Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Johnny_vT #162 üzenetére

    Legyen igazad! Tényleg! Én is szeretnék egy olyan 12 magos "3700x"-et százezer forintér, de az a helyzet, hogy az AMD jelenleg is jól szerepel a mostani generációval, mert hasonló teljesítményeket tudnk nyújtani sokkal kedvezőbb áron, mint az Intel.

    Látható, hogy az Intel is csak azért lépte meg a magszám növelését, mert nem tudott sem gyártástechnológiában, sem ipc-ben számottevően előrelépni, hogy versenyképes maradjon.

    A Zen2 még 1-2 generációt marad, tehát az ipc-ben nem lesz számottevő fejlődés. A 7 nm is marad egy darabig. Én azt gondolom, hogy a magszám nögelését egy későbbi időpontban kell elsütni.

    Ahhoz, hogy az AMD versenyképes legyen, és hasonlóan jó alternatívát mutasson, mint most, bőven elég lesz idén, ha az i9 szintjét hozzák ennyivel alacsonyabb fogyasztással, ahogy a demóban szerepel, és annyival alacsonyabb áron, mint most a 2700x a konkurenshez mérten.

    Én azt gondolom, az Intelnél sem lesz nagy durranás a 10 nm-ig, ezért az AMD ezt egy kicsit később fogja meglépni, viszont ettől még lehet, hogy a két chipletes cpu-k is majd a 3000-es családba tagozódnak, csak később, és az is lehet, hogy majd csak a 4000-esbe.
    Szerintem előbb csak nyolcmagosak lesznek, és ha lesz mellettük gpu, az is bőven nagy durranás lesz.
    És kell hagyni valami nagy durranást jövőre is.

Új hozzászólás Aktív témák