Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g@norbert

    aktív tag

    válasz jedis #25 üzenetére

    Nekem semmi bajom nincs a bányászokkal, mielőtt még ez lenne a probléma.
    Az sem érdekel, ha rajtam kívül mindenki multimilliomos lesz, gratulálok minden vállalkozó szellemű bányásznak.
    De sajnos egyszerű képletként nézve ezt az egészet, a bankokat nem lehet megfingatni, sosem mennek csődbe, mivel államilag öntik bele a pénzt, nehogy az aktuális pénznemek teljesen értéktelenné váljanak, és az államformák nem engedik, hogy élelmiszerjeggyel kelljen sorban állni 5szem krumpliért, vagy hogy megint egy zsák pénzbe, illetve milliókba kerüljön egy fél kiló kenyér... Volt már ilyen, ezt szerintem senki sem kívánja újra átélni.
    De szerintem ha beüt a crack, mert sajnos ez csak idő kérdése, akkor egy sosem látott válsághelyzet kezd körvonalazódni, mivel akkor csak a fizikálisan megfogható értékek lesznek értékek,és ha net sem lesz, cseszheted a bitcoint.
    De mint üzlet, a bitcoin, is az, és egyszer vége lesz.
    Mindezt nagyon egyszerűen csak abból lehet kikövetkeztetni, hogy. ez a végtelenségig nem mehet, a nyereséget egyszer a bálnák úgyis ki fogják venni, evvel az egész kriptovaluta renszer összeomlását okozva, egy újjabb jó üzlet reményében, és a valuták sem szünhetnek meg, hogy mindezt a bitcoin leváltsa.. Nem lesz egységes világpénz..
    Ne legyen így, ne történjen meg, de ha már ilyen mértékben monopol cégek ölik bele a pénzt, hogy értéket teremtsenek, illetve sokszorozzanak, és mivel ugye ennek egyszer úgy lesz vége hogy kiveszik a nyereséget, ebből igen nagy baj lehet még, mivel mindenkit a bitcoin megtartására ösztönöznek, és persze amikor megindul a pánik, senki sem garantálja az értékét, illetve ki sem lehet majd venni a pénzt belőle, evvel rengeteg embert, céget igen gyorsan tönkretéve.
    Nem tudom hogy mikor, de az biztos, hogy ebből válság lesz megint, és az előzőhöz képest sokkal nagyobb, látván a monopol cégek érintettségét, illetve folyamatos beruházásait.

    Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

Új hozzászólás Aktív témák