Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Saját tanulópénzem HA!-ról:

    Anno, amikor már volt elég bizalmam a hardverapróban, mertem egy bátrat: Találtam egy alaplaphibás eeePC-t, és egy törött kijelzőset.
    - Az alaplaphibáshoz nem volt hdd. Gyakorlatilag hibás alaplap+kijelző+kasztni+akku+ram
    - A törött kijelzősből a hdd lett kiszerelve költözés miatt. Gyakorlatilag jó gép hdd nélkül, rossz kijelzővel.

    Az előbbiért kevésbé érte volna meg pestre utazni személyesen, mert nekem csak a kijelző viselt értéket, kasztni akku, ram nem, és csak kijelzőt találtam olcsóbban, de az a tàvolság miatt csak posta lehetett volna. Az eladó azt mondta, kárpótlásul ad egy hdd-t mellé. Nem nagyot, de legalább ad, és terv szerint csak annyi híjja volt a hibrid gépnek.

    Megérkezésemkor a helyszínen kiderült, hogy a gépben még sincs RAM (terv szerint volt a másikban, szóval ez nem gond). Úgy voltam vele, legalább HDD van, arra úgyis nagyobb a szükségem, nem alkudoztam.
    Megnéztem mindent, amit egy alaplaphibás gépen meg lehetett nézni, nem tűnt fel semmi.

    Lássuk mi lett a vége:
    - A kijelző külső része nem volt ugyan törött, de amint háttérvilágítást kapott, látszott, hogy el volt folyva az LCD
    - HDD-re fel se ment a Windows 0%-os volt
    - Az akkut sosem teszteltem, 500-ért vette meg valaki, jeleztem, hogy nagy rá az esély, hogy semmit sem ér.

    Reklamációra az volt a válasz, hogy a kijelzőt én is összetörhettem, a HDD meg ajándék volt, azért ne reklamáljak amit amúgy "jófejségből" adtak.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák