Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rootmin

    tag

    válasz slimshady #13 üzenetére

    Jelentkezem :)

    Nagy reményekkel követem a szegmenst... Egyelőre a Polar M600 áll a legjobban, ha tavaszig nem jelenik meg számomra jobb kütyü, akkor valószínűleg azt fogom beszerezni. Annak ellenére, hogy nem szép, legalábbis nem elegáns, tehát öltönyös napokon biztosan otthon kéne hagyni. :/

    Engem is zavar a rövid akkus üzemidő, de az életmódomból adódóan ritkán fordul elő velem, hogy 48 órán belül ne jussak konnektor közelbe, így ez egy vállalható kompromisszum. (a telefon töltéshez is hozzászoktam...)

    Számomra az ideális okosóra olyan, ami kompromisszummentes "hétköznapi társ", tehát tudja a hipszter okos funkciókat, szép, ugyanakkor elég funkció gazdag és strapabíró ahhoz, hogy a napi aktivitásom mellett a rendszeres de amatőr sporttevékenységeimet is monitorozza (triatlon + túrázás). Na ilyen egyelőre nincs.

    Konkrétan:

    - Sportosan elegáns (pl. Garminx Fenix 3 Chronos)
    - Vízálló
    - Jól bírja az akkumulátora (ha már ideális: sose kell tölteni :) )
    - A szegmensben létező összes szenzor benne van (HRM, hőmérő, barométer, iránytű...)
    - Magas szinten integrált a telefonommal (lásd: Android wear, Apple Watch)
    - Megfelelő szoftveres környezetet nyújt többféle mozgásforma aktív követésére (pl. Polar Flow)
    - Olcsó :D

    Az a legbosszantóbb, hogy ha el is engedném az AW-t a sportos funkciókért és az akku időért cserébe, akkor is van 1 feature, ami a legtöbb sport órából hiányzik: a BT zenelejátszás. Márpedig én zene nélkül nem futok, és mit sem ér a telefon elhagyása, ha cserébe cipelhetek valami MP3 lejátszót. Vannak MP3-as headsetek... nem kösz. Illetve létezik a TomTom Runner óra, ami tud önállóan zenélni, és akksija is jó. Viszont az annnyira csúnya (szerintem), hogy hétköznap semmiképpen sem hordanám, akkor meg nem számít az üzemidő.

    Ha a Garmin csinálna egy Android wear órát a Fenix 3/5 designjával, amiből kipréselnének 3-4 nap üzemidőt, és lenne valami ultratakarékos mód túrázáshoz, az lenne talán a legjobb allrounder.

    Vagy ha a Polar csinálna az M600-ból egy picit csinosabb verziót (Garmin / Suonto design teljesen OK).

    Ha nem számítana az pénz, akkor valószínűleg lenne egy Fenix 5X-em csak sporthoz, és egy TAG Connected watch a mindennapokra, de akkor is bosszantana hogy nincs a piacon olyan termék, ami a kettő funkcionalitását egyben ötvözi.

    Szóval igény lenne ilyesmire még ha nem is tömegesen... ez a Casio pl. tetszene, ha tudná rendesen amit kell. Még pár év, és remélhetőleg kiforrja magát a dolog. :)

Új hozzászólás Aktív témák