Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Valentino K. #21 üzenetére

    Pont ezt akartam írni én is de megelőztél :)
    Ha az emberek csak a közeli barátokat / családtagokat jelölné be a közösségi oldalakon, akkor kb az ismerősök száma a 20-30-as értékhez közelítene.
    A valóság viszont az, hogy ez a szám átlagosan inkább a 100-hoz, de nem ritka a 200, 500-as ismerőslista sem. (hogy az ezresről ne is beszéljünk).

    Azt meg aztán senki ne akarja nekem bemagyarázni, hogy 150-200 közeli barátja(!) van, akikkel napi / heti kapcsolatban van és ismeri annyira jól az illetőt, hogy nyugodt szívvel osztaná meg vele minden személyes dolgát.
    Mert az ilyen közösségi oldalakon a legtöbben mindenkit bejelölnek akit csak valamilyen oknál fogva ismernek. Évekkel ezelőtti munkatársat például ki ne jelölne be? Vagy régi oszt.társakat... Meg a 2002-ben együtt ittunk "haverokat", akikről gyakorlatilag mit sem tud az ember, dehát ismerős, be kell jelölni.

    Az a "gond" egyébként, hogy jelenleg igen kevés közösségi nyílt adatmegosztásból adódó bűneset történt, ezért a júzerek java része nem látja a valós veszélyeket. És el kell ismerni, hogy jelenleg tényleg nincs sok érdemi veszélye, ami van az egy relatíve kis körre összpontosul, akiknek mondjuk van pár rosszakarója, esetleg kétséges múltú haverjai stb...
    Viszont pár év múlva, amikor egy új generáció nő fel úgy, hogy a facebook mindennapi esemény, akkor ők már abban a tudatban fognak "élni", hogy mindenkiről minden lépést megtudhatnak a face segítségével. Így jóval könnyebb lesz bármiféle bűntényt elkövetni, vagy akár kísértésbe esni.

Új hozzászólás Aktív témák