Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Én nem mondanám igazán munkavállaló barátnak az MT-t vagy a magyar céges kultúrát. Én 3 fő problémát látok:

    1. Nincs meg a megfelelő jogi biztonság és jogorvoslati lehetőségek egy egyszeri munkavállalónak. Mindenkinek van sztorija vagy ismerőse akit így vagy úgy lehúzott a cég munkaidővel, bejelentéssel stb. (Ez bizonyos részben az iszonyat magas adókból fakad, de ez persze nem mentség) Erre jellemzően mi az állami válasz? Vidd polgári perre ami mondjuk 2-4 év és rengeteg perköltség amit előre meg kell finanszírozni.
    Ebből a szempontból az állam még szemetebb, iszonyat alja szabályok vonatkoznak a közszolgákra.

    2. Ez leginkább a KKV szektorra igaz ahol a cég nyilván szívügye a tulajnak (aki egyben a vezető és döntéshozó), de multinál is látni középvezetői szinten, hogy úgy érzi a főnökség, hogy náluk dolgozni az egy kegy, ők tesznek szivességet hogy alkalmaznak valakit. Ez alapvetően megváltoztatja az egész kapcsolatot, nyomást helyez az alkalmazottra ("Most nem mehetsz el szabira hát annyi rendelés van, cserben hagysz Józsikám?"), de a főnök sem jól dönt. Nem azt képzi tovább aki a legalkalmasabb lenne hanem azt akit a legjobb barátjának, leglojálisabbnak tart.

    3. Valahogy nem fontos az emberek megtartása, főleg ha azok szeretnének valamit. Én 2x voltam úgy, hogy kérnék emelést, mert az utánam felvettek magasabb alapbért kapnak és ez így nekem nem fér bele, szóval akkor vagy kompenzálnak vagy felmondok. Mind a 2 esetben mondták hogy áááh, nem tudunk emelést adni de annyira jó lenne ha maradnál és lehet hogy akkor majd ha esetleg talán lesz lehetőség előléptetésre akkor nagyobb prioritást kaphatsz... Aztán felvettek a helyemre egy újat, magasabb fizetésért. Tehát ugyan ott voltak ahol a part szakad, csak kiesett kb 6 hónapnyi idő amíg kerestek, interjúztattak és betanítottak.
    Persze lehet hogy én dolgoztam szarul és örültek hogy elmegyek de 1,5 év alatt 3x kaptam jutalmat jó teljesítményért szóval who knows?
    Szóval az egész sztorinak az a lényege, hogy valahogy fontosabb az hogy keményen befeszítsen a cég és semmit ne adjon az alkalmazottnak ami az eredeti megállapodásban nincs benne, így viszont a változó piac miatt a legjobb emberei el fognak menni, mert nyilván mindenki a jobb feltételek felé húz. Ezzel kezdeni kell valamit mert így 1 hét alatt iszonyat versenyhátrányba tudja hozni magát egfy kis cég.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák