madd dogg
(senior tag)

Huawei P10:

1. Indítok egy Google navit
2. Közben párom írt, hogy indulhatok érte--> Messenger felugró fejecske megnyit, aztán bezár
3. Indítok egy Spotify-t, hogy szóljon zene is míg vezetek
4. Visszalépek alkalmazásváltóban a Google mapsbe, és máris újratölt és kéri a címet újra. Mert egy messenger és egy Spotify mellett bezárta a mapset a teló. 4gb RAM voltam.

NE nézd meg az eladó cuccaim!

(#25) junior11 válasza madd dogg (#24) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Az EMUI előszeretettel lövi ki az alkalmazásokat, hiába a sok RAM, de állítólag be lehet állítani, mégis van rá panasz ilyen téren. Nekem a régi Z2 a 3gigával nem csinál ilyet, az S7 már szeret néha újratölteni, pedig 4GB van benne.

(#26) Matada2.3 válasza madd dogg (#24) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

A felettem lévő kollégához csatlakozom, nekem az előző 3 gigás Huawei készülékemen nagyon agresszívan fogta a multitaskot az EMUI. Sose engedte a szabad RAM-ot 800mb alá csökkenteni és lőtte is rendesen a háttéralkalmazásokat.

Finn the human

(#27) Crafter32 válasza blagolf (#9) üzenetére

Crafter32
(őstag)

Egy kategória a méret miatt. Gyakorlatilag kis méretű telefon csak az A3 és a Compact van.

(#28) Dr. 444Hertz válasza total90 (#18) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

1-2 fejlesztői app...
Magyarul nagyon nem vagy átlag júzer, tehát hülyeség azon sírnod, hogy kevés a RAM.
Nem kevés, csak nem neked találták ki a mai okostelefon piacot.

Soul Worker JP == IRIS MAX LEVEL ==// Tsugumi440 // guild: 幻想の華

(#29) Hallosz

Hallosz
(fanatikus tag)

5" FHD kijelző 18:9 képarány. Megvettem.

(#30) blagolf válasza Crafter32 (#27) üzenetére

blagolf
(senior tag)

A méret miatt még nem egy kategória. Van egy csomó kínai lom ami pl ugyan akkora méretű mint egy Samu S8, mégsem egy kategória. Ha méretre határozol meg egy kategóriát, akkorvrégen rossz.

Üdv, Zoli

(#31) Juhaszatti válasza madd dogg (#24) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Ott elég gyenge lehet a RAM kezelés, mert egy szintén 4GB-os S7 Edge ezt simán hozza. Persze biztos meg lehet még nyitni mellé pár appot, amitől már besokall.

(#32) #47106304

(törölt tag)

Na ez is Samsung topik lett. (érdekes)

(#33) blagolf válasza #47106304 (#32) üzenetére

blagolf
(senior tag)

Az tetszik a legjobban hogy középkategóriás telefonokhoz hasonlítják a felsőkategóriást. A Samsung A széria nagyon messze van a Sony Compact szériájától. Annó a vetélytársnak kikiáltot Alpha is egy kacat volt a Z3 Compacthoz képest.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#34) TTommi válasza blagolf (#33) üzenetére

TTommi
(senior tag)

Engem ez az uj designe a SE Spiro ra emlekeztet, amit jo volt kezben tartani, viszont en altalaban flippes tokot hasznalok ahol eza ficsor ervenyet veszti. Egyaltalan, kivancsi leszek, hogy lehet egy ilyen format flippes tokba tenni? Hacsak maga a tok also resze nem koveti a hatlap formajat...erdekes lesz:)
Az Alpha jo kis telo volt, nem kell fikazni. A sony compact szeria viszont arrol szol, hogy csucs HW kis meretben. Szerintem biztosan lesz majd olyan keszulek is, ami hasonlo merteu, de gyengebb teljesitmennyel bir es ennek megfeleloen olcso. A fiam hasznal egy XA-t, ami eppenseggel nem sokkal nagyobb a Z5c nel, csak hat ugye azok a kavak... De ha bekoszont a kava csokkentett korszak a Sonynal, az minden modellt erinteni fog.

SXZ2 és SXZ5c

(#35) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Most már tényleg kíváncsi vagyok mit villant a Sony.

(#36) janeszgol válasza blagolf (#33) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Egyre vekonyabb a hatar a ket termek kozott (X Compact, A3/A5). Az Alpha meg nem lett volna rossz, csak minosegben es szoftverben is Alpha... ami maradt annak.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#37) #47106304 válasza TTommi (#34) üzenetére

(törölt tag)

Annyira jó hogy előhoztad a kávákat már annyira hiányzott-......

(#38) blagolf válasza janeszgol (#36) üzenetére

blagolf
(senior tag)

Ugyan akkora a határ mintha az S szériát néznénk. Hatalmas.

Üdv, Zoli

(#39) blagolf válasza TTommi (#34) üzenetére

blagolf
(senior tag)

Az Alpha is arról szólt, hogy kis méretben csúcs hardver. A baj csak az volt, hogy ez csak papíron volt helytálló. A valóságban akadozott a rendszer, újraindulgatott, fele annyit bírt az akksi mint egy Z3C, melegedett akkor is ha csak böngésztem rajta. Szóval minden volt csak nem jó. Nem is csoda hogy nem lett utódja. Valószínűleg a Samu is látta hogy ez nem megy nekik. :DD

Üdv, Zoli

(#40) eclipse006

eclipse006
(őstag)

Azt hiszem most már lesz mire lecserélnem a Z3-at. :)

http://www.facebook.com/SzaboSandorPhotography

(#41) MikeWazowski válasza madd dogg (#24) üzenetére

MikeWazowski
(senior tag)

Hát az érdekes. Nyomj egy FR-t. Nekem 3 gigás a telóm de az életbe nem töltött újra. Igaz nincs FB insta twitter, csak viber, meg hangouts.

(#42) FireFox1996

FireFox1996
(őstag)

Most már lassan mindenki kávamentes telefonokat gyár, ideje már csökkenteni a fizikai méretet, és 4-5" kijelző telót kiadni a népnek... Borzlamas ez a sok nagy méretű "telefon" az emberek kezében...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#43) total90 válasza Dr. 444Hertz (#28) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy az vagyok... de akkor még is mi a francon próbáljam ki? Nem készítenek fejlesztőknek telefont... :B

(#44) Dr. 444Hertz válasza total90 (#43) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

4GB RAM egy csúcsmobilba? Samu S9-et sem értem... Én épp amiatt váltottam S8+-ról Note 8-ra, mert a 4 GB nem volt elég.

Csak elsőre úgy tűnt, mintha ma már alap elvárás lenne a sok-sok gigabájt, és a 4GB túl kevés lenne egy csúcsmobilba.
Szóval csak ismételni tudom magam, nem kevés, és úgy látom, a dolognak ezzel a részével egyet is értesz :)
Arról meg nem az átlag júzerek tehetnek, hogy a gyártók fittyet hánynak a fejlesztőkre...

(#45) total90 válasza Dr. 444Hertz (#44) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azört ha bent hagysz 20 aktív appot, akkor azért el tud simán fogyni... én pl. rühellem kikapcsolni az appokat és bent hagyom, amíg nem nyekreg a frissülésért ;]

(#46) Dr. 444Hertz válasza total90 (#45) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Jó, nyilván ahány ember, annyiféle szokás :)
A végtelenségig lehet cifrázni :P

(#47) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Semmi más nincs megnyitva, mint az Opera 5 ablakkal:

Samsung A3 (2017)

Ettől függetlenül nekem 4GB még 2020-ban is elég lenne. :)

(#48) Ricardo válasza Dr. 444Hertz (#44) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Csúcsba már valóban kevés. Átlag usernek elég, de it csúcs készülékekről beszélünk. Manapság a közép kategóriában is négy van, így a magasabb kategóriában simán elférne a több.

(#49) Wajk válasza Ricardo (#48) üzenetére

Wajk
(PH! addikt)

amíg el tudják cseszni a memória menedzselést akár 16 is lehet benne. :U

(#50) junior11

junior11
(PH! addikt)

Sony's new look: Xperia XZ2 leaks in shiny render, specs revealed by insider [link]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.