Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    Ehhez hozzátartozik az is, hogy ma már gyakorlatilag nincs éles határ a tablet és a notebook között, mert egyre többféle átmenet létezik, illetve ha csak a hagyományos tableteket nézzük, gyakorlatilag kettészakadt a piac: vannak az olcsóbb Androidos tabletek, amiknek én személy szerint 0 értelmét látom, kb arra jók csak, hogy aki azért akar egy tabletet, hogy legyen, az megveheti és kihúzhatja a listájáról, de gyakorlatilag sokszor még gyengébb hardver van bennük, mint egy átlag okostelóban, és gyakorlatilag csak nagy kijelzős mobilok, rosszabb kamerával meg rosszabb procival.
    Ezzel együtt vannak, főleg a Samsung részéről, erősebb, nagyobb tabletek is, csak ezekre meg nincs lényegében semmilyen szoftver, amitől bármivel is többet tudnának, mint egy aktuális flagship mobil, csak nagyobb a kijelzőjük, de még egy desktop browser sincs rájuk, amitől szerintem szintén az egész értelmét veszti.
    És akkor ott vannak az iPad-ek, amik szuper hardverrel vannak felszerelve, és már van 1-2 normálisabb szoftver rá, meg szuper stylus, amivel lényegében egy digitális rajztáblát rögtön meg is lehet spórolni, de még mindig nincs ott, hogy laptop replacement lehessen.
    Illetve ott vannak a Chromebookok, amik rendes desktop böngészővel rendelkeznek, és dekstop appokat is tudnak futtatni, de ez praktikusan kimerül a Linux appok futtatásában, ami több, mint a semmi, de erre sincsenek professzionális appok, szóval még ez sincs ott, hogy megfelelő desktop replacement lehessen. Bár szerintem a szoftveres hiányosságokat az Apple gyorsabban fogja pótolni, mint a Google, de ezt majd az idő eldönti.
    Illetve ott vannak a Windowsos 2in1 gépek, amiknek nem is kell mimikálniuk, hogy desktop rendszert futtatnak, mert az lényegében a fő selling point-juk, csakhogy ezek meg kb annyira kényelmesek szerintem tabletként használva, mint fűkaszával kenyetet kenni, egyszerűen létidegen ezeknek az eszközöknek a tabletként való használat.

    Szóval összességében sokféle tablet-szerű megoldás közül lehet válogatni, és egyelőre talán az Apple megoldása tűnik a legsikeresebbnek: egy companion eszköz a laptop mellé, amely kisebb munkára is alkalmas, de elsődlegesen tartalomfogyasztásra van kihegyezve, de az Apple minden igyekezete ellenére sem igazi laptop replacemenet, bármennyire is ez most a fő vesszőparipájuk. Vagy legalábbis nagyon light usernek kell lenni szerintem ahhoz, hogy az lehessen valakinek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák