Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz btprg #31 üzenetére

    Kérdőjel hegyek a fejem felett.
    Napi szinten linuxos gépen dolgozom, itthoni gépen is main OS linux (de van win játékra, bár ps meg switch mellett egyre ritkábban butul, leginkább csak forzázni meg gearsezni), itthoni kis mindenes rpi-n is linux pörög, képeket syncel telókról, plex fut rajta, gépek backupja megy rá, linux iso-kat torrentezik, pihole-ol, pincében ősrégi atomos "nas"-om is jóformán évek óta 24/7-es üzemben van linuxal. De ezekre fogjuk rá hogy oké, én építettem őket, megvan hozzá az alap. Ellenben anyós gépén (valami 4 magos celeron, 4 giga ram megy egy 120-as ssd) win10 kb katasztrófa volt, kapott egy mintet, azóta használja és örül neki, pedig nála nagyobb informatikára immunis entitással még nem találkoztam. Asszonypajtás szintén nem egy hardcore kocka de ő is remekül elvan vele. Nővérem szintén.

    Persze nyilván megszokás kérdése, de nekem speckó jobban fáj ha 2-3 havonta windózt butulok mert haver szól hogy mehet a forzagears és onnantól számítva indul a jajupdatelj, újra fogok indulni, háttérben tekerés, kötelező vírusscan, felupdatelek olyan drivert amit nem kéne, recseg a hang, beállításokat átállítom (forzában rendszeres), pedig ez aztán tényleg pure win10, konkrétan csak ez a két játék van rajta és semmi más. Ja és így is van hogy online nem akar csatlakozni mert miután minden lefrissült, kiderül hogy a forza mégsem (pedig be van állítva store-ba hogy frissítse magától), akkor még jön a tekerés és anyázás mert csodálatos 100 megás nettel azért nem siet a tizenhuszon gigás update.

    Azóta már kifejlesztettem azt a workaroundot hogy játék előtt fél órával bekapcsolom hogy csinálgassa a dolgát, egy-két újraindulás és már mehet is a móka. Ellenben volt már olyan is hogy nagyverzió ugrás volt és jött a szokásos hiba történt, visszaállítás, új frissítés áll rendelkezésre, indíts újra kombó. Hagytam kb két hónapot, újra boot, akkor már lefrissült, gondolom MS kiadta a frissítés bugfixének a hotfixét amibe belefutottam.
    De szummázva nekem így csak a gond van vele kb, szóval átérzem hogy te mit érezhetsz a másik oldalról :D

    Jaaa és ami miatt elkezdtem a kommentet: Tényleg érdemes ránézni néhány játékra, nekem pl az a néhány amit tolok simán fut linux alatt és kb nulla difi van teljesítményben. Ha valahogy megoldható lenne a gears és a forza már rég repült volna a jó öreg ablak a szeméttelepre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák