Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Crafter32 #1 üzenetére

    Az várható volt, hogy már csak az androidra koncentrálnak, hiszen továbbra is alkalmazáshiány van a saját plaformukon. Ez szerintem logikus és jó döntés. Az hogy 1 max 2 új telefon jön idén az viszont szerintem hiba és még nagyobb hiba ha késlekednek a piacra dobással. Még mindig lenne esélyük újra felépíteni lassan a régi hírnevüket, de ha ilyen hibákat halmoznak egymásra, ennek az lesz a vége, hogy kivonulnak erről a piacról.

    Az az 1 telefon amiről már egy ideje szólnak a pletykák, a Vienna kódnevű készülék a Q20 Classic utódja lesz, várhatóan ahhoz árazva, vagyis túl drága lesz hogy elterjedjen. Szokás szerint szép telefon, szerethető, de úgy árazva, mintha a piac nem is létezne körülöttük. Forintban 100 ezer körül kellene indítani, majd pár hónap múlva leengedni 80 környékére. Akkor lenne rá kereslet (persze mai hardverrel, nem többéve elavult procival, gyenge kamerával). A második telefon szerintem szintén lehetne olyan qwerty modell, csak olcsóbban 30-50 közé árazva. A "Z" vonalat szerintem felesleges folytatniuk, mert abban a szegmensben nem tudnak mit kezdeni a konkurenciával.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Praetorianus #21 üzenetére

    Nem csúcshardver, hanem olyan belépő felsőkategóriás, nem úgy mint eddig, pl. a Q20 esetén, vagy még korábban a BB Bold esetén, ahol totál elavult hardvert akartak iPhone áron adni. Most van nekik a Priv mint prémium, ott van a Passport mint felső kategóriás és elvileg jön Q20 utódja, aminek olcsóbbnak kellene lennie, mint a Passport, vagy ha ahhoz közeli hardver van benne (mai szintre updatelve), akkor is csak olyan áron, nem drágábban. Illeszkedjen az árazása a specifikációjához.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Praetorianus #25 üzenetére

    Az iPhone kivételével minden gyártó arra törekszik, hogy lefedje az egész piacot...és sokuk még így sem igazán sikeres. Anno a BB elérte a fiatalokat is az olcsóbb modelljeivel, sőt még Indiában is sikeres volt, szóval nem ördögtől való dolog egy 30 ezres BB telefon. Az elmúlt években a BB elérte a túlárazott telefonjaival a 0,2%-os piaci részesedést. Ezen a Priv sem fog javítani., ahogy egy 150 ezres classic utód sem.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz tom_87 #44 üzenetére

    Szerintem a márciusi lesz az utolsó "nagyobb" frissítés, ami után már csak hibajavítások és biztonsági patch-ek várhatóak további 1-2 évig. Szerintem nem sok cég maradhatott BB platformon és elvileg a Priv-nek és utódainak ki kellene váltania a régi platformot. Szerintem most sokkal többen dolgoznak a Priv szoftverének pofozásán, mint a BB OS frissítésén.

    Ez amúgy sem OS vs. OS kérdés, mert abban valószínűleg a BB OS nyerne, hanem a rengeteg hiányzó app. Kis ferdítéssel olyan, mint egy Linux vs Windows. A Linux valószínűleg hatékonyabb, biztonságosabb, stabilabb, de nincsenek rá meg a kedvenc szoftvereid, játékaid, stb. Nagyjából a részesedésük is ezt reprezentálja.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Mercel #52 üzenetére

    Nézd, a Symbian se volt rossz, csak a kutya sem írt már rá alkalmazást. A BB OS is ilyen. Jó OS, alkalmazások nélkül. Olyan mint a Linux. Ha elég annyi alkalmazás, ami elérhető, akkor neked ideális, de másnak meg más appok is kellenének, amik hiányoznak és egyre több fog hiányozni. Egyébként a Microsoft is ebben a cipőben jár, csak nekik még a lehetőségük sincs meg, hogy Androidra váltsanak, mert náluk a termék maga az OS.

    Remélem, hogy nagyon hamar piacra dobják a Viennát és nem drágábban mint 90-100e Ft. Ha úgy lesz, az elsők között fogom megvenni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz daniel909 #61 üzenetére

    Addig OK, hogy 80 meg 150 ezres legyen, de akkor olyan hardver kell bele, amit jelenleg 80 meg 150 ezres telefonokba rak a rengeteg konkurens cég. 80 ezerért, sőt olcsóbban már 16-20MP-s kamerás telefonokat lehet venni és akkuban is már 2500-3000 körül járnak Full HD-s kijelzővel. Eddig is épp az volt az egyik probléma, hogy a konkurenciához képest sok szempontból gyenge, elavult hardver adtak nagyon túlárazva. Most hogy androidra váltottak még az az érv sincs meg, hogy náluk más az OS.

    Egyébként az 1 éve piacra dobott Classic-ban 8MP-s kamera van és 2500-as akku és már akkor elavult volt az árszegmensében, mikor piacra dobták.

    Ma két extráért kérhet felárat a BB: a megnövelt biztonságért és a qwerty billentyűzetért.

    Az extra biztonság jelenleg még nem lett próbára téve, szóval ismeretlen hogy mennyire biztonságos az új rendszer. Emellett a többség eddig is meg volt elégedve a jelenlegi telefonjai biztonságával.

    A billentyűzet szerintem egy +50-70 dolláros extra, de csak annak akinek igénye is van rá...hiszen más meg szándékosan kerüli a qwerty billentyűzetes telefonokat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Mercel #69 üzenetére

    Egyre fontosabb lesz, hogy az ilyen-olyan hardvereket támogassa a mobil. (okosórák, fittnesskarperecek, sportórák, akciókamerák, okosmérleg, NAS, médialejátszó, TV, stb...) Na ezeknek a többségéhez nincs app se a BBOS-en, se pl. a Windows 7-8-10-en, illetve mivel a BBOS koporsójára már Chen is rádobta az első rögöt, azon már elméletileg sem igen lesz pozitív fejlődés. Új telefonok híján tényleg bolond lenne bárki arra fejleszteni. Amolyan okosabb feature phone-ként ma is van értelme venni Q5-10-20 telefonokat, ha elég annyi, amit a dobozból kivéve már tud és persze árban megéri neked.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák