Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Kawauso #21 üzenetére

    Ejnye, de kis személyeskedők lettünk hirtelen! :) Ezt inkább ne erőltesd velem szemben, mielőtt én is elkezdem.

    Nekem az sem baj, ha az összes gyártó mediatekben gondolkodik, csak legyen vele elég hosszú idejű, releváns tapasztalat, ide értve a terméktámogatás meglétét is új szoftveres megoldások bevezetése kapcsán, például. Bármelyik SoC gyártó hozhat össze jó és rossz terméket, az arány a nem mindegy, és az éveken át tartó fejlődési potenciál, stabilitás. A nagy média figyelem szerintem (!) jelen esetben inkább a chip hiány miatti "ha nincs ló, jó a szamár is" elvnek szól, mint a tényleges gyártói kedvnek. Aztán persze lehet, hogy ez most jó termék, és lehet, hogy a következő is az lesz, majd meglátjuk, mennyire térnek vissza Qualcommra a gyártók a következő időszakban. Ha úgy működne a világ, ahogy leírtad, Intel-t a kutya nem venne már évek óta (!) az OEM piacon, aztán a valóság meg az, hogy a Ryzen technikai dominanciája ellenére alig kapsz még most is brand konfigot ryzennel, a chip hiány és az Intel tökölése miatt kapsz egyáltalán! Ennek oka többrétű, de például szoftveres háttérben az AMD mindig is gyengébb támogatást nyújtott a vetélytársánál, és én ugyanezt látom a korábbi tapasztalataim miatt a Mediatek kapcsán is.

    Ezzel a gondolattal lezárom a vitát részemről, de folytasd nyugodtan, ha szeretnéd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák