Hirdetés

2017. január 24., kedd

Gyorskeresés

(#1) VoidXs

VoidXs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A Unityt sokszor éri az a kritika, hogy "nem kell hozzá gondolkodni". Ez így is van, ezért sokkal jobb vele kezdeni. Én azért használom, mert szeretem a kódjaimat olyan szinten távol tartani különböző könyvtáraktól, amennyire csak lehet, és a Unity ezek számát konstans 1-en tartja. Amellett mindenen fut. Van játékom, ami a PS3 Move-tól a mobilokon át egészen HoloLens-ig mindenen fut. A C# egy barátságosabb nyelv, mint a C++, a hátrányai kezdőként ne érdekeljenek.

http://házido.ga/ - nem, nem ékezet nélkül. | Download more GHz!

(#2) EclipseGT válasza VoidXs (#1) üzenetére

EclipseGT
(senior tag)
LOGOUT blog

Én egyáltalán nem kritizálom, mert ezzel is foglalkoztam UDK mellett, és (kezdőként) egyáltalán nem éreztem rosszabbnak, vagy korlátoltabbnak.
Alap level design már ment benne, csináltam 1-2 nagyon kezdő AI-t (bizonyos távolságon belül elkezdtek rohanni feléd, stb.), de valahogy az UE jobban fekszik.
Egyelőre tuti, hogy maradok ennél, aztán majd meglátjuk, mennyire bonyolult, ha jobban elmélyülök benne. :)

Xperia Z3, PS4 Slim, Sony Bravia KDL-50W755c, HP Pavilion 15

(#3) Stanlee

Stanlee
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

May the 4th be with you!

Nem vagyok gémer, utolsó játék C64-en volt amivel játszottam, de sok sikert a fejlesztéshez!

Olcsó utalás haza vagy külföldre: http://bit.ly/29RjwxN

(#4) EclipseGT válasza Stanlee (#3) üzenetére

EclipseGT
(senior tag)
LOGOUT blog

:R

(#5) yerico

yerico
(senior tag)

Hát, a PHP kábé úgy viszonyul a C++-hoz, mint egy automata váltós, tempomatos amerikai szedán egy végsőkig kihegyezett, minden kényelmi extrától megszabadított versenyautóhoz, ami a legkisebb hibát is azonnal megtorolja, keresztbe áll, kitör a segge, ha vezetője kicsit is hibázik.

Kívánságműsor a rádióban: -Kérnék egy számot a BKV-soknak. Rhiannától kérném a Shut up and drive-ot!

(#6) EclipseGT válasza yerico (#5) üzenetére

EclipseGT
(senior tag)
LOGOUT blog

Szerintem finoman fogalmaztál. :D

(#7) Mister_X

Első körben sok szerencsét és kitartást.

Második körben, ennek a posztnak mi értelme ebben a formában? :DDD No offense, de nem különb "csináljak unboxingot?", "itt egy kép, erről fogok bemutatót csinálni", "nagy terveim vannak, melyiket valósítsam meg előbb" bejegyzésektől.

Írtak már többen is bejegyzést, hogy fejlesztenek. Ők vagy kamuztak (szét is lettek oltva), vagy tettek ki jópár képet és rendszeresen helyzetjelentenek, vagy feladták az idő folyamán.

"All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#8) EclipseGT válasza Mister_X (#7) üzenetére

EclipseGT
(senior tag)
LOGOUT blog

Első körben köszi.

Értelme annyi volt, hogy mondjuk már az elkezdése előtt kaptam is tippet az engine-t illetően (lásd: #1).
Igazából nem értem, mi a gond az írással (főleg, hogy személyes bejegyzésként jelent meg, nem címlapos írásként).
Vannak itt 1 képes posztok, "csessze meg az Mac" bejegyzések (csak hirtelen 2 az utolsó 8 posztból), szóval nem értem a problémádat.

(#9) Joccc07 válasza EclipseGT (#8) üzenetére

Joccc07
(senior tag)

Szia!

Én is tartom VoidXs véleményét a Unity Engineről. Szerintem azzal sokkal könnyebb elkezdeni. Én is ezt használom. Rengeteg segédlet van hozzá és az asset store-ba is rengeteg "könnyítő" dolgot lehet találni.
Én inkább ajánlanám a Unity-t de természetesen szíved joga mivel kezdesz, mit használsz. Sok sikert és rengeteg kitartást kívánok az elkövetkezendő projektjeidhez!

[ Szerkesztve ]

Nexus 6P, Eladó Oneplus Loop VR: http://hardverapro.hu/apro/oneplus_loop_vr_headset

(#10) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

igazabol ha kezdo vagy akkor van SDL es SFML is mint library, mindketto remek a legelejen. Unityt is mar lattam relative kezdo programozoktol (masodeves computer science / game programmer), UE4et nem de korabban volt ra pelda.

Platformer annyira nem nehez feladat, hattertol fuggoen 1-4 hetes projektidovel egesz jo cuccokat lehet kihozni.

PHPhez kepest C++nal a legnagyobb kulonbseg talan a strong typing es a pointer arithmetic, viszont a VS2015ben van beepitett monitorozo alapertelmezettkent aktivalva, szoval azonnal latni fogod ha nagyon durvan memory leakel a jatek (platformernel erre eleg nagy esely van). strong typing meg szerintem elony. pro tip: object oriented paradigma kovetese kb kotelezo, hacsak nem egy 400soros prototipussal akarsz kezdeni.

en mondjuk kezdesnek egy space invaders / snake / pong klont probalnek meg, egyszerubb a logikajuk szvsz.

ha a mechanika resze is erdekel, akkor a game maker is jo lehet kezdeni, villamgyorsan lehet vele jatek prototipusokat eloallitani.

egyebkent pl battlerite is pl unity alapu.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#11) Mister_X válasza EclipseGT (#8) üzenetére

Nincs vele semmi problémám. Idézem: "no offense", nem bántásból írtam. Amekkora jogod van neked ide bejegyzést rakni, ugyan annyi van nekem is hozzászólni hozzá :) A "mi a francnak Apple" meg hasonló bejegyzések esetén is leírom, ha nem tetszik valami. Különösen tetszik, amikor megszakértik, hogy valami szar és hülye aki megveszi azt.

Talán a hangvételével van a baj. Ki tudja? Csak leírtam.

"All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#12) EclipseGT válasza Joccc07 (#9) üzenetére

EclipseGT
(senior tag)
LOGOUT blog

Alszok még rá párat, meg kicsit akkor jobban utánuk nézek, mert ha már ennyire a Unity-t ajánljátok, akkor csak van valami oka. :D

#10: A platformer igazából nincs kőbe vésve, mert egyelőre csak pár tanuló project a cél. Teljesen lényegtelen, milyen stílusú játék lesz belőle. Komolyabbnak csak akkor akarok neki állni, ha már tiszta minden.

#11: Nem is mondta senki, hogy ne szólj hozzá, és nem is rágtam be rajta, csak nem igazán értettem a dolgot. :D

(#13) Feruendios válasza Mister_X (#11) üzenetére

Feruendios
(tag)

Van benne valami, de magamból kiindulva attól még, hogy nincs statusz update egy-egy projectről csak bejelentő attól még halad csak lassan.

PC!

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.