Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duracell89

    senior tag

    Engem az egész tesztben az lepett meg a legjobban, hogy ez a Cubot cég meg létezik. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • duracell89

    senior tag

    Ez a telefon amúgy kiválóan demonstrálja, hogy mire képesek a kínaiak saját kútfőből.
    Ha nincs erős állam hátszél, brutál fizetésekkel agyelszívott nyugati designerek és mérnökök, hogy rendes know-how-al rendelkező nyugati és koreai/japán cégektől összelegózzanak (US-qualcomm CPU/GPU/chipset/5Gmodul etc, Korea-Samu/LG kijelzöpanel, US-android szoftver, Leica/Zeiss/Samu/Sony/etc kameramodulok) egy tényleg jó terméket, akkor kb. ez a szint, amit jelenleg ki tudnak magukból adni.

    [ Szerkesztve ]

  • duracell89

    senior tag

    válasz Fall-N #32 üzenetére

    Nem sarkítás és még csak nem is a kis cégekre jellemzö a leginkább. Pl. ha a kinai mobilipar jelenlegi csúcsát a Xiaomi Mi 11 Uát nézzük, ránéztem csak poénból egy komponens listára

    - Kijelzö: nincs megjelölve a gyártó, de szinte biztos hogy Samsung panel és gyártás (Dél-Korea)
    - CPU/GPU/Chipset/Wifi/5G/GPS etc.: Qualcomm az összes (USA)
    - RAM: SK Hynix (Dél-Korea)
    - Kamerák: Samsung ISOCELL (Dél-Korea)
    - Hangchipek: NXP Semiconductor (Hollandia)
    - Szenzorok: STM (Svájc) és Bosch Sensortec (Németo.)
    - Szoftver: Android (USA)

    Teljes legózás az egész tényleges know-howt és technológiát/innoviácót csináló cégek komponensei közül, saját kútfobol kínában kb. 10%, ami a készülékház/akksi/PCB/összeszerelés és marketingen kívül semmire nem terjed ki.

    Szerk.: fontos hozzátenni a párhuzamot, hogy emiatt egy "Kínai" telefonon a komponens gyártóknál (USA, DK, EU) kb. hasonló profit csapódik le, mint magánál a "gyártónál", akinek a logója rá van plecsnizve a telefonra, esetünkben a Xiaominak. Azt meg még fontosabb megmutatni, hogy ök a telefon eladásának pillanatában csinálnak egy kis pénzt, de a legnagyobb kulcs a szoftver, és a telefon élettartamának az éveiben a szoftverirányból befutó bevétel óriási arányban jut USA/EU régióba.

    Tény hogy a kínaiak jönnek fel, mint a talajvíz, de a tudásukat és iparukat akárcsak a nyugatihoz hasonlítani és megmosolyogtató egyenlöre. Nem véletlenül fektetnek brutális pénzeket a félvezetögyártásba és fejlesztésbe, hogy talán 5-15 év múlva legyen egy darab értelmes SoC-juk, amivel bármit el lehet adni, ami nem egy Cubot (MediaTek)....

    [ Szerkesztve ]

  • duracell89

    senior tag

    válasz Graphics #36 üzenetére

    A kommented két-háromszor újraolvastam, és még mindig nem látom értelmét.
    Azt tudod ugye, hogy a mobilaréna oldalon vagyunk és mobil témában értekezünk? Nem kínát mint országot mosom össze semmivel, hanem hogy jelenleg objektíven hol állnák technológiailag ebben a konkrét témában.

    Ha úgy látod, hogy ez a két véglet csak, kérlek mutass 1db kínai telefont, csak egyet, ami nem ilyen legó. Jó keresést. :)

    [ Szerkesztve ]

  • duracell89

    senior tag

    válasz Viktor0610 #39 üzenetére

    Pont ez a lényeg.... hogy nem az összes gyártó csinálja, hanem a kínai gyártók nagyrészt.
    Samsung szinte csak saját fejlesztésü komponens össze tud rakni egy telefont, Apple szinte teljesen saját fejlesztés (kivéve Samu kijelzö és akksi), LG szintén (RIP :) ), Sony pl. SoC és kiejlzö kivül szinte minden saját...

    De ha megnézed a Xiaomi, Oppo, Oneplus, Realme, Vivo, Meizu, ZTE, stbstb, semmi saját fejlesztés, innováció nincs, kizárólag legó.

    Mindössze ennyi volt, amit tényszerüen leírtam, ami nem egyenlö azzal, hoyg ezek rossz készülékek lennének szerintem, vagy akár én magam ne is vennék belöle, de bármilyen akár enyhén negatív konnotációval említeni kínát olyan vörös posztó ezen a fórumon, hogy csak na. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák