Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz movax #26 üzenetére

    Pontosan! Itt van egy újabb hater cikk / bejegyzés, tele a szokásos hülyeségekkel... :U

    Ezt a Start menüt átvariálták én sem értem, ráadásul egy avítt XP-hez hasonlítgatja, az ez etalon... Na hát annál a szétterpeszkedő, kibontogatós menünél aztán minden jobb. Ráadásul normális kereső sincsen benne. Meg ha már itt tartunk, akkor ennyi erővel a W7-ben lévő Start menüt is átvariálták... Aztán ráadásul szubjektív is, hogy kinek mi a megfelelő. Számomra teljesen OK a Windows 10 Startmenüje, amit van hogy teljes képernyős módban használod a 8.X mintájára. Valamint abban is fejlődött, hogy a gyorslistán túl oldalt egyéb gyakran használt programok és akár mappák is kitűzhetők, amiknek az elérése így egyszerű és gyors, nem kell a hagyományos menüben turkálni...Amúgy meg ha annyira nem jó neki a beépített, akkor van Windowsra számos külső Start menü, köztük megannyi ingyenes is. De nem, le kell írni, hogy a gyári szerinte milyen ízé, ja szerinte...

    Ez az update dolog és a kilövi alóla a gépet pedig megint mese, csúsztatás... Ott van a 18 órás aktív időszak már egy ideje, aminél tetszőlegesen átállítható az időtartam. Plusz ütemezni is lehet az egyes frissítések után az újraindítást és akár 1 héttel későbbi időpont is megadható. Valamint egy build upgrade után is kirakja a rendszer a képernyő közepére az értesítést, sőt akár ott is van lehetőség halasztani az újraindítást. Sőt a megfelelő kiadásokban akár magát a funkciófrissítést is lehet, illetve ingyenes külső programokkal akármelyiknél. Aztán az is milyen érdekes, hogy amikor feltelepül nálam 1-1 havi update és ott hagytam a gépét akár pár órára, akkor nem, nem indult csak úgy újra magától...

    A gyorsindítás (fast startup) pedig kikapcsolható a gépházban, de akár a hibernálás kikapcsolásával is letiltható. Szóval megint nem világos, hogy minek kellene ehhez registry... Visszakapcsolni magától pedig esetleg max. 1-1 build upgrade után szokott, mert az alapértelmezett beállítás és normál esetben nyilván 1 db OS-t használ a user a gépén, ahol nem okoz semmilyen gondot. De most már a visszakapcsolást sem lehet ráfogni, mert pl. a 1803 - 1809 upgrade után nem kapcsolta vissza.

    Meg hogy melós gépeken áttér másik OS-re, ráadásul arra a bizonyosra... Ja, már ahol erre van lehetőség, meg passzolnak pl. a szoftveres követelmények. Otthoni használatnál meg fals módon mindig csak a játékokkal jönnek, holott korántsem csak arról van szó.... Egyrészt nyilván korántsem minden Windows user hardcore gamer. Másrészt a játékokon kívül számos olyan program van, ami csak Windows only, vagy max. esetleg még macOS-re érhető el. Illetve desktopon messze a Windows szoftveres támogatottsága a legjobb, ott általában nem nagyon kell alternatívák után kutatni, mert többnyire adott a natív támogatás. Azon userekek tömege, akik nem akarnak alternatívák után vadászni és kompromisszumokat kötni, nyilván nem fognak csak úgy tömegével másik rendszerre váltani. Na meg ha megnézzük az X éves globális statisztikákat, akkor eddig sem volt ez jellemző desktopon...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák