Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz totron #4 üzenetére

    Pszichológiailag akinek van tényleges rálátása, szándéka és szókincse, az megvilágíthatná a hátterét.
    A rálátásomat nem ítélném meg, de azzal kezdeném, hogy érzelmileg kiegyensúlyozott ember aligha kötekszik, pláne ilyen értelmetlen és agresszív módon.
    Jobb esetben emögött szerintem állhat kisebbségi érzésból fakadó okoskodhatnék: mondok valami divatosát, amire majd sokan helyeselnek és végre nem én leszek a kirekesztett hülye.
    Rosszabb esetben pedig nárcizmus, ami az önutálatból, önundorból fakad.

    Az életkedvem kifejezetten elhagy ilyenkor.
    Utóbbi esetben pontosan erre megy ki a játék: ha érzelmileg kibillensz és kifakadsz, az illető nyert: "Lám-lám, milyen undorító módon beszél velem ez az ember, bezzeg és kulturáltan fórumoztam és csak rámutattam egy objektív dologra!" Ekkor mutogathatja az ismerőseinek is, milyen igazságtalanul bántak vele, amikor ő csak a közösséget védte.
    Szánalmas egy pokol ez, amiből végtelen játszmázásokká silányult emberi kapcsolatok származnak csak.

    Ha érdekel a lélek setét mélye, ajánlom az Emberi játszmák (1964) c. könyvet! A legnagyobb tanulság belőle számomra az volt, hogy egyáltalán nem egyszerű kitalálni, vajon milyen rejtett pszichológiai haszna származik az embereknek a játszmákból - vagyis az őszintétlen, intimitást kerülő kapcsolatokból.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák