Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DS39

    nagyúr

    válasz bear_ #2 üzenetére

    Az Apple visszahozta, az összes kínai gyártó másolja.
    Így megy ez.

  • Timer

    veterán

    válasz bear_ #17 üzenetére

    Oké, akkor szűklátókürű vagyok. A gyártási tapasztalat önmagában semmit nem jelent. Az AMD is ezeréve készít CPU-t, mégis sok sz@rba szaladtak bele a Ryzen hajnalán. Az Intel is ezeréve, mégis tockossal indult a Core 1gen anno, és most az Alder is. Optimalizálásról pedig van értelme beszélni, mert például ismerősöm Vernee Mars MTK Helio chipsetes telefonján el sem indult néhány alap applikáció, pedig valami 8 magos dinnye volt. Vodafone app, sygic navi, ezekre konkrétan emlékszem az esetében, mivel hozzám fordult a problémával, de volt még néhány kisebb volumenű szívás is pluszban, például FB app rendszeresen force close-olt, valamelyik csevegő meg indokolatlanul lassan szaladt (talán Viber). Készüléket cserélt, másik dzsunkára (Jiaijou jóégtudjamitököm, szintén Helióval), problémák maradtak. Váltott OnePlus 5T-re, minden gond elmúlt. Na erről ennyit, és ezért mondom azt, hogy Snapdragonnál jelentősebb szívást sohasem tapasztaltam még.

    Szóval legyek inkább szűklátókörű, minthogy feleslegesen cumizzak. Vegyétek a jó kis MediaTek-et, nekem ezzel semmi gondom nincs, a véleményemet pedig a korábbi tapasztalatokra alapozom, nem az aktuális hypretrain-re. Nem véletlen, hogy az OP sem tolja a Pro szériába be a mindenverőmédiateket (egyelőre).

    Kawauso: ha annyira biztos vagy a véleményedben, miért engem győzködsz? Felesleges. Mint írtam fentebb, az enyém is csak egy vélemény, nem kell vele egyetérteni. Egyelőre nekem úgy tűnik, sokkal több itt az ígéret mint a tény (Kit érdekel, hogy a 8100 lenyomta a régebbi Snapdragon chipeket benchmarkok alatt? Az újat nyomja le! Ja, azt majd a következő fogja, amire meg majd lesz Qualcomm válasza, stb...stb...). Ez a piac ilyen, ettől még a bizalmatlanságom simán megmarad a mediatek iránt. Majd ha tartósan dominálják a piacot, változtatni fogok rajta.

    "Költői kérdés volt, a Qualcomm lemészárlása lesz."

    Hát persze. Ahogy az Exynos meg a Kirin is szokta, minden évben, már vagy 5 éve.

    Na, én kiszálltam, mert ez megint nem vezet sehova. A véleményem tartom: Mediatek chipsettel nekem 2 éven belül semmi nem kell, aztán majd látjuk. Más meg azt vesz, amit akar, nekem tökmindegy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák