Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7541 üzenetére

    Régebben (3-4 éve) Debrecen is tele volt román rendszámú digis szerelő kocsikkal.

    Egyébként biztos, hogy nem Makoss volt, mert ő Tiszapalkonyára és nem Bagra vinné az optikát. Ami őt illeti szerintem azóta is éli a netes szakadárok életét, éjjelente áthajózik a Tiszán, nézegeti az optikai kábeleket, és ha elfogadna külföldi segítséget, már rég átjátszhatná magának a gigabitet, de nem teheti. Annyira azért nem kell neki a net, hogy német vagy román felségjelzés alatt ténykedjen.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Túzok22 #7545 üzenetére

    Kapactiás bővítés.
    Hogy ne úgy járj, ahogy én 2010-ben itt a T-vel. Hogy papíron 16Mbites netem volt, gyakorlatban meg félév szenvedés után (már keresztnévről ismertem az összes szerelőt és mindről tudtam, hogy issza a kávét), abban maradtunk, hogy 4Mbit a teteje, és ennél gyorsabb nem lehet, mert a hálózat nagyon durván túl van terhelve.
    Akkor lett UPC 30Mbit kevesebb mint fele annyiért :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7549 üzenetére

    Akkor még nagyon az elején jársz a gépfejlesztésnek. Augusztusig azért nem húznám a dolgot, bár a 8000-es Ryzen ha másra nem arra jó lesz, hogy lenyomja az árát a 7000-esnek.
    HDD-ből nem adnám 4-6TB alá, de egy ilyen gépnél a 8-10TB sem komoly tétel már.
    Pláne, ha ennyi meghajtó lóg a laptodon, én tuti skitófráaszt kapnék ennyi meghajtótól. Nekem most is csak három van (C,D,E és az F az ODD), igaz még lesz majd a közeljövőben egy negyedik is.

    Mondom itt az az érdekes, hogy úgy, hogy körbe minden szomszédnéál elérhető az optika, de nekem nem hozza, van-.e optika? Ha igen, akkor örülés van, ha nem, akkor marad a jelenlegi, és a jelenlegi sebesség is, mivel perpillanat a HDD-m kb 320-350Mbitnyi töltést képes huzamosabb ideig írni, rövid ideig megy nek e felett bőven is, de annak semmi értelme, hogy jön mondjuk 800-al a cucc 30mp-ig, utána 1 percig 10Mbit, mert ír a HDD, utána megint 800, megint 10 .... érted.

    Igen ám, de Bag körül dombok vannak, oda nehezebb felvinni az optikát. Bár télen ha szánkóval onnan lecsúszik, talán közelebb ér Palkonyához, egy optikai kábellel a kezében :D (de kár, hogy már nem olvas minket, tuti jól szórakozna :D (vagy nem) )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7556 üzenetére

    Ami HDD fronton van az nagyon szomorú. Szerintem az az igazi szégyen, hogy 2024 januárjában drágább (23 ezer ft) egy 2TB-os HDD mint 2012 nyarán volt (12-15 ezer ft). Közben eltelt 12 év!!!
    Azzal már is jöjjek, hogy az informatikában valami, aminek a sebessége és a mérete meg úgy a tudása ugyanaz az 2-3 évesen már a felét éri, aztán még kevesebbet. Itt meg arról beszélünk, hogy 12 évvel később kétszer annyiba kerül ugyanaz, és nem valami ritka csúcshardver, hanem egy alsóközépkategóriás tucattermék.
    Lehet dobálózni a gyenge ft-al, de ez szerintem azt mutatja, hogy 12 év alatt semmit(!) sem csökkent a HDD-k ára! 12 éve azt hittem abból, ahogy akkor mentek a dolgok, hogy ilyenkorra 20TB-os lemezeket veszünk majd 20 ezerért. Csak ugye jött az árvíz, és rájöttek a gyártók, hogy milyen jó dolgok ezek a katasztrófák, áron felül ki lehet söpörni a raktárat, és árat sem kell csökkenteni, mert ennyiért is megveszik.
    A 4TB-os HDD-met 25 ezer ft-ért vettem 2021 március 1-én, most ugyanaz a HDD, ugyanott 39390ft! Lehet a gyenge ft-ra fogni, de eltelt 3 év, fele annyiba kéne kerülnie, nem majdnem kétszer annyiba.
    Nekem már régóta aktuális lenne egy 8-10TB-os HDD mert a jelenlegi 4+2TB-om nem nagyon férek, de amikor 80 ezer ft-tól indulnak a 8TB-osok akkor felejtős ... feléért simán venném. De jelenleg ugyanaz van mint a CPOU-knál az új modellek árban csak egyszerűen a régiek felé érkeznek. :(
    Az egyetlen dolog ami némi árcsökkenésre reményt adhatott volna, ha az alsó szegmensben ( <4TB ) az SSD olyan olcsóvá válik, hogy a HDD eladhatatlan. Akkor a kis HDD-k gyártását megszüntetik, miközben a nagyobbak kénytelenek beleesni a tizen huszon ezres árkategóriába, hogy egyáltalán eladhatóak legyenek, és termeljenek hasznot a gyártónak. Mert mondjuk ismét elgondolkodtatna, hogy SSD vagy ugyanannyiért egy 4(-6-8)× akkora HDD ... Hogy azt ne is mondjam tizen, huszon ezerért egy 8-10TB-os HDD-t azonnal rendelnék.
    Ehelyett mi van? Visszafogott termelés, ami miatt mind a RAM mind az SSD árak kilőnek (még úgy ahogy időben vettem a Samsung 980PRO 1TB M2-t --> bár 1-2 hónappal korábban még 2TB-osat vettem volna)

    A Windows nálam is természetesen SSD-n van (Samsung 980 PRO 1TB M2), de a játékok is oda fognak kerülni, esetleg a 480-as ADATA SU650-re (bár azt most kiszedtem egyelőre) vagy lesz a játékoknak külön SSD drive (mondjuk 1TB-os) de ez csak akkor ha csökkennek az árak, és nem férek az M2-n.
    Viszont amikor általános dolgokat töltök le HDD-re, akkor érzem, hogy 500Mbitnél már a (igaz 5400RPM-es) HDD a korlát. Ebbe még Makoss is belefuthat, hogy majd ott pirít a gigabites optika, és a HDD meg nem bírja olyan gyorsan írni, ahogy jön az adat.
    Másik oldalról, azt néztem ezeknél a gigabites neteknél már nagy a szórás, havernál BP XIII kerültben a gigabites net 730Mbit körül megy, de láttam 2Gigabitest is 1300-1400Mbit körül futni, és a tulaj szerint ez a normális. Tehát itt már elég komoly veszteségek vannak az elméleti maximumhoz képest. A legjobb amit eddig láttam az Pécsen volt, ott a 2 Gigabitből 1950Mbit jött is, tehát csak egy "Maki Net"nyi volt a veszteség :D
    De ez sem annyira szokatlan, emlékszem mikor 2Mbitről 8Mbitre emelték nálunk az ADSL-t, akkor nálam olyan 7,7Mbit jött, sőt hajnalban megvolt mind a 8Mbit, ugyanakkor pár házzal lentebb tőlünk már 6,5-nek meg lejjebb az 5,5-nek örültek, az utca végén meg a 2Mbitből 4Mbit lett-et érzékeltek.

    CPU témában megértelek, de ilyen alapon mindig lehet várni a következő gen-re. Szerintem használd arra a Ryzen 8000-es (és 9000-es) megjelenését, hogy (szerencsés esetben) lenyomja a 7000-es széria árát, és akkor olcsóbban lehet megvenni. Egy kicsit én is ezt tettem, mert amikor megvettem a 10th gen-t már erősen a 11th gen árnyékában voltunk, az 560-as chipset olyan új volt, hogy itt a fórumon kaptam PM-eket, hogy milyen lap? mert még kb senkinek sem volt. 2021 március 1-én vettem a cuccokat, és március 30-án jött ki a 11th gen

    Szerintem semmi ilyet nem tesz, csak ír még 60 levelet a T-nek, hogy ez diszkrimináció, hogy nincs optika Palkonyán, és tegnapra kell a 2Gigabites net, lehetőleg ingyenre! Az oszloptól viszont saját kezűleg húzza be, amit előtte felállított. A betonoszlop súlya, ára és engedélyei sem számítanak. (BTW a fényképe alapján amit egyszer mutatott a szemközti oszlopról, ott oszlop csere is erősen aktuális, a túlterheltség és amiatt is, hogy igencsak régi, szóval nyugodtan számolhat oszlopcserével is).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pittu1986 #7557 üzenetére

    Ha már Sátoraljaújhely : A zöldfa utcában vagy környékén nincs fejlesztés?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pittu1986 #7563 üzenetére

    Kösz :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7567 üzenetére

    A kis floppy meghajtók eltünése engem nemigazán zaklatott fel, utáltam velük szenvedni, pedig nagy előrelépés volt a nagy lemezhez képest. BTW egészen 2009ig azért volt kis floppy meghajtó a gépemben, ha kell, de 2006 után nem emlékszem, hogy bármikor is használtam volna.
    Optikai meghajtó meg a jelenlegi gépemben is van, időnként szokott kelleni, még DVDket is írok vele. Viszont tény, hogy idén még nem használtam.
    Nem tudom mi ez az alapvető harag az emberekben a HDD-kkel szemben ... nagyon is jó dolgok, olcsón sok adatot lehetett vele régen tárolni. Sajnos manapság nagyon drágák a tudásukhoz képest, de "hála" az SSD áremeléseknek még a kicsik is olcsóbbak mint az SSD-k, 4TB feletzt pedig nagyon brutálisan elhúz a ft/GB arányban a HDD.
    Az általad linkelt 8TB-os 212 ezer ft-os SDD árából kitelik egy 22TB-os HDD vagy, 8 ezer ft ráfizetéssel 2db 14TB-os. És 8TB méretnél már gyanítom, hogy inkább a tárolási kapacitás számít semmint a sebesség.

    ASUS M4A785D-M PRO? Pontosan ugyanolyan lapom volt nekem is a Phenom 9500-al. De az enyém valamiért szar volt, mert állandóan lemerült benne az elem, akkor is ha vadi újat tettem bele, és elfelejtett minden beállítást, így nem lehetett lekapcsolni hátul a tápnál, pedig az szükséges volt, mert időnként gondolt egyet és kikapcsolt állapotban ha áram alatt volt elindult a gép. Aztán eladtam, az új tulaj távtartók nélkül szerelte be a házába és elindította, volt is füst rendesen. Egy haverom megjavította neki, de az elembaja megmaradt. Ennek ellenére amennyire tudom mai napig megy a Phenom 9500-al 6GB RAMmal és egy HD4890-el.

    2,5GBPS LAN port is elég szerintem, olyan gyors neted úgysem lesz mostanság ahol ez lenne a szűk keresztmetszet.
    És igen, az szempont, hogy Makinál jobb géped legyen. :) Igazából én is vehetnék lazán jobb gépet, de a jelenlegi is tökéletesen elég FHD gamingre (Asrock B560 Pro4, I5 10400F, 32GB RAM, RTX 3060 12GB, Samsung 980 PRO 1TB M2, 2+4TB HDD, Corsair CX550F RGB)

    Szerintem ma már egyetlen internetszolgálató sem olyan hülye, hogy idejöjjön. Egyrészt ez az ország elég jól le van fedve még sok európai országhoz képest is, másrészt a nem baráti kormányzat ahogy mondtad.
    Nekünk usereknek ez rossz mert jelenleg is már gyakorlatilag két szereplős a piac (van még a Flip ami nem tudom ki kezében van, de Budapesten kívül csak Debreceni lakótelepeken tudok a létezéséről, magyarán nem sok vizet zavar), és tartok tőle, hogy hamarosan a T is felvásárlódik :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7576 üzenetére

    Jajj, 2010-ben minden vágyam egy Phenom II 965BE volt 8GB RAMmal, de még egy 940-esnek is nagyon örültem volna, akár csak 4GB RAMmal, de ehelyett a Phenom 9500 volt 2GBval.
    Akkoriban még bíztam az ASUSban, ezért dierkt ASUS lapot kerestem, a CPU meg a RAM (DDR2) adott volt, így ehhez mérten kerestem lapot.

    2016-2017 látom 6600K-ról 7700K-ra fejlesztettél :D Nekem akkoriban az I3 4330-asom volt, igaz 16GB RAMmal, és egy GTX950-el. De egyik évben sem fejlesztettem, csak egy monitor csere volt. 1280-as felbontásól 1680×1050-re álltam át.

    Igen, ahogy látom azért határozottan emelkednek a HW elemek árai. A PC piac már 20 éve folyamatosan visszaesik, mégis köszöni de jól megvan :) A google stadia féle megoldás elterjedése komolyan veszélyeztehetette volna, de ahhoz olyan net kellene mindnehol ami még MO-n is igen ritkaság, ráadásul én abban sem bíznék (meg a francnak nem lenne kedve havonta X összeget még erre is fizetni) inkább építenék egy jó erős saját PC-t :D Szerencsére már le is tettek erről. :)
    Volt, hogy kimentem és Berlinben vettem CPU-t, mert ha már arra jártam, akkor sokkal olcsóbb volt. De van egy németországi vásárlású VGA-m is, akkor úsztam meg 100 ezer ftnyi euroból mikor itthon 160 ezer fttól indult egy olyan kártya. Csak sajnos ilyenkor a garancia ami extra nehézkes, épp ezért mindent nem is vennék kint, de ha az ember kint jár, akkor megéri bizonyos tételek esetében.

    Az meg nagyon jó ötlet, hogy még a gari lejárta előtt elakarod adni a laptopot. Tibi haverom is megszívtam, neki a GPU szállt el, és mivel csak mindent egybe tudnak cserélni, a szervízben mondtak rá egy olyan árat munkadíjjal együtt, ami több volt mint amennyiért hibátlanul eltudta volna adni a laptopot. így dobott egy hátast és vett egy másikat (neki mondjuk pont indokolt, munkájából adódóan három város között ingázik folyamatosan).
    Egy desktop PC esetében egységnyi pénzért sokkal nagyobb teljesítményt lehet kapni. Elég az elvileg azonos osztályú CPU-kra nézni, fele annyi mag és szál, kb fele annyi órajel. A VGA-k M-es kivitele általában két-három osztállyal gyengébb mint az asztali megfelelőjük.
    A legtöbbre az is igaz, ha nem dugod be a konnektorba, akkor hiába van tele az akksi még ennek a kiherélt teljesítménynek is a töredékét fogja hozni. Ez többször tesztelve lett, asztali géppel gyorsultunk le papíron jobb, újabb laptopokat.
    Egy desktop PC méretében megvalósítható olyan hűtés, ami mellett a gép hosszú távon is tolerálni tudja a nagy teljesítményfelvétellel járó plusz hőterhelést.
    Ha meg is kotlik az asztali PC-ben valami, a problémát aránylag egyszerű lokalizálni és orvosolni (pl. alkatrész-cserélgetéssel), míg egy notebook esetében a nagy integráltság miatt könnyen gazdasági totálkárt jelenthet egy-egy hardverhiba a jótállás leteltével.
    Találkoztam mostanság sok olyan notival is ahol a ram, proci és az SSD is forrasztva volt, gyakorlatilag semmi nem cserélhető benne.
    Ez mind szándékos környezetszennyezés a notigyártók részéről. Ha egy valami tönkremegy benne, akkor kuka az egész.
    És akkor még nem mondtam el, hogy a touchpad meg a laptop billentyűzet mennyivel kényelmetlenebb mint egy rendes egér és billentyűzet. Ha ezeket is raksz a laposhoz, akkor az asztalon a helyigényed máris nagyobb mint egy asztali gépnél. Ráadásul ha belegondolsz, hiába használod konnektorba dugva, az akksit kifizeted, hiába használsz külső monitort (ami érthető, ki akar ma 15"-on létezni? Ma már 22" alá nem adnám, 15"-on 2003-ban voltam), ami a laptopon van, szintén kifizeted.
    Megvan a laptopnak is a létjogosultsága, mert előnye, hogy hordozható, de ezért nagyon nagy árat fizet az egyszeri user, és ha napi-heti rendszerességgel nincs hordozva, akkor szerintem (mai divatos kifejezéssel élve) lábonlövés egy laptopot használni asztali helyett. írom mindez túgy, hogy évekig volt asztali gépem és laptopom egyszerre, kétszer is laptop only voltam kényszerből, egyszer 2 hétre, egyszer fél évre, de mindkét esetben alig vártam az asztali PC-re való visszatérést (pedig az egyik esetben volt külső monitor és billentyűzet meg egér is).
    De nem egyedül vagyok ezzel így, a fórumon több notistól/laptopostól olvastam már, hogy alig várja/várta a visszatérést az asztalira.

    Szerinted ezt a kormányt mióta zavarja, hogy lehull a lepel? Minden médiát megvásároltak már szinte, ott sem zavarta őket semmilyen lepel meg annak a lehullása. SZVSZ csak idő kérdése, hogy egyoldalúvá váljon a verseny, vagy a kartell miatt, vagy pedig azért mert egy tulajdonosé lesz minden. Bár lehet, hogy ez hivatalosan nem fog kiderülni, mert GVH is van ugyebár.

    Van egy szolgáltató ami viszonylag kicsi és új, és kihagytuk, a FLIP. Csak ugye mint írtam, azt meg jelenleg Pesten és Debrecenben láttam pár nagyon sűrűn lakott helyen, ez sem ott jelenik meg ahol igazán kellene, hanem ahol a lehető legnagyobb lefedettség és verseny van amúgyis.
    Szegény Makoss féléket meg diszkriminiálják. A Palkonyai netforradalmár már maga húzná be az optikát, ha adnának rá neki esélyt, de tettek helyett inkább ír még egy levelet a Telekomnak :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7578 üzenetére

    Én egyáltalán nem vagyok ilyen szempontból márkahű, amit épp a legjobbnak tartom azt veszem, de az ASUS-t lehetőleg kerülöm. Volt mostanság Gigabyte, MSI, Asrock, most épp Asrock lapom van. A '97 és 2003 közötti lapjaimat ne is említsük, ott tényleg messze az ASUS volt a legjob, nem is akkor lett bajom az ASUSal, hanem 2005 után. Mostanság az Abitra lennék kiváncsi, de eléggé general lapjaik vannak.
    jah és nem zárkózom el olyanoktól sem, mint a Atermiter, Huanhanzi, Jingsha, SMZIT, Machinist, Jgynyue nyilván a helyükön kezelve egy hobbi gépben :D

    Azérrt szerintem az antituningos 7700K is előrelépés lehetett a 6600K-hoz képest. Plusz szerintem ott VRM probléma volt, mert az kb nem létezik, hogy egy K-s CPU-n 100MHZ-et alig lehessen húzni. Olyankor már nemhogy nem 7700K, de még jó eséllyel nem is I7 7700 lesz... A throttlingolás is az elméletem támasztja alá.

    Ahogy te megutáltad az Intelt, én nekem hasonló bajom lett az AMDvel VGA-knál. Míg a bányászos időkben az NVidia (legalább láűtszólag) mgetett mindent, hogy a bányászokat leválassza a gamerek területéről (bányász kártyák, korlátozó Bios, LHR stb.) addig az AMD a világon semmit nem tett, sőt, mikor az egekben voltak a VGA árak akkor pofátlanul drágán kiadták az RX6500 és RX6400-as herélt kártyákat, tetejébe PCIE4-el, így kizárólag azoknak volt jó választás akik nagyon modern géppel nagyon régi VGA-t akarnak cserélni, hogy csakis játszanak, lehetőleg azt is régi játékokkal.

    A Google Stadian kívül volt más is, geForce NOW (azt is próbáltam) meg Amazon Luna és Parsec (ezekről csak hallottam). De én kicsit sem bánom, hogy nem lett ezekből semmi, BTW lehet, hogy 10 év múlva sokkal nagyobb sikerük lesz.

    van az az ár, amiért már lehet inkább érdemes megtartani, bár ha abból indulsz ki, hogy előbb utóbb megkotlik, akkor mindneképpen add el, bármennyiért is megy el. Anno én az enyémet azért adtam el, mert akkor még ért valamit, tudtam jól, hogy 1-2 évig tartogatom akkor töredékét sem fogja érni, még ha semmi baja nem lesz, akkor se.

    Azt nem is gondoltam volna, hogy a Flip ilyen régi, nekem a covid környékéről kezdett rémleni.
    Jah, hogy ez is Telecom? Hát akkor ez sem valós alternatíva. Tulajdonképp akkor 1&1 és 1 nagy van ...

    Azt nézem a flip otthoni internetes csomagjai nem túl acélosak, optikán is down-ban a mostanim fele sebességnövelővel együtt, az up meg közel azonos.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7583 üzenetére

    Az Asrock az a ASUSnak volt a kísérletezős márkája. Olcsóbb lapokat is adott, de DDR1-2-es, PCI-E-AGP lapokat stb. Ami érdekesség volt, és az ASUS ilyen-olyan okból nem akarta a nevét adni hozzá, az az Asrock neve alatt jött ki. Na már most mára, az Asrock is a minőségi gyártók közé emelkedett, számos érdekes, extrém alaplappal.

    Abit : Azt hiszem tévedsz :D

    B760-as lapjaik is kijöttek már :

    A 6600K-nél nem 3,9GHZ-ig szavatolta az Intel, hanem az volt a Turbo frekvenciája, amit magas CPU kihasználtságnál automatikusan elért és TDP és melegedéstől függően 1-45mp-ig tartott. Ez semmilyen szinten nem számít tuningnak. (ezt lehet BFB-vel korlátlan ideig tarthjatóvá tenni, így a nem K-s procikat is tuningolni, de ezt is Asrock lap tudja). Ugyanez a I7 7700K-nl, a 4500MHZ a turboja volt, és nem throttlingolt, hanem automatikusan visszavett X idő után, ami teljesen természetes, és így kell működnie (kivéve BFB esetén).
    Tehát ha neked 4600-on nem ment a K-s processzorod akkor azt még sima 7700-nak sem adták volna el, pláne nem K-snak (mind 5000 felett is megy). Vagyis a probléma egyértelműen a VRM-el és annak melegedésével lehetett (vagy esetleg valamelyik beállításoddal) nem pedig a processzorral.

    89000 ft-ért az I7 12700KF tényleg kiemelkedően jó vétel, pláne ha hozzáveszem, hogy újonnan egy 10700K ennél majd 40 ezerrel drágább. (nekem csak 10-11th gen megy a lapomba, de neked más a helyzet, mert téged semmi nem köt). Ennél még a 13600K is drágább amit pláne nem értek minek vesz meg valaki, ilyen nagy I5-ösnél 1000-20000ft ugrás egy I7-es. Különben is I7 > I5.
    De ha nem így vagy vele, és tényleg kell a gyorsabb gép, akkor lehet, hogy ez az akció nem neked szól.
    Mivel rengeteg problémáról olvasok mostanság ami a Ryzeneket érinti, elgondolkodnék a helyedben az Intelen is. Ugyanakkor ha a játék nagyon fontos szempont akkor Ryzen 7800X3D.

    Úgy látom a Flipről te többet tudsz mint én :D
    Mindenesetre ha ez így van, hogy Digin szolgáltat, akkor tőlük pláne nem várhatunk optikát sehová :D

    Vajon Tiszapalkonyán hogy áll az optikai fejlesztés? A Palkonyai Rambo segíti vagy épp nehezíti?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7589 üzenetére

    Megjegyzem még 98 ezerért is jó vétel az a CPU. Az más dolog, hogyha Maki legyőzése a célod, akkor mélyebben kell a zsebedbe nyúlj a Palkonyai Chuck Norris ugyanis gépben is letette a kötelezőt :D
    A kérdésed már nagyon régi (tavaly nyár) érdemes lenne ugyanott feltenned megint, ugyanis azóta változott a piac. Ennek ellenére én is a Ryzen felé hajolnék ebben a konkrét esetben. Egyébként szerintem mire egy 14700K vagy egy Ryzen 7900X annyira elavult lesz, hogy cserélned kell, addigra valószínűleg a lapot és a platformot is cserélned kellene amúgyis. Kivéve ha technológia követő módon 1-2 évente procit cserélnél, akkor megint csak inkább a Ryzen.
    Egy 12GB-os RTX 3060 ma még kb mindenre is elég, pláne ha nagyon erős CPU-t raksz alá, és nem 4Kban akarsz játszani.

    Az teljesen meglep, hogy külön rendelgeted a géphez a cuccot, és van amit már most, pláne úgy, hogy még a CPU + LAP kombóval nyárig várni akarsz.

    ABIT az feltámadt már kb a 4thgen CPU-k idején, szóval jó régen, csak kevesen tudják, mert egyrészt kínai belpiacra termel, másrészt semmi extra nincs manapság a lapjaikban, csak egy a sok közül.

    #7591 GoodSpeed : ASUS A7V8X-X LAN alaplapom nekem is volt, az volt a második lapom az Athlon XP-hez, 2003 nyarától 2005 novemberéig szolgált. Ugyanis 2004 nyarán egy villámcsapás miatt elment róla az összes USB, valamint a 4-ből csak egy 1 IDE eszközt ismert fel, így csereéretté vált. Annyiból szerettem hogy 23,5× is tudott adni a 1700+ procimnak (persze maximum 100-as FSBvel mertem kipróbálni :D). Ezt váltotta az ASUS A7N8X-E DLX ami teljesen más szintet képviselt.

    Amúgy sajnáljuk itt Makit meg Tiszapalkonyához hasonlítunk, az eltt a digitális diszkriminiáció fellegvára, de egy kis érdekes statisztika :
    Tavaly Lauterachban otthon 25Mbites netem volt, a céges 60Mbit gyorsnak számított. 2020-ban Weiller-Simmerbergben az otthoni 3Mbit (nem elírás : HÁROM!) Mbit volt, a cég ugyanaz. Ismerősömnek Grenoblé-ben (Franciaország) 25Mbit volt még 1-2 éve (most nem tudom), igaz neki 2005 januárjában 15/1 Mbit volt amikor én örültem az 1Mbitre duplázásomnak.
    De Cipruson 2015-ben 1Mbitet (valójában "up to 1Mbitet" vagyis akár 1Mbitet) használtam havi 60 euroért!
    Szóval tőlünk nyugatabbra, de akár keletebbre is, nem feltétlenül számítana lassú netnek a Makoss 50Mbitje, pláne egy kis zsákfaluban. Tulajdonképpen el van ő kényeztetve, csak nem veszi észre.

    Flip : Valószínűleg azért nincs sok helyen, mert saját magának állítana vele konkurenciát a T.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7595 üzenetére

    Hogy mit kívánok tenni? Egy gyrost kívánok enni :D Komolyra fordítva a szót, természetesen erkölcsileg és tanácsaimmal támogatlak téged, hogy e kérdést megtudd oldani.
    Én ugyanis bár 3 évre terveztem a gépemet, és ez márciusban 3 éves is lesz, de már látom, hogy bőven alul terveztem, pláne, ha esetleg egy I7 10700-at belepattintanék a későbbiekben. jelenleg még a Turbo sincsen bekapcsolva, és ígyis elég a CPU.
    Ha most fejlesztenék akkor az lap, ram, proci cserét jelentene, plusz új hűtő, - és áttételesen a nagyobb hő miatt új házat is - mintegy 300 ezer ft-omba fájna, és mindössze 20%-ot (13400F, 12400F esetén még kevesebbet) nyernék vele, ami nekem finoman szólva se érné meg. (Amúgyis van itthon egy 12400F-es 32GB DDR5-ös konfig is, csak ez a fő gépem).
    Tavasszal tervezek leugrani kicsit a vidéki Skóciába körülnézni, nyáron pedig ha összejön (ez még kérdéses) akkor lesz szerencsém pár hetet USAban eltölteni, és most inkább arra stócolnám a dellát, nem pedig egy olyan gépre költenék, aminek a teljesítményével jelenleg elégedett vagyok :)

    Régen nekünk is volt ilyen kinek van jobb gépe, de mi inkább többen (5-6 ember) versenyeztünk, és nagyon ritkán álltamaz első helyen, de párszor azért előfordult (pl mikor az 1700+-os Athlon XP-m volt, akkor az egyik ilyen emberke vett egy 2700+-ot, én meg feltoltam a procim 2800+-ra csak azért is :D vagy jóval később egy másik srácnak a 1700+-a 2885MHZ-en ment, azért is feltoltam az enyémet 2905MHZ-re :D persze csak pár demonstráló kép erejéig ment így mindkettőnknek, napira 2200MHZ körül használtuk, nekem később 2669MHZ volt. )

    Az összes X3D proci játékra való. Játékokban nézd meg, úgy elhúznak Maki gépe mellett, hogy azt se látja mi hagyta le. A nagy hátrányuk ezeknek a prociknak, hogy NULLA tuningot bírnak el. Bár alapon is bitang jól mennek.

    Nekem főgépnél nem is volt olyan, hogy amikor procit cseréltem, akkor a lap ne ment volna, jobban meggondolva procikat platformmal együtt szoktam együtt cserélgetni, egyedül az ASUS M4A785D-M PRO-nál merült fel, hogy esetleg kap a Phenom 9500 helyére egy Phenom II-t, de ebből sem lett semmi, ahogy a Gigabyte B85M D3H-nél sem került sose I7 az I3 helyére.
    Nem főgépnél már más a helyzet, ebből a szempontból a kis 4th gen tartalék gépem a bajnok, MSI Z97 GUARD-PRO alaplapjával, ugyanis Pentium G3258-al kezdett, majd jött bele egy I3 4170, majd nemrég dobtam bele valami I5-öt (hirtelen meg nem mondom milyet). Van még benne 16GB RAM meg egy újabb fajta GTX960 2GB és 120GB SSD meg 1TB HDD. Gondolkodtam egy időben, hogy kap egy I7 4770K-t, a 4×4GB RAMot meg 32GBra cserélem, plusz beledobom az RX 570 8GB-ot, de minek? Évente megy 3 órát, akkor sokat mondok. Arra meg ez is bőven elég.

    Komoly géped lesz, ha kész lesz, a 4×16GB-on én is gondolkodtam, de még munkához is elég mostanság a 32GB, próbáltam 48-al is, nem volt túl nagy előrelépés. De persze hosszútávra jó ha van 64GB, főleg a mai RAM árak mellett :D

    Hát igen, a Ciprusi 1Mbit (mikor itthon 120 volt) bizony igen húsbavágó volt, ahogy a 2020-as 3Mbit is, mikor itthon 300Mbit volt.
    A 25MBitnél itthon 500Mbit volt, szóval volt összehasonlítási alapom minden esetben, és meg kell mondjam a 25-ös netnél a nagyon gyenge upload (1Mbit) és az, hogy állandóan szakadozott külön idegesítő volt.
    Apropó szakadozás : A voda lehet, hogy olvass a kommentjeimet, mert hetek óta nem tapasztalatam netszakadást vagy kimaradást. Részben ez is az oka annak, hogy nem rázom most nagyon ezt a T-re váltás témát. (meg ugye az h a címemre csak a 30Mbiett hozza, így nem pár kattintás megrendelni, hanem fel kell hajtani valakit aki érdemeben megtudja mondani, hogy akkor most mi van, és utána értékelni a helyzetet. Ráadásul már Voda 1Gigabit is lehetne, bár tény, hogy drágábban mint a T 2 Giga ha jól emlékszem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7597 üzenetére

    Érdemes azért átállnod asztali gépre, kényelmesebb lesz, na meg már ugye neki is láttál :D
    Jobb ha most adod el a laptopot, még ha nem is döglik be rajta valami, félő, hogy sokkal gyorsabban veszít majd az értékéből.

    Nyilván nekem is így ment a másik géppel (tavaly január : 12400F, 100 ezres Z-s lap, 32GB DDR5 és Corsair RM750X 70 ezerért, na meg az RTX 3080 is 265 volt hozzá) tehát abszolút megértem a mögötte húzódó logikát.
    Ha megnézed egyébként is általánosan abszolút értékben drágulnak a dolgok, régen (2009) pl egy drága és jó tápegység 15-20 ezer ft körül volt, ma ebbe a sweetpot se nagyon fér bele, ami eltolódott inkább a 40 ezres kategóriába ami régen a csúcsot képviselte. Most 70-80-100 ezerért van a csúcs. De emlékszem még az újonnan tizen ezer ft-os alaplapok idejére is, 25-ért már nagyon drága volt a lap (mondjuk úgy 2003 táján) ma 30 körül van az abszolút belépő, 50K körül jönnek a jobbak, a highend simán 100 ezres kategória, de mostanában több 3-400 ezres lapot is láttam.
    És még sorolhatnám... De ezek legalább modern technológiákkal vannak felvértezve, lényegesen jobbak mint elődjeik.
    A HDD fronton azért szomorú a helyzet, mert az a 2TB-os HDD ami 2012-ben 12 ezer ft volt, ma ugyanazokkal a jellemzőkkel, 22 ezer ft-tól indul, miközben eltelt 12 év! Eddigre már a generális áremelkedéssel együtt is 1-2 ezer ft-os tételnek kellene lennie!

    Ha csakugyan csakis a videóvágós teljesítmény számít, akkor mehet a Ryzen 7900X, bár munkához meg talán az Intel a jobb...
    Az X3D azért szorzózáras mert az extra rétegként hozzáadott 3D cache rendkívül érzékeny, és a legkisebb órajel/feszültség emelésre is megsül, sőt rémlenek balesetek mikor ez default beállításokkal is megtörtént bizonyos alaplapokban. (nyilván itt főleg azok a gyártók égtek --> pl pont az ASUS, akik azzal a régi trükkel próbáltak gyorsabbnak tűnni a konkurenciánál, hogy egy enyhe feszülttség és órajel emelést hajtottak végre. pl van egy 2200MHZ-es proci. Olcsó lapokban ez 2192-2196MHZ-en megy alapon. Közepes lapokban 2200-on, a drágább lapok meg mondjuk 2208-2210MHZ-en hajtják. így mikor sok lapot hasonlítanak össze az eltérő proci órajel miatt még látványosabban skálázódik az eredmény. Csakhogy amikor a jobbnak tűnő alaplap kap egy ilyen érzékeny megoldású procit, akkor hamar proci gyilkos lehet.

    Igen, látom nálad volt precedens a proci cserére te tudod, jellemzően kissebb belépővel én is azt mondanám, legyen tér (pl 10th gen I3 11th gen I7re cserélésével) de amikor valaki I7 szinten lép be, és mire az csereéretten kevés lesz, addigra általában már a platform is az. Talán csak egy 7-8+ éven átívelő platform esetében nem igaz. (bár itt is felmerül a kérdés, hogy pl egy AMD Ryzen 1800X-et (8C16T 3600MHZ) mennyire éri meg 5800X-re (8C16T 3800MHZ) cserélni? Maximum az IPC miatt.) De akkor is feltételeztük, hogy a lap 7 év alatt nem romlott el, és semmilyen paraméterében nem avult el annyira, hogy csereérett legyen.

    Eredetileg én is 32GB-t terveztem a gépembe, de 16GB-ot vettem, (bér gondolkodtam a 32GB-on, de a 10100F + 32GB helyett a 10400F + 16GB kialakítás győzött több okból is) 2×8GB formában. Aztán mikor jó 1 évvel később olyan olcsó volt a RAM, hogy 32GB-t vehettem volna a korábbi 16GB árából, akkor megleptem magamat még 2×8GBval. 32GB perpill bőven elég mindenre, bár játszottam a 4×16GBra bővítés gondolatával, az emelkedő RAM árak miatt elvetettem.
    2014-ben 4×4GB-val indultam (akkor a 8-as modulok még nagyon drágák voltak, jobban megérte a 2×4) és jól is jártam, mert így 2×4-et később eltudtam adni, és vagy 2 évig csak 2×4GBval voltam. Akkoriban az is elég volt.

    Látom megérkeztek a cuccok, és az aláírásba is kikerültek

    Fogalmam sincs, hogy hogy áll az 5G nyugaton, lévén eszembe se jutott megnézni. Mobilnetem meg pont Ausztriában nem volt annyira egyértelmű, fent a hegyekben könnyű olyan helyekre menni (főleg rövidebb alagutak) ahol kiesik a térerő.
    Mikor legutóbb Cipruson voltam, akkor még a 4G ment inkább.

    Lehet, hogy tényleg a Voda fejlesztése dobott rajta, nem akarom elkiabálni, de több mint egy hónapja nem vettem észre net kiesést :)

    Itt is légkábelen megy a koax.

    A gigaerős netnél ugyanez, mint írtam, az összes szomszédra hozza, csak nekem nem. Itt mondjuk elég házszámot megadni, mert errefelé mindenkinek saját kastélya van :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7600 üzenetére

    Szerintem, ha szig is vársz, az új foglalat és generáció árban a mostaniak felé jön (sajnos mostanság ez a divat), vagyis még mélyebben kell majd a pénztárcádba nyúlj.
    Akkor Ryzen X3D kiesik, marad a Ryzen 9, ha AMD-s vonalon mész. Mondjuk akkor a 4db memóriaslotról és modulról le kell mondanod :(

    Emlékszem mikor 30 ezer ft-ért még felső kategóriás kártyát lehetett venni (1999 ASUS V3400TNT Deluxe), aztán ez emelkedett 2015-ben már az 50-70 ezer ft-os ársáv volt a sweetpot, ma meg a 150-200 ezres, amennyiért komplett gépeket vettünk még pár éve :( Bár a Cripto után "normalizálódott" a piac, de sosem állt vissza teljesen, és egyébként is világszinten drágul az összes hardver, a magas áfa és gyenge ft csak ráadás.

    A 700K-s gép még nem is olyan vészes, 1,2Millákért is látok monitor meg minden nélküli gépeket.

    Abban bízok, hogy talán csak valami adminisztrációs hiba, és a valóságban nem maradtam ki a 2 Gigabites netből. De ez is bosszantó, mert a pár kattintásos megrendelés helyett majd telefonálgatás meg üzletkötőzés kell legyen :( ha egyszer úgy döntök, hogy igen. De jelenleg a Voda nem szakadozik, szóval egyelőre marad. Talán csak a Gigabitre kellene áttérni, hogy én is mindennap élvezhessem a Gigabites net csodáját :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Rick4 #7604 üzenetére

    Ez ugyan messzire vezető off, de valóban, a rendszer ott válik fentarthatatlanná, hogy állandó növekedés kell. Ezt egyszerűen NEM lehet. Infláció nélkül nem fog tudni exponenciális bevételt termelni, vásárló értéken meg még úgysem.

    Az uniós bért senki sem úgy képzelte el, hogy 250-et keres, és akkor minden nagyon drága, hanem leginkább úgy mint Ausztriában vagy Németországban. Most azzal nem jövök, hogy mire itt 250 lett, addigra ott 1 Millió, de ugyanakkor az élelmiszerek Ausztriában annyiba kerülnek mint nálunk, Németországban meg cca 2/3-ába. Ausztriát csak az élelmiszer árakban sikerült utolérni, az, hogy ehhez 1 Millás netto dukálna, azt nem sikerült megugrani, és ahogy elnézem ennek az országnak 50 év múlva sem fog sikerülni. :( Sőt, jelenleg abba az irányba megyünk, hogy tartósan és egyre inkább leszakadjunk az uniós reálbér szinttől.

    Egy frappáns idézet a 2000-es évek második feléről : "Régen minden vágyam volt, hogy 60 ezret keressek és legyen egy kettes Golfom. Nos... mára mindez valóra vált".

    Jó kis gépes sarok, egy ilyet én is kibírnék az asszonnyal :D

    Makit megértem, hogy nem költözött, azért egy rémálom lenne, pláne, hogy az ő esetében ez rögtön külföldet jelentene, mivel ha igazán jó nethez akar jutni, akkor Romániába vagy Dél-Koreába kellene menjen.
    Emlékszem Romániában már akkor volt a kis hegyi faluban 1Mbites internet, amikor itthon a Debreceni lakótelepeken a UPC az 512 vagy akár 768KB/s-es netjét hirdette Chello néven.

    #7601 woodworm és #7605 Diák66 :
    Amennyire tudom, blog témákban nem tilos az OFF. Mi még meg is jelöljük OFFnak az OFF-ot, így könnyű áttekerni rajta, és kihámozni a releváns infókat. Töröld nyugodtan a könyvjelzőkből a topicot, úgyse adtatok hozzá értéket az utóbbi időben, csak ment a sírás, hogy "szétvertük" a topicot. De még ha pörögne, érdemi infókkal lenne tele, azt mondanám, hogy right, érthető, de az, hogy kéthetente egyszer bejön egy post, hogy Pajkaszegen húzzák az optikát, azt a Pajkaszegiek úgyis látják, a többieknek meg nem különösebben érdekes.
    De ha ennyire zavar, akkor csinálunk egy külön topicot, ezt meg majd lehet a harmadik oldal aljáról előkaparni szökőévente egyszer. Bár, ha nem csak hangemberek vagytok, akkor ennek úgysincs jelentősége, hiszen egyikőtök sem néz már be ide többet.

    De, hogy extra ON is legyen :
    Ebesen a Liszt Ferenc u-n ma láttam, hogy az egyik oszlopon kötöződobozt szereltek. Elképzelhető, hogy a Voda ott is bővít gigabitre. <megafonos csaj> <villogó kék sziréna> <megafon> <ugráló piros felkiáltó jel>

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7621 üzenetére

    A 4db memóriaslotról látványban nem kell lemondanod, csak funkcióban. Ugyanis a 3000-es utáni Ryzenek szinte képtelenek 4db memóriamodullal menni, iszonyat hisztisek, még ugyanolyan memóriáknál is problémáznak. Ezért egy ideje mindenkinek azt javasoljuk (mellesleg itt a fórumon is kezd irányelv lenni) hogy 3000-esnél újabb Ryzenek esetén KERÜLJÉK a nem két modulos kiépítést. 1,3,4 modul erősen kerülendő.

    Nem zavar a tulajdonosi háttér. Tudod manapság ezeknek annyi cégük, meg leányvállalatuk, meg cégbirodalmuk van, hogyha mindet elakarom kerülni, akkor nagyon komolyan kitolok magammal és megbonyolítom az életem, ha egyáltalán lehetséges.
    Van egy ismerős pár, ott a férfi és a nő is egy-egy nyíltan Mészáros Lőrinc cégnél dolgozik, pedig mindketten nagyon anti fideszesek. Mert szép dolgok az elvek, de amikor jönnek a számlák, meg enni kell, akkor a pénz beszél.

    Nem, kicsit sem örülök, hogy a NER felvásárolgatja az internetszolgáltatókat is, és hogy a verseny már csak látszat verseny, de pusztán emiatt nem váltok szolgáltatót, pláne, hogy mint írtam, a T-nél most bonyolult a helyzetem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7629 üzenetére

    Ha igazán magas sebességet akarsz, akkor mostanság csak két slotban lehet gondolni, de ez leginkább akkor igaz ha tuningolod a memóriát. Ha azt nem akarod, akkor azért mehet a 4 slot

    Nemigazán tudod kikerülni, mert simán átfuthatnak dolgok az ő szervereiken is. Gondolj bele, ehhez most itthon a Digi-t, és a Vodát meg az összes leányvállalatukat kellene tudni megkerülni. A sok adat meg nem feltétlenül információ.

    Úgy látom nem egyedi ez a hol van optika, hol meg csak réz, remélem, hogy csak valami adatbázis hiba, nem pedig az, hogy hol kiépítik, hol nem. Bár igazából ha tőlem légvonalban 4 méterre van olyan ház amiben van optika, akkor elméletileg nem lehet olyan nagy kunszt hozzám is eljuttatni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7633 üzenetére

    Sajnálatos módon a RAMoknál amúgyis "érdekes" a fejlődés, a sebességadatoknak nem szabad ám úgy felülni fenttartás nélkül.
    A szép nagy beírt MHZ mellett (ami amúgyis "effektív" tehát valójában messze nem annyin megy a RAM chip) számít az időzítés azaz a CAS Latency is.

    pl egy DDR1 333-as RAM CL2-vel kb ugyanolyan gyors mint egy DDR2-es 667-es CL4-el. DDR1 400 CL2-vel meg mint egy DDR2 800-as CL4-el. Ez egyébként jó eséllyel olyan gyors éppen mint egy DDR3 1600-as CL8-al (a minimális gyorsulást ott tudod észrevenni, hogy egyes RAMok időzítése néha a duplázódástól valamelyest lejjebb kúszik, de a mainstream vonalon ez nem jellemző).

    Ebből két dolog következik :
    1. Minden második generáció lefedhető, az előző csúcsmodelljeivel és a következő belépő modelljeivel
    2. Amit az órajelen elveszítesz legalább részben kompenzálhatod az időzítéssel

    Intelnél ha nem akarsz tuningolni - és mint mondtad nem akarsz - jó eséllyel négy modullal is megleszel. Azért egészen más mint az AMD-.nél a fel sem áll a rendszer probléma.

    lépcsős szomszéd : Ott valami sunnyogás volt, pláne ha számlát sem tud mutatni. Ha igazán a lépcső rendberakása a cél, akkor átkopogtat hozzád, hogy beszéljétek meg, tud-e valakit okosba stb. és végig nyíltan látod a költségeket.

    Amúgy nem csodálom, hogy a lakók nem akarnak havi 20K-t fizetni egy olyan lehetőségért amit nem is használnának ki. Nem tudom neked ugyan milyen jövedelmi viszonyaid vannak, de a ma MO-n minimálbérként megkereshető összegek mellett ez egy családos embernek igencsak jelentős havi tétel, pláne a semmiért.

    Én konkrétan abban bízok, hogyha egyszer mégis váltani akarok, akkor csak a T oldalán hibásak az adatok, akkor ugyanis annyi a bosszúság, hogy nem tudom online megrendelni. Ha nincs ténylegesen vezeték, akkor egyéb költségek vagy a "nem oldható meg" is felmerül, aminek nem örülnék különösen egy eltökélt váltásnál. Másik oldalról meg addig nem zörgetném meg ezt a harasztot amíg nem akarok 100%-osan váltani.

    " vagy felajánlanák, hogy fizessem ki azt a 40 métert és behozzák" - ez már olyan Makis (nem, nem a Ciprusi bárosunk) volt :D Talán túl sokat figyelted a Palkonyai netszabadságharcost, és már te is a digitális diszkrimináció élvonalbeli harczosa szeretnél lenni :D (érted, CZvel)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7639 üzenetére

    Annak ellenére, hogy a 12700K már három két éves, még mindig remek CPU. Annyira lelassult a fejlődés, hogy pl olcsóbb, budget gépeknél merem ajánlani még a 10th gen I3-at is. Jól mutatja az is ezt, hogy az újabb genek - akárcsak a HDD-knél a nagyobbak - a régiek fölé jönnek árban, emiatt sokan vesznek ma még 10th genből is.
    Mindenesetre már 12th gennél is elgondolkodnék a DDR5-ön, 14th gennél meg csakis DDR5-ben gondolkodnék.

    A gyártás technológiával meg ne foglalkozz, mostanában 3-4 genenként váltanak, addig meg van a gerenárciónak + és ++ -os változata is.

    Igazából most lusta vagyok utánajárni ennek a váltásnak. A Voda újratervezett ami a számlát illeti, ugyan a T még most is olcsóbb lenne (1 Gigabitem lenne a mostani fél gigabit árán), de ha felrúgom a hűséget, akkor az első évben nem jövök ki jól, és amint emelés lesz kifejezetten mínuszos lesz a történet. Mindemellett mostanság nem volt szakadás, szóval egyelőre kivárok úgy döntöttem.

    Az ilyen dőlőkön hiába van házszám, jó eséllyel akkor sem visz oda semmilyen szolgálattó sem netet, hiszen egyetlen előfizetőét kéne sok km kábelt fektetni. Ha szerencséd van, a telefon vonal miatt van ADSL (De az is csak akkor ha 3-4km-es körzetben van valami falu), ha nincs akkor meg marad a mobilnet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Rick4 #7640 üzenetére

    Nos én meg kb az év (kisebbik) felét Ausztriában Voralbergben töltöm, azon belül is Bregenzben, ami közel van a Német és a Svájci határhoz, de Liechtenstein sincs messze. Az trükk az, hogy átjárok németbe vásárolni ahol leginkább kb 2/3-a az árak a magyar áraknak. (különösen sajtok, vákumos szalámik, felvágottak, de jöhetnék a joghurtokkal amik kiválóak és felébe se kerülnek a magyarnak).

    Nekem 2022 volt a nagyon utazós évem, volt olyan, hogy 24 órán belül négy fővárosban voltam.
    Bejártam Németországot, Cseh országot, szlovákia nyugati felét, Ausztriát, jártam Svájcban, Liechtenstein, Szlovénia, Olaszország. Előtte régebben több alkalommal Franciaország, Spanyolország, laktam Almériában, sőt éltem életvitel szerűen Cipruson is (Protaras). Szóval van némi rálátásom a témára. (azzal nem jövök, hogy 3 afrikai ország, Törökország stb, mert ott csak turista/átutazóban voltam)

    Egyébként mindabba amit leírsz van valami, mert hónapokat szoktam egyhuzamban Ausztriában lenni, de nekem az az okosság, hogy aztán hazajövök MO-ra és itt élem el a (kinti) fizetésemet.
    Amikor 2022-ben hazajöttem MO-ra az lepett meg h a boltban csak 10 tojást lehet venni, hogy a sajt drágább volt mint Ausztriában és kicsit olyan hiánygazdaság feelingem volt (pl cukrot hetekig nem tudtam venni, mert egyszerűen nem volt). 2023-ban merőben jobb volt a helyzet, ott csak az lepett meg, hogy a húsok kivételével (pont amivel jöttél) kb ugyanazon árak vannak Ausztria legdrágább tartományában (Voralberg) mint a Hajdúszoboszlói COOPban. Sőt, van ami drágább vagy egyszerűen rosszabb, pl zacskós leves (a kis kocka alakú, de nem csak olcsóbb hanem sokkal bőségesebb is. így az ilyen 4-es csomagolásban 1.99 eur volt, egyenként meg 0.59, tehát megérte. BTW ha átszámolod, akkor 740ft körül jön ki a négy csomag, vagyis 185ft darabja, és nagyobb mint amiket otthon megszoktunk. Itthon ezek 250ft körül kezdődnek, ez a méret és felszereltség már inkább a 400-500ft-os kategória)

    Egyébként a szállást is ki lehet fogni, 2022-ben 660 euroért béreltünk ketten a Bregenzi hegytetőn lakást (Bregenz, Am Brand 24 ha esetleg megnéznéd google mapson), ami 125 ezer HUFnak megfelelő összegre jött ki fejenként. Debrecenben a Tócóskertben 40 éves panelekben mennek ennyiért a lakások + rezsi, ebben meg már az is benne volt. De ha Budapestel jövök akkor a képlet még cifrább...

    Itt is Debrecenben van egy igényesebb presszó, aminek a törzsközönsége olyan külföldiekből áll, akik fogat csináltatni jönnek (értelemszerűen az árak is olyanok). Pedig az már nagyon keletre esik. Mosonmagyaróvár konkrétan fogorvos város.

    Itthon most sem keresel hét számjegyűt (nemhogy 10 éve!), hacsak nem vagy befutott ügyvéd, senior mérnök vagy programozó, politikus, bankár vagy más hasonló. Még mozdonyvezetőként is 7-8 kilókat teszel zsebre csak. Az átlag ember (legalábbis errefelé) minimálbért keres, aminek a nettoja még ma sem éri el a 200 ezret. Ebből kell kiindulni, még a statisztikás 460 ezer sem valós, mert belevesznek mindenféle jólfizetett bankigazgatót is.
    De mint írtam az igazi varázslat ebben az, hogy kint keresel, félreteszel, aztán itthon élsz. Az olyan mintha itthon keresnél nagyon sokat.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7641 üzenetére

    Egyet kell értsek veled. Ma MO-n nem átlagos, hogy valaki hét számjegyet keressen, nemhogy 120 éve, még most sem. Ennek kb az ötöde megy itt keleten, rengeteg munkakörben. Ez tekinthető átlagosnak, és most ugye ner lovagokról van szó

    A 10 évbe már Szlovákia nemfér bele, ezért nem írtam Spanyolországot sem, mert az is régebben volt mint 10 éve. De Ausztria, Németország és Ciprus belefér.

    Nem csak nyugaton keleten is. Azért 2015-ben havi 60 eur-ért az 1Mbites internet eléggé büntetett, mikor hazajöttem meg itthon kaptam havi 3800ft-ért 120Mbitet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Rick4 #7642 üzenetére

    "A magyar lakosság alatt a lusta, tanulatlan, munkakerülőket is értjük, vagy őket munkahelyre bejárási szándék híján kihagyhatjuk a számításból? " - bocs, de ebből arra következtetek, hogy vagy az enyingi cigótelep egyetlen nem segélyen hanem közmunkán (esetleg rendes munkán) élő tagja vagy, vagy pedig egy olyan embereket kihasználó széthajtó minimumon tartó vállalkozókám aki összetéveszti a "szerencsém volt" -ot az "én tudok"-al. Visszamenőlegesen leigazolod magadnak, hogy azért tartasz ott, ahol, mert te milyen kis ügyes voltál. Az, hogy mennyi szerencséd volt (jobb taníttatás, első pár milla kezedbe nyomása stb. ) az eszedbe sem jut.

    Ezután felvázolod a mai építőipari árakat, amik olyan szinten vannak, hogy az egyszeri melósnak már pont azért nem kell Ausztriába menni, mert annyian elmentek, hogy akik itthon maradtak várólisták mellett is olyan munkadíjakat kérhetnek, mint odakint. így lettünk az a szuper ország, ahol a fizetés még alacsony (a második legalacsonyabb az EU-ban) ugyanakkor az árak már osztrák szinten vannak. A mi bölcs vezérünk most ezt megtámogatja a rengeteg külföldi munkással, akik majd gondoskodnak a bérek alacsonyan tartásáról, és olyan nyomor fog itt jönni 5-10 éven belül, amit most még elképzelni is elég :( (mindeközben Ukrajna és Bulgária majd kanyarban előz minket)

    Aztán felvázolod a haveri körödet, ami alapján valami aranyifjú lehetsz, aki apuka pénzén lett kemény vállalkozó, és nem érti az átlag embereket, meg persze lustának tartja, mert nyilván beintetettek neki páran, mikor széthajtotta őket. Konklúzió : lusta és nem akar dolgozni. Volt ilyen főnököm nekem is, konkrétan kettő is, az isten mentsen meg ettől az ember típustól.

    Végül : egy ballonkabát zsebébe 45 Millát betenni kicsit erős állítás, mivel ez 2250db 20 ezrest jelentene a zsebbe ami azért nem egy könnyen zsebre nyomható tétel, talán a "malaclopó" kabátom zsebébe elférne, de mivel ez elvileg 14,5kg-nyi papírt jelent, kabát legyen a talpán aminek nem szakadt ki a zsebe. :D (más források szerint csak 2,5 kgnyit, de a méretei miatt nehezen férne be egy zsebbe).
    Emellé hozzáteszem, hogy az autószalonok már 15 éve is kirúgtak kb ha egy 3 Millás Suzuki árát is KPben vitted, az igazi pályán simán átutalnak, ráadásul nem is divat egy összegben. Pechedre Citroen szalonban is dolgoztam, így ez most saját történet. ;]

    Viszont ha már ilyen mester vagy, mostmár konkrétan érdekelne, hogy mit dolgozol és mióta?

    Egyébként a munka és a magánélet egyensúlya fontos, te magad is elismered, hiszen 33 évesen "nyugdíjba mentél" ehhez képest otthon dolgozol(!) az asszonnyal, de ebből arra következtetek, hogy te sem járnál be egy gyárba három műszakban 12 órázni. De te ezt várod el az átlag embertől, és ha nem teszi, akkor lusta és tanulatlan. Ez nekem eléggé Hippokrita hozzáállásnak tűnik.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Sirandrish #7655 üzenetére

    Másban nem is lenne értelme :DDD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7657 üzenetére

    Ne légy ilyen irigy! :D
    Van amiben igaza van, (pl, hogy milliókból itthon élni jó), és én pl ténylegesen várom a válaszát, hogy ilyen szakmát kell választani amivel már 10 éve is hétszámjegyű összeget lehetett keresni, illetve, hogy milyen érzés 33 évesen nyugdíjasan home officeból tolni ezt a jövedelemező melót.

    Ami pedig a bányászkodást illeti ne vegyél rá mérget, 2-3 éve pont az ilyenektől zengett a fórum, hogy ez a jövő és buta meg irigy vagyok ha nem látom, hogy az üdvösséghez a bányagépek stócolása járul hozzá.
    Emlékszem, hogy volt egy srác (nem, nem Rick4!) aki közölte velem, ha ennyi idősen (kb egyidősek voltunk) nincs 3-4 Millióm egy bányagépre, akkor valamit nagyon elb*sztam. Aztán tovább beszélgetve kiderült, hogy ő albérletben kuporogva várja a criptotól a csodát, nekem meg saját teher és hitelmentes családi házam van. Azóta sem értem, hogy hol ronthattam el. :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ic3man #7660 üzenetére

    Sárospataktól nem messze van.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7663 üzenetére

    Igen, a csend is igen hangos válasz jelen esetben. De ne legyünk igazságtalanok, én még nem írom le a fórumtársat, hátha csak nyakába szakadt a sok munka, elvégre szorgalmas és nem ér rá ide írogatni, vagy halaszthatatlan wellnessezése támadt, és onnan csak nem fog leereszkedni a lusta tudatlan poor néphez. Persze az is lehet, hogy csak elvesztettük őt is, mint oly értékes tagokat mint Woodworm vagy diák66 :(

    Másfelől ő is szép példája annak, hogy a legtöbb ilyen jó sorú ember a szerencséjét visszafelé racionalizálja arra, hogy bezzeg ő milyen szorgalmas, kitartó és ügyes volt.

    Ebesen az egyik T központnál kint van a T-s kocsi, nem tudom mit csinálnak, lehet h csak hibaelhárítás, de az is lehet, hogy épp most oldják meg, hogy nálam is legyen optikai net :DDD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Rick4 #7665 üzenetére

    Hm... nézzük csak mit írtál.
    önfényezés, önfényezés, önfényezés. 16 évesen már majdnem ő tartotta el a családot ... le kell boruljak, ez nekem 20-as évek elejére jött be, de nem csak talpmasszázs tanfolyamot kellett fizenem hanem kb mindent, le is húzott a dolog anyagilag. Hiába na, nem voltam olyan tökéletes mint te :( Pedig dolgoztam, nem ritkán vasárnap is, és még a haverjaim bulizni jártak, meg új számítógépet vettek, meg kocsit, mert semmit nem kellett hazaadni, addig én dolgoztam és sajnos mindent haza is kellett adjak, hogy ne kerüljünk utcára. Lusta voltam? A te olvasatodban igen.
    Hiszen aki nem sikeres anyagilag lényegesen jobban mint a többi, az csőlátású, lusta és hülye. Na, ezzel van itt a gondunk, nem azzal, hogy mennyit keresel. Szerencsére mára nekem is megvan mindenem és nyugdíjnak ugyan nem nevezném amit én élek, de rám is igaz, hogy minden évben kb félévet szabadságon töltök, amikor akkor kelek vagy fekszek amikor akarok, ha pedig akarok akár kedd este megyek bulizni. Ráadásul veled ellentétben én le is írtam, hogy hogyan csinálom.
    Te semmi konkrétumot nem írtál, így innentől kezdve azt is gondolhatom, hogy állítasz valamit aminek még a részleteit sem dolgoztad ki.
    Aztán rákérdezek, és azzal jössz, hogy az ismerősök 99%-ának a fejébe megpróbáltad beleverni, de én aki kíváncsi vagyok, hát nekem még csak nem is válaszolsz... érdekes.

    Ez kb olyan mintha azt írnám, hogy van egy autóm, se a márkát, se az évjáratot, se a színét nem árulom el, csak azt, hogy esténként 400km/h-val szoktam száguldozni és bemutatok a rendőröknek mert tehetetlenek úgyis. Aztán ha megkérdeznéd, hogy de mégis melyik útszakaszon, akkor azt mondanám, sok ismerősöm kérdezte már, de egy sem jött el megnézni, e logika mentén fölöslegesnek tartom neked elárulni, mert te sem jössz el megnézni. Remélem érted az analógiát.

    Laktam Veszprémben, és Zánkán is, ugyan egyik sem Balatonújlak, de azért csak hallottam volna onnan, ha Balatonújlakon a milliós fizetések a normálisak. Mert Zánkán ahol a legtávolabbi pont is 2km-n belül van a Balatonhoz, nem folyik ám a 7 számjegyű lé, már a 2010-es évek elején is. Illetve van akinek igen, de nem az az átlagos.
    Bár az építő ipari árakból kiindulva már-már arra gondoltam valami panzió tulaj vagy ilyesmi vagy, de kilőtted ezt is azzal, hogy nem alkalmazol senkit. Pedig megmagyarázta volna az egész napos semmit tevést.

    De amúgy a kutyát nem érdekelte volna, hogy miből élsz, mit csinálsz, csak hát te kezdted azzal, hogy külföldön bezzeg nem lehet meglenni, de itthon, ha nem vagy lusta és hülye akkor 7 számjegy van már 10 évvel ezelőtt is. Itt jöttem rá, hogy te egy másik (Magyar)országban élsz (átvitt értelemben!)
    Szóval ismét megkérdezem, hogy tovább tudjunk lépni : MÉGIS HOGY?

    " 40 milla kb 2 kiló 20 ezresből," - azért a 45 milla 2,5kg-val nem jártam messze, sajnos az is hirtelen csak megsaccolni tudta, akitől megkérdeztem, és volt már ilyenje. Hát balonom talán még van is, de 45 millám nincs. Annál valamivel több viszont van, igaz benne lakok :)

    "én nem csak hogy nem panaszkodom, nem is kérkedem" - jajj, hogy te nem kérkedsz.. oh, én kérek elnézést bocsánat, nyilván félreértettem, hogy többször leírtad, hogy milyen kivételes személy vagy, meg az ország 95%-a lusta és buta, kb aki nem keresett már 10 éve is hétszámjegyet; hogy ez amúgy nem kérkedés volt, csak egy szerény meghúzódás a sarokban. Nézzenek oda, hogy mik vannak ... de mint tudjuk, buta vagyok, így elnézheted nekem :)

    Végére még, hogy tanulj is valamit :
    1. Azzal sosem fogod megnyerni az emberek szimpátiáját, hogy indításból lefikázod őket, magadat meg felmagasztalod.
    2. Ha valamit állítasz, akkor érdemes részleteket is elárulni belőle, ahogy pl én tettem. Mert ez így pusztába kiáltott szó, és látszólag azt írsz amit akarsz, a komment box sok mindent elbír.
    3. El kell fogadnod, hogy az emberek eltérő háttérrel rendelkeznek, eltérő lehetőségekkel indulnak, és jó eséllyel sok rajtuk kívüli ok közrejátszása is az, hogy ott tartanak ahol.
    összesen ennyi bajom van veled, a gépsarkod amúgy tök jó, az is, hogy az asszonnyal szembe dolgozol, még valahol ötletet adtál nekem is, hogy legközelebbi átalakításnál nekem is valami hasonlót kéne összehozni.

    ööö csak még egy apróság <Columbo hadnagyosan visszanéz> : ha 33 éves korod óta nem dolgozol, akkor hogy hogy az asszonnyal szemben dolgozol? nem vagy még 33?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7666 üzenetére

    Valójában tréfálkoztam, aligha hiszem, hogy azért jöttek, hogy konkrétan nekem aki meg sem rendelte az optikát, idehozzák. Meg lehet, hogy adatbázis hiba.

    De az idevágó viccet már el kell süssem :
    - Miért nincs Tiszapalkonyán Makoss-nak optikai internetje?
    - ???
    - Mert még meg sem rendelte! :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7676 üzenetére

    Gratula az új géphez, látom a neted szereti :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7678 üzenetére

    Látom (nagyon helyesen) követed a mestert, és a useroldali feltételeket megteremtetted, immáron csak a 2Gbps netet kell kivívni!
    Egy levél a T-nek? :DDD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7686 üzenetére

    Makoss beájul, ha ezt meglátja :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz user12 #7693 üzenetére

    A 29-es körzet volt az nem ahol mindig minden drágább volt, meg nem volt ami máshol volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7695 üzenetére

    2004 dec 28-án kötöttek nekem 512kbps-t, de már másnap 1Mbitre emelték, majd 2006 május 1-re 2 Mbitre emelték, 2008-ban 8Mbitre emelték. 2010-ben pedig 16Mbitre, de az már nem volt jó, mert nekem onnantól volt, hogy állandóan szar volt a net, a szerelőket már keresztnévről ismertem, és tudtam melyik hogy issza a kávét olyan gyakran jöttek. Végül miután mindent is kicseréltek, elszólták magukat h másnál is ilyen a faluban, mert túl van terhelve a rendszer. A megoldás pedig az lett, hogy 4 Mbitre lekorlátoztak, és így stabil lett a net. Nekem meg tele volt a hócipőm, hogy 10 ezer ft-ért félév szenvedés után az ígért sebesség negyedét kapom, és 2012 szeptemberében, havi 3200ft-ért jött a UPC 30Mbit. :D

    A legrosszabb szolgáltatóm a Cyta (Ciprus) volt. 1 Mbitet adtak havi 60 €uroért 2015-ben. Ha ez nem lett volna elég, egy instabil szar volt az egész, gyakran órákra eltűnt a net, de előfordult, hogy 2-3 napig sem volt, az ügyfélszolgálatuk meg egy nulla volt. De voltak intő jelek : egyrészt fura volt h a szerződésben csak 49%-os rendelkezésre állást vállaltak, másrészt mikor rendeltem a netet, visszakérdezett a csaj, hogy biztos akarom én ezt? Akkor nem értettem, később aztán megértettem...
    Összehasonlításként akkor itthon 120 Mbites netem volt, 12 €uronak megfelelő összegért.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7700 üzenetére

    Addigra ennél sokkal komolyabb TV-k is szemétárban lesznek ;]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7703 üzenetére

    Nem biztos, hogy másik legény, az is lehet, hogy ez a Hegedűs Márk tulajdonképpen Makoss barátunk polgári neve :D
    Bár a stílus nem túl Makossos...

    A Cyta? fogalmam sincs, de azzal a hozzáállással amit ott toltak itthon tönkrementek volna.
    De kíváncsiságból ránéztem, és 10 és 20Mbites csomagjait ajánlanám Makoss barátunknak :D Már havi mindössze 30.26 €ur-ért (11913ft) tagja lehet a Cyta családnak, és akár 10/2Mbittel is száguldozhatsz a neten.
    potom 46,66 €uroért (18370ft) pedig a 30/2Mbitet is megválthatod. E felett is van csomagajánlat, de azt gyakorlatból tudom, hogy csak Nicosiában meg pár nagy város sűrűn lakott negyedeiben érhető el. Itt a szerencsések 50/5Mbitet havi mindössze 52,66 €uroért (20733ft) vehetik igénybe. A legszerencsésebbeknek pedig "mindössze" havi 67.66 €uroért (26638ft) akár 100/10Mbitje is lehet. Emellett bármelyik csomagot is választod, egy egyszeri 69 €uros (27166ft) bekötési díjat is meg kell fizetned.
    WOW, az elmúlt 8 évben jelentős fejlődésen mentek keresztül, de ezek a hivatalos számok, és a legjobb körzetek is benne vannak. Illetve ha az árakat nézzük, akkor itthon erősen versenyképtelenek lennének.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7705 üzenetére

    Akkor Makossnak van még egy támogatója. :D Ha összefognak az már két ember.

    A Cyta jó példa egyébként az egész Ciprusi hozzállásra. Most ugyan nem láttam, de anno a szerződésben 49%-os rendelketzésre állást válalltak, vagyis ha egy hónapban 15 nap nincs neted, az teljesen rendben van. És emlékszem, hogy nem volt ritka, hogy 2-3 napig sem volt net.
    Egysze panaszkodtam egy Cytas szerelőnek - amikor már sokadjára nem volt net napokig - hogy eléggé ergya a cucc, erre büszkén kihúzta magát és azt mondta tört angolsággal : "Cyprus internet is very well, up to one megabit". Láttam rajta, hogy tényleg büszke rá, és fogalma sincs, hogy hol kezdődik a jó internet ... (otthon akkor 3200ft-ért volt 120Mbit, 99%-os rendelkezésre állással, ott meg 60 €uro (akkori áron 16200ft) volt, 1Mbit, 49%-al)

    Tudom, tudom PM, csak nagyon elvagyok havazva

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7710 üzenetére

    "én speciel a Telekom optikát választanám " - ami nehézségbe ütközik, mikor a címedre rákeresve 30Mbit az elérhető max, holott az összes(!) szomszédodnak van 2Gigabit mint elérhető lehetőség.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7714 üzenetére

    Szerintem kasszasiker lenne, ha máshol nem Palkonyán :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz trec12 #7719 üzenetére

    Örölnék én ha csak 6881 lenne a netem ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz trec12 #7722 üzenetére

    Az a 3.300/hó kedvezmény mennyihez képest értendő? :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz trec12 #7724 üzenetére

    Jah, hogy kihagytál egy vesszőt. Mert úgy bizony az jött le, hogy ismeretlen összegből havi 3300ft jön le mint kedvezmény.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz attilav2 #7728 üzenetére

    "csak a pénzt kellene összetarhálnia anyagköltségre" - neki, abban a faluban? Még a polgival sem volt hajlandó beszélni. Szerintem az egyetlen esélye az lenne, ha saját zsebből kifizetné.

    A többit Goodspeed leírta, valóban, ezt még régen sem lehetett volna társadalmi munkában megcsinálni. Arról nem is beszélve, hogy tudtunkkal Palkonyán kb két embert érdekel az optika, ebből az az egyik Makoss, aki állítása szerint fotyon dolgozik, tehát a "társadalmi munka" is érdekes lenne.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7730 üzenetére

    "3. Elengedi már végre ezt az 1000 Mbps-os témát, ahol neki még az sem jó, ha koax, hanem optika" - itt szerintem eleve valami becsípődés lehet. Ok, hogy az optika modernebb, de ha jön az 1000Mbit, akkor nem érdekel. (maximum annyiból, hogy később esélytelenebb az emelés, de ez legyen a szolgáltató és a pár év múlva, gondja)

    Azt a részt már nem is említem, hogy a fő érve, a gyorsabb net mellett az, hogy hamarabb lejönnek a letöltései, és akkor hamarabb kapcsolhatja ki, a gépét ami ezáltal kevesebbet fogyaszt.
    Ehhez képest egy 95W-os CPU-t egy 125W-os (turboval 181W-os) CPUra cserélt. :D Plusz ahol van pénz egy cca 300 ezres gépfejlesztést végrehajtani, ott ne akadjunk már ki havi +1000ft villanyszámlán.

    Szóval szerintem neki az optika az valami státusz szimbólum vagy ilyesmi lehet.
    Azért drukkolok neki, hogy összejöjjön, ha másképp nem, hogy éjjel átúszik a Tiszán, és átviszi a netet optikán :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz garga01 #7741 üzenetére

    Hol van az ONT? Hát az OLT? Ez így még DOCSIS 3.0-nak bajosan megy el! :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bozsokiandra #7747 üzenetére

    "Ügyfélszolgálatnak, szerelőknek már nem hiszek" - valahol megértem, de ha ők azt mondják, hogy nem köthető, akkor kénytelen vagy elhinni. A kereső meg olyan amilyen. Nekem pl 30Mbites maximumot mutat a címemet beütve, miközben a két oldalsó szomszédra (az egyik 5 méter légvonalban) és a szembe szomszédra (10 méter légvonalban), és a hátsó szomszédra is (vagyis gyakorlatilag körben) egyaránt hozza a 2 Gigabites optikát azonnal köthetőnek.

    Érdemes lenne körülnézned, a helyi boltban, vagy más olyan helyen ahol sok ember jár, ki szokott lenni plakátolva, hogyha köthető. Általában van 1-2 üzletkötő is, akit kereshetsz ezügyben.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #7761 üzenetére

    A Tiszapalkonyai hídfőállás hőse is ezt az utat választotta, de egyelőre nem tudok róla, hogy bármelyik szolgáltató is a komolyabb gépét optikával jutalmazta volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ic3man #7764 üzenetére

    Hogy ez nekem milyen jól jött volna az elmúlt 48 órában ... a Vodafonenak megint sikerült közel 48 órás netszakadást produkálnia.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz balika21 #7771 üzenetére

    De mégis melyik szolgáltató?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz I9 #7780 üzenetére

    Az eléggé Heves környék. :D
    Viszont a T rendszere hoz T-s optikai netet :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák