Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Benetnes #9 üzenetére

    "Megszokás kérdése ... " - igen, ez a helyes kifejezés. Csakhogy én az olyan dolgokat szeretem, ill. részesítem előnyben, amiket nem megszokni kell, hanem az első pillanatról kézre állnak. Biztos, hogy sok múlik a felület érzékenységén és/vagy elhelyezésén, de pont ezért nagyon könnyű belőle sz@rt csinálni (szemben egy hagyományos nyomógombbal).

    OFF: "Kedvencem", hogy most már egyre több autóba, és egyre több helyre tesznek érintőgombot. Persze lassan ennek is örülni kell, mert lassan már mindenért a menüben kell turkászni ...
    Szóval ott a "csoda" érintőgomb, ami sok gyártónál már "haptic feedback"-es, szóval ha egyszer megnyomjuk, akkor tényleg olyan, mintha egy rendes gombot nyomnánk. Egy dolgot nem tudnak: a tapintással történő "navigálást", ill. érzékelést nem tudják helyettesíteni. Azt, amikor odanézés nélkül (!) ki tudom tapintani, hogy merre járok a műszerfalon.
    Jó-jó az érintéses vezérlés, de ha egyszer kaptunk egy kalapácsot, akkor nem kéne mindent szögnek nézni ...

  • sxxorp

    őstag

    válasz Benetnes #9 üzenetére

    Valószínűleg nincs a gombosok közt Tronsmart Onyx Free. Fizikai, de nagyságrendekkel könnyebb megnyomni, mint egy átlag gombosat: "Érdekes módon fizikai gombja van (ez újdonság, mivel a Tronsmart érintőgombokat alkalmaz egyébként), viszont abból egy jó megoldás, a Panasonic-tól származó tactile switch képezi a gombok alapját. Így elkerülhetők a véletlen érintések, viszont nem kell nagy erőt kifejtve agyig préselni a fülhallgatókat, ami igen jellemző a fizikai gombokra a fülhallgatók esetén. A gyártó szerint 71%-kal kisebb erőt kell kifejteni a megnyomásukhoz, mint egy átlagos gomb esetén."
    Ígértek róla tesztet, azóta sincs, de így könnyen megtalálhatod máshol.

Új hozzászólás Aktív témák